Фан Клуб: Јувентус

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Пепе е можеби најмалиот проблем. Исла, Красич, Џаки ... ќе најдиме чаре за таа позиција. Плус само два месеци ехееј ко некоја поситна повреда да лапнал.

Проблемот со отсуството на Бонучи е интересен. (не зборам за случајот). Типот почна да станва незаменлив штопер и во репрезентација и во Јуве. Колку Лусио ќе успева да го покрие е прашање. Повеќе ми се чини дека Конте ќе си го земи Ранокија ако можи.

Конте, без разлика шо збораше Енцо (види ЈувентусМК) ова ќе биди некаква флека за него. Одлуката можеби е „математички најисплатлива“ ама новинарите ќе го бркаат и деконцентрираат Конте во секоја прилика (за среќа паметен е да ги шамари). Најголема беља шо можи да се случи со ова отсуство е губење на скудетото баш поради поени изгубени во овие мечови.
--- надополнето: 31 јули 2012 во 20:16 ---
И мене ми е највеќе криво за Бонучи,ми стана еден од омилените играчи.Заедно со Киелини и Барзаљи ќе беа и годинава незаменливи позади :(.Башка беа уиграни овие тројца во одбранава.Ќе видиме кој играч ќе дојде на негово место,не верувам дека само со Лусио и Касерес ќе останеме на тие позиции

Најмал проблем ќе бидат новинариве,Конте и да прифати компромис и да се докажува на суд,за тие што се анти-јуве ќе биде местач,исто како што е и Јувентус од неговото постоење :tapp:.Мене воопшто не ме боли што зборат другиве,а со оглед на тоа каков човек е Конте,не верувам дека и на него ќе влијаат таквите луѓе.

Добрата страна во целава работа со Конте е што ќе може да ги води тренинзите и да работи со фудбалерите.На тренинг ќе се поставува тактиката и поставеноста на играчите,али од друга стана ќе фали мотивацијата која им ја дава од клупата и советите за време на полувреме.Така да првите 3 месеци според мене ќе бидат најтешкиот дел од сезоната,ако успеат играчите во негово отсуство да бидат при врвот на табелата,после ќе биде полесно
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Utre e denot na Konte , taka da nema da bide vo Geneva protiv Benfica .

Se spekulira deka ima edna opcija , Van Persie da otide vo City , togas nie go zemame sigurno Dzeko.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Јувентус 2012/13
----------------------------------------Буфон------------------------------------------------
--------------Барзаљи-------------Бонучи(Лусио)-------------------Киелини-------
---Исла(Лихт)-------Видал-----Пирло------Маркисио----Армеро(Де Чеље)
----------------Џеко(Матри,Ква) ----------Џовинко(Вучиниќ)----------------------

Други на клупа:Сторари, Бокети?,Касерес, Маси?,Азамоа,Мароне, Погба ,Пепе, Џакерини..


Тоа е тоа:vozbud:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Јувентус 2012/13
----------------------------------------Буфон------------------------------------------------
--------------Барзаљи-------------Бонучи(Лусио)-------------------Киелини-------
---Исла(Лихт)-------Видал-----Пирло------Маркисио----Армеро(Де Чеље)
----------------Џеко(Матри,Ква) ----------Џовинко(Вучиниќ)----------------------

Други на клупа:Сторари, Бокети?,Касерес, Маси?,Азамоа,Мароне, Погба ,Пепе, Џакерини..


Тоа е тоа:vozbud:
me_gusta_by_megustaplz-d30cns2.jpg
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Alberto Masi e nash!

Masi ke bide vo Pekin 100% , a potoa ne se znae dali Juve kje go pozajmi nekade ili ne , no vazno e sto e celiot nas igrac!

Bravo za Paratici , koj go zemase na proba vo Chatillon . Ke platime 1milion € + kartonot na mladiot De Silvestro koj ke otide vo Pro Vercelli .

Mladiot Masi bil igrac na Sampdoria no pozajmen vo Pro Vercelli koi sto vo posleden moment ja dobija bitkata so Doria na busti i samo zatoa sto Vercelli ponudile 20.000€ poveke .

Toa e , nie treba da gi pronajdeme talentite , nie sme Juve , ne da platime igraci 10milioni godisno , , primer so Persie , sto nema nikogas sa se ostvari .
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.633
Поени од реакции
81.570
Денеска играме со Бенфика од 7 часот. Мислам дека Маси повторно ќе биде стартер на натпреварот. Ај да се увериме уште еднаш дали ќе го биде или не детево (y). Истотака очекувам Красиќ да добие шанса и на овој дуел, како и следниот со Малага
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.633
Поени од реакции
81.570
Ај ќе побарам едно мислење од Ilumious таа е ќе ни каже дали Дејли Мирор е доверлив медиум :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Daily Mirror ne, Mirror Football da. Mirorov go donesoa Ronaldinho vo Blackburn lani, gotovo bese sve :pos: Od angliskive mediumi, The Sun, Daily Mirror i Daily Mail se ko Svet kaj nas.

Za najverodostojni informacii od vesnicive sepak barajte od The Times (se plaka), Guardian, Telegraph, The National, poso tuka ne objavuvaat zuta stampa. Za mediumi - BBC.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Може да се рече дека и Армеро веќе е наш играч :love:
LINK!
 
Член од
7 октомври 2010
Мислења
9
Поени од реакции
2
Може ли да ми каже некој дали тука кај нас некаде се продаваат гумени алки (rubber bracelets) Juve, на пример вакви: link
Поздрав
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Што ви е бе луѓе ? Јувентус никогаш не дава 70 милиони за некој играч , самиот Марота рече , бараме играч кој во економска и играчка смисла е "top player"... А ако веќе даваат за некој фудбалер 70 мил. тогаш зошто тоа да не биде Фалкао/Кавани/Нејмар. Нема смисла за играч од 29 год, со само 1 година останато од неговиот договор да се понуди таква сума ... Глупости се ова :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom