Фан Клуб: АБА

  • Креатор на темата Viktoranius
  • Време на започнување

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Аба останува у втора лига... а за понатаму буџет и играчи незнам како ќе е останува да видиме:).
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
еми саа ај па сами нека се научат ако несакат да дават по 450-500 ден:tapp:
А бе не е ни Горан крив ка навага овци ке ги стриже. Ама тва е оф топик

Ја за АБА. Правилно е децата да не плакат, оти губат некои деца шо стварно имат талент а не можат да платат. За тва клубо е должен да ги овозможе условите за трениране, а децата се должни да слушат. И после од некој ако стане играч, и играчо е кар и клубо. Незнам тука шо не е јасно:toe:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
де бе кажејте нешто и за АБА постојат ли и они.. шо играче имаа како играт ова она btw не пратам мак кошарка веке додека не има тим у 1ва лига од Струмица
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Постои. Игра у 2. лига, ако не се лажам останаа у 2ра. А за играче незнам кој се, имаше пишано тука на форумо негде, ама неможам да најдам.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
играјачето се исти од лани мислам, само без тии 2цата американци, имат земано 3-4 од битола
 
V

Viktoranius

Гостин
Дај кажејте кога играат следното коло дома, оти сакам да одам малце кошарка да погледам.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
играјачето се исти од лани мислам, само без тии 2цата американци, имат земано 3-4 од битола

Се млади играче....КОТЕВСКИ,ГОРГИЕВСКИ....наредната недела се игре тука мислам...:jaj:
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
Mene me nema i nema koj da vi napise informacii.ABA e mnogu mokna ekipa ovaa sezona i mozam slobodno da kazam deka ke atakuvaat na prvote 2 pozicii na tabelata.Za lider na ekipata se smeta Kamilo koj e golem borec.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
У колко саато, дај кажејте да одаме малце да видаме кошарка :) Ак оде Димитар де :) сам не лагам
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Слабо... ги гледав денес со Вардар дома губеа 28 коша разлика на 2-3 минути до крајот и си отидов не ја догледав има еден добар плеј и Абазович другите се некој деца без веза...:).
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Mene me nema i nema koj da vi napise informacii.ABA e mnogu mokna ekipa ovaa sezona i mozam slobodno da kazam deka ke atakuvaat na prvote 2 pozicii na tabelata.Za lider na ekipata se smeta Kamilo koj e golem borec.
тај тука шо вика

Слабо... ги гледав денес со Вардар дома губеа 28 коша разлика на 2-3 минути до крајот и си отидов не ја догледав има еден добар плеј и Абазович другите се некој деца без веза...:).
тај тука шо вика
и саа кој да слушаш:tapp:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
тај тука шо вика


тај тука шо вика
и саа кој да слушаш:tapp:
Па види неговио пост од кога е... мојо е вчерашен само шо се вратих од утакмица, ако атакуват за прва позиција нема да губат од Вардар по 30 коша разлика дома размисли малко :helou:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
шо има ново тука бе коо место се лагат ли да флеват у прва лига илине а? или гупат по 2-30 разлика и дома и госте:vozbud::vozbud:
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
Toмче Соколов потишал за АБА.(не сум сигурен, ако има некој поконкретна информација нека пише:))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom