Фан Клуб: Јувентус

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Ништо добро ако е така.Прво, начинот на објавување на неговото пензионирање, а сега и ова со 10-ката.Ако е точно, мизерно од страна на управата.


А линк некој за тужбата на Јувентус против Интер и ФИГЦ?
http://www.juventusmk.com/juve/index.php?option=com_content&view=article&id=754:2011-11-14-14-35-11&catid=1:latest-news&Itemid=50

Се докажа конечно дека Јувентус не е виновен ,сега плаќајте оштета од стотици милиони евра. А не ми е јасна пресудата за Моџи,нели местел утакмици?па како Јуве не е виновен а Моџи местел утакмици?па кои се тие утакмици?кажете веќе еднаш анти-јувентини.Моџи е виновен само за тоа што праел дубари со трансфери,им се закананувал со неплаќање плати на Блази,Камора,па на Салас кој сакаше да го шутне од клубот за да дојде К. Роналдо. Иначе Рекоба имаше фејк пасош,нерегурални договори со Мота и Милито кој им донесе ЛШ,и сеа за каква правда збориме?Јуве у Сериа Б а се докажа дека не е виновен.

Не сум пишал скоро, тапа е периодов нема утакмици,нема ништо интересно,сеа почнаа и шпекулации со играчи што ме нервира,секој ден нови играчи.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.255
Поени од реакции
86.061
Џиџи на утрешниот натпревар против Уругвај ќе го надмине Ѕов по бројот на настапи за Италија:cuc:
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
431
Поени од реакции
295
Јувентини ајде некој ако знае дали Соренсен игра стандардно за младиве на Данска, да знам дали да одам утре да видам дали ќе го биде?:)
 
С

сашенко

Гостин
Точно, утре само ке го израмни.Ѕоф изјавил читав прееска Буфон ке ме симне од тронот.Епа заслужено брате, жива легенда ни е буфончево
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Точно, утре само ке го израмни.Ѕоф изјавил читав прееска Буфон ке ме симне од тронот.Епа заслужено брате, жива легенда ни е буфончево
Имаше мала заебанција Зоф за Џиџи,
парафразирам
„можи ме замина за настапи за италија ама нема никогаш да ми го израмниш рекордот од 330 последователни настапи за Јуве

Ова се 6-7 сезони (ме мрзи да сметам точно ) играње без прекин. + овај со ишијасот неможи 3 да сврзи не 330
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Јувентини ајде некој ако знае дали Соренсен игра стандардно за младиве на Данска, да знам дали да одам утре да видам дали ќе го биде?:)
игра,мислам и дека е капитен.
 
С

сашенко

Гостин
Имаше мала заебанција Зоф за Џиџи,
парафразирам
„можи ме замина за настапи за италија ама нема никогаш да ми го израмниш рекордот од 330 последователни настапи за Јуве

Ова се 6-7 сезони (ме мрзи да сметам точно ) играње без прекин. + овај со ишијасот неможи 3 да сврзи не 330
Ѕоф бил Чак Норис, неможе секој тоа да го направи.Иначе биле 11 сезони по ред :vozbud:, ама биле помалце екипи во лигата тогаш.Ако не се лажам 16....

Еве сеа најдов на нет убаво.Биле 11 сезони од 1972 до 1983 и да 16 екипи биле во лигата, така да тоа објаснува многу работи..
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ѕоф бил Чак Норис, неможе секој тоа да го направи.Иначе биле 11 сезони по ред :vozbud:, ама биле помалце екипи во лигата тогаш.Ако не се лажам 16....

Еве сеа најдов на нет убаво.Биле 11 сезони од 1972 до 1983 и да 16 екипи биле во лигата, така да тоа објаснува многу работи..
Да де, еве Џиџи има предност бидејќи годишно се играат околу 50 и кусур утакмици - значи околу 6 сезони .
А во времето на Зоф можам да замислам шо се случвало, сигурно ги гаснеле рефлекторите на едната страна од теренот.
 
С

сашенко

Гостин
Да де, еве Џиџи има предност бидејќи годишно се играат околу 50 и кусур утакмици - значи околу 6 сезони .
А во времето на Зоф можам да замислам шо се случвало, сигурно ги гаснеле рефлекторите на едната страна од теренот.
Да, тоа е тотално друго време.Ѕоф е легенда ама у тие услови во кои играл он еден Буфон, Касиљас, Цезар или Валдез и уште многу други можда и многу подобро би играле и многу подобри резултати би постигнале од него.Не дека му го спорам талентот и споредувам квалитетот ама во тие услови тогаш, многу фудбалери денес би ги надминале оние кои ги сметаме за легенди од тоа време.Денес има исто квалитетни фудбалери, ако не и подобри ама условите и фудбалот денес се такви што за овие рекорди може само да се сонува...
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Ѕоф ја имал среќата да нема повреди иначе многу јасно дека никој не може(ше) да го замени Буфон пред да го фати серијата.....било како Ѕоф си го отслужил своето,а на Буфон му останува да работи на случајот како би го подобрил своето салдо на трофеи,доста беше постење......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom