Фан Клуб: Јувентус

commandante

diablo blue
Член од
16 мај 2008
Мислења
393
Поени од реакции
72
Кајганеро, ако мислиш дека Вучинич е толку послаб од Матри и Кваљарела пушти го на youtube голот што ни го даде во купот. Не викам дека Вучинич е некоја си преголема ѕвезда ама не е ни толку слаб како што го прикажа ти.
А за квалитетите на Агуеро во пресрет ни излегува МТВ со преносот на Копа Америка :), btw прекрасен гол на Агуеро вчера против Венецуела
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Доволен е Басос и еден класа напаѓач, немора да е Агуерно нека е Џовани Дос Сантос пред 1 недела ги гледав со САД кога играа детето е Меси 2 прерасна во вистинска ѕвезда на Мексиканскиот фудбал :)
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
Доволен е Басос и еден класа напаѓач, немора да е Агуерно нека е Џовани Дос Сантос пред 1 недела ги гледав со САД кога играа детето е Меси 2 прерасна во вистинска ѕвезда на Мексиканскиот фудбал :)
А шо е најинтересно во Вес Хем беше резерва,може да го земеме за 5 мил, јас би го земам и Карлос Вела и тој може за ефтини пари!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.012
Поени од реакции
6.040
Не знам дали некој ја ставил оваа вест поназад, но мене искрено воопшто не ми се допаѓа ова што можеби ќе се случи.

Соренсен да стане играч во косопсвеништво помешу Јуве и Болоња.
Ако сакаат да земат некој кеш за него, нека го пратат на заем, а не вака бидејчи на крај ќе го изгубат. Оваа сезона играше 100пати боље од пола одбрана на Јувентус.
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Доволен е Басос и еден класа напаѓач, немора да е Агуерно нека е Џовани Дос Сантос пред 1 недела ги гледав со САД кога играа детето е Меси 2 прерасна во вистинска ѕвезда на Мексиканскиот фудбал :)
е за тој незнам дали расте во звезда или не .
Беше во барселона како звезда еден од најнадезните,отиде во тотенхгем и не показа нисто па го раптија во 2 ра лига во ангилја за сега дане се знае каде е ,па рачунај .
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Не знам дали некој ја ставил оваа вест поназад, но мене искрено воопшто не ми се допаѓа ова што можеби ќе се случи.

Соренсен да стане играч во косопсвеништво помешу Јуве и Болоња.
Ако сакаат да земат некој кеш за него, нека го пратат на заем, а не вака бидејчи на крај ќе го изгубат. Оваа сезона играше 100пати боље од пола одбрана на Јувентус.
Се сложвам,

Голема грешка е да се дава било каква опција за косопствеништво.
Единствено мислам дека не сакаат да прават иста грешка како со Џовинко (ама зборам за сезоната кога играше во Емполи) бидејќи тогаш не добиваше минутажа.
Веројатно мораат да дадат нешто за возврат за гарантирана минутажа. само малку гласно размислувам не мора да е вака
 

Don Rooney

The fire one
Член од
30 април 2010
Мислења
170
Поени од реакции
25
Не ми се прави курац да не те отерам у три пички материни .
Јас не ни го сакам нани да дојде ,само поставувам линк
п.с да не ми кажуваш од манчестер јас од торино ти викам да не се курчиш многу .
--- надополнето: Jul 1, 2011 8:31 AM ---

а ти да не ми јадеш многу на мене...ебате работата кој па курац си ти бе љунфер

Тим без мокна клупа не оди никаде за тао клупа како матри ке биде супер .
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Доволен е Басос и еден класа напаѓач, немора да е Агуерно нека е Џовани Дос Сантос пред 1 недела ги гледав со САД кога играа детето е Меси 2 прерасна во вистинска ѕвезда на Мексиканскиот фудбал :)
Од Агуеро на Дос Сантос,не иде:) да не бидеме ко Интер,од Санчез,сигурни беа дека ќе дојде, сеа дојдоа до Паласио.
--- надополнето: Jul 2, 2011 4:55 PM ---
Се сложвам,

Голема грешка е да се дава било каква опција за косопствеништво.
Единствено мислам дека не сакаат да прават иста грешка како со Џовинко (ама зборам за сезоната кога играше во Емполи) бидејќи тогаш не добиваше минутажа.
Веројатно мораат да дадат нешто за возврат за гарантирана минутажа. само малку гласно размислувам не мора да е вака
Не се секирајте,ќе понудат помала сума како со Екдал:) нека игра таму една сезона прва постава ,ќе се стекне со искуство,после некоја година нека се врати.
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Од Агуеро на Дос Сантос,не иде:) да не бидеме ко Интер,од Санчез,сигурни беа дека ќе дојде, сеа дојдоа до Паласио.
Абе и милан беа клешти до 15 Август па избавија со Ибрахимович и во последните саати од трансфер пазарот со Рубињо и ни се сееа цела година на нас
Поука =додека не заврше трансфер периодот не зборувај .
 
F

FuckYouAll

Гостин
Добро е што го дадоја Соренсен, детето има 19 години, има голем талент ама му треба искуство, јас би го оставил на позајмица до 22-3 години, па ако е тој психолошки јак ќе стане WC.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Абе и милан беа клешти до 15 Август па избавија со Ибрахимович и во последните саати од трансфер пазарот со Рубињо и ни се сееа цела година на нас
Поука =додека не заврше трансфер периодот не зборувај .
Марота рече дека ќе донесат бар еден топ играч,па сеа колку ќе донесат ќе видиме,не треба да експериментираме со Дос Сантос и некои,а ако не се донесе Агуеро тогаш Роси,и онака нападот не ни е толку слаб,Матри и Ква ква се повеќе од солидни.
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Марота рече дека ќе донесат бар еден топ играч,па сеа колку ќе донесат ќе видиме,не треба да експериментираме со Дос Сантос и некои,а ако не се донесе Агуеро тогаш Роси,и онака нападот не ни е толку слаб,Матри и Ква ква се повеќе од солидни.
Абе признај дека ке ти биде многу помило ако истрча Агуеро во нападот ,не зафркавај ,несомнено дека нападот и така ке биде добар ама зависи ти каде сакаш да заврши јувенутс .
 
F

FuckYouAll

Гостин
Агуеро не само што ќе го крени квалитетот на екипата туку и ќе биде добро за рекламација за клубот, дресовите ќе одат како алва:D(сетете се лани со Красич), сезонските карти исто.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Абе признај дека ке ти биде многу помило ако истрча Агуеро во нападот ,не зафркавај ,несомнено дека нападот и така ке биде добар ама зависи ти каде сакаш да заврши јувенутс .
Кој не го сака Агуеро но ова многу се развлекува,ми се смачи ,дур Марота се ценка Сити ќе ни го лапне,они сакаат кеш најверојатно пошо се у криза со финансии без никакви други играчи вклучени у трансферот ,Марота нуди најверојатно 35 милиони на 15 рати:) позајмица со можност за откуп на договорот.
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Кој не го сака Агуеро но ова многу се развлекува,ми се смачи ,дур Марота се ценка Сити ќе ни го лапне,они сакаат кеш најверојатно пошо се у криза со финансии без никакви други играчи вклучени у трансферот ,Марота нуди најверојатно 35 милиони на 15 рати:) позајмица со можност за откуп на договорот.
Марота вети звезда и мора да донесе еднсотавно мора да ги замолче навивачите .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom