Фан Клуб: Јувентус

Член од
5 декември 2005
Мислења
54
Поени од реакции
5
Има и официјално известување на juventus.com
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Zlatan Ibrahimovic o Farsopoliju u svojoj knjizi "Ja Ibra" kaze:

"Bili smo jednostavno najbolji a oni su nas srusili/potopili.

Kao i obicno kada ste najbolji drugi pokusavaj da vas srozaju u blato.

Bio sam zapanjen brojem i tezinom optuzbi koje su objavljivane bas kada smo trebali da osvojimo drugu titiulu Serije A za redom.

Bili smo na korak od osvajanja titule kada je skandal izbio,situacija je odmah postala siva,znali smo to.

Mediji su od toga napravili svijetski rat.

Sudije su bile naklonjene nama?
Ali idemo,borlili smo se svim srcem,tamo na terenu!

Riskirali smo nase noge i bez ikakve pomoci sudaca!TO JE SRANJE!!!

Nikada nisam bio prijatelj sa sudijama,niko iz naseg tima nije bio..

Ne,ne jednostavno smo bili najbolji i morali smo biti potopljeni!

Organiziran je krizni sastanak u nasoj sali za rekreaciju,to nikada necu zaboraviti.

Mogi je uvijek bio lijepo obucen i pun snage i samopouzdanja,ALI OVO JE BIO NEKI POSVE DRUGI MOGGI!

Takodjer u tom trenutku izbio je skandal sa njegovim sinom,nesto oko bracne preljube,on je govorio i o tome i ja sam se slozio sa njim:
To su bile teme koje se nisu doticale nogometa..

Najvise me pogodolio to sto je Moggi poceo da place,pred svima nama.
Bio je to kao udarac u stomak za mene.

Nikada ga nismo vidjeli tako slomljenog.

On je uvijek imao samokontrolu,naprosto je zracio snagom i energijom.

Sada iznenada suosjecao sam se sa njim..

Svijet se okrenuo naopacke."
Ме расплака текстов :place:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
„Според денешната одлука на судот, Јувентус не е замешан во нештата за кои беше обвинет. Одлуката, која произлезе како резултат на темелна расправа и анализа на доказите, се судри со реалноста – на Јувентус му беа одземени две титули и беше испратен во Серија Б, што резултираше со големи загуби за клубот“.

иначе срекен роденден алекс
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
„Според денешната одлука на судот, Јувентус не е замешан во нештата за кои беше обвинет. Одлуката, која произлезе како резултат на темелна расправа и анализа на доказите, се судри со реалноста – на Јувентус му беа одземени две титули и беше испратен во Серија Б, што резултираше со големи загуби за клубот“.
И сега? Кој ќе ја среди штетата?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.159
Поени од реакции
85.580
„Според денешната одлука на судот, Јувентус не е замешан во нештата за кои беше обвинет. Одлуката, која произлезе како резултат на темелна расправа и анализа на доказите, се судри со реалноста – на Јувентус му беа одземени две титули и беше испратен во Серија Б, што резултираше со големи загуби за клубот“.

иначе срекен роденден алекс
Моџи ќе оди затвор, а Јувентус не е вмешан во Калчополи
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
сее то парадоксална ситуација ..... наводно моџи работел за свои интереси а не за клубот ...
Чиста политика е ова. Не бил Јуве крив, а титулите и штетата ја оставија на страна, како да не постои тоа.

И на крај краева мораа така да реагират, фудбалот во Италија се повеќе тонеше, а и уште тони. Но тука сме да го спасиме :D
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
и потоа ќе се чудиме зошто моџи не добивал никаква подршка од Ањели и компанијата во 2006...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom