Фан Клуб: Јувентус

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Мене лично ми се исполна желбата да освоиме 7 скудета по ред, догодина можат да прават што сакаат.

Мене желба ми е подмладување на тимот и алл ин на ЛШ.


Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Buffon Chiello Lich Barza i Marchi grazie per tutti Нема зборови со кој ке ги опише овие измешани емоции почнавте подценато го сторивте невозможното 49 утакмици без пораз сега веке далечна 2011/12 и 2012 13 сезона. Една голема генерација на Големиот Јуве веке полека полека доага до својот крај. Остануваат уште 3 утакмици за некои поединци во СВЕТИОТ ДРЕС фала ви од преседател до играчи до тренери и остали што бев дел и сум дел од една неверојатна генерација сите скудета се слатки но како првото со конте и ова последново на алергри некако најпоќе се слатки..
Летово троецот Патарчи Марота и секако Чехот Недвед имаат огромна задача да склопат тим што ке биде желен за нови победи за нови радости за нови титули
FINO ALLA FINE,
<3 со зборови не се опишува ова
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195

Педроси го биваше?
Ништо чудно, големи се шансите Дибала да си замине , е сега мислам испод 150 милиони тешко дека ќе го дадат од управа, али не би ме изненадило да отиде кај вас :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Ништо чудно, големи се шансите Дибала да си замине , е сега мислам испод 150 милиони тешко дека ќе го дадат од управа, али не би ме изненадило да отиде кај вас :)
Големо прашање е и дали 100ка ќе сакаат да понудат, не па 150 така да ништо од тој бизнис. За околу 150 мил.тоа со Реал и ПСЖ.
Инаку се има изјаснето дека размислува за промена и слично?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Големо прашање е и дали 100ка ќе сакаат да понудат, не па 150 така да ништо од тој бизнис. За околу 150 мил.тоа со Реал и ПСЖ.
Инаку се има изјаснето дека размислува за промена и слично?
Не, посебно не во последно време. Баш сега ми изгледа дека никогаш не би побарал трансфер за разлика од порано. Но на денешницава тешко може да бидеш сигурен дека ако му понудат плата до плафон скоро и да ги нема тие што не би отишле за некој милион +.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.633
Поени од реакции
81.565
Се зависи од Алегри, јавна тајна е дека не се мирисаат. Ако отиде Макс летово ондак сигурен сум дека ќе остане, али ако остане Глобил можно е Дибала со едното око да ги разгледа понудите кои стигаат на негова сметка. Се разбира тоа не значи дека 100% ќе си иде, али сепак...

Зашо фејспалм, Мората у Јуве боље изигра него свињана глупа
Мората е тешка пичка бре, никаков менталитет нема, ќе го фати депресија па 10 натпревари ќе му требаат да се врати во форма (Игуаин VOL.2). Јас мислам дека помина неговото време во Јуве, а гледаме дека ни во Реал и Челзи не му идеше најдобро, залудно фрлени пари. Од друга страна жутата штампа вели дека ги бркаме Марсијал и Ди Марија... е тоа е за биг лајк (y).
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Каков Ди марија бе... Имаме милијарда крила.. Нека земат напаѓач да не се осврнуваме само на свинчето и дибала.. Ја би Кавани шо :kuracc:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.633
Поени од реакции
81.565
Абе Јувентус ТВ има нова презентерка, или е таа истата што ја замени Лаура Барт?

20180508_130101.png

20180508_130123.png

20180508_130145.png

:ljubove:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ја летово очекувам Алегри да замине во северен Лондон кај топџиите а кај нас да дојде Анчелоти.. И очекувам со Карло да ја освоиме ЛШ а да го платиме данокот со губење на Сериа А...
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Против Милан треба да играме отворено:

Buffon
Cuadrado Benatia Rugani Sandro
Pjanic Matuidi
Berna Dybala Costa
Higuain
 
Член од
1 март 2008
Мислења
82
Поени од реакции
14
Абе Јувентус ТВ има нова презентерка, или е таа истата што ја замени Лаура Барт?

Прегледај го приврзокот 190348

Прегледај го приврзокот 190349

Прегледај го приврзокот 190350

:ljubove:
Ne e nova bas.. od pocetok na sezonata standard ja gledam ... a za predhodno nemam pojma.. ebati avionot a shiki ? Me cudi kako ne e zena na nekoj multibilioner i da si ja prci na barbados..ona prezenterka na tv ...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom