Фан Клуб: Јувентус

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Колку само се подценува Јувентус тоа е чудо.Ама јасно ми е кога гледам дечиња кои само гледаат статистики од вики. и др. разни сајтови.Според тоа судат и гомна јадат а појма немаат што се случувало во минатото.Не само за Јуве. туку и за сите тимови.Се чудам како сите станаа експерти за фудбал?
Н е коментирам секој ден ама тоа што го читам стварно ме иритира.Жалосно е што секое дете доби компјутер, го осакатија просторов на интернет со дрн дрн коментари.

И да кажам некој збор за Јувентус.Трансфериве до сега не гарантираат ништо, како и за секој клуб во светов.Може да се надеваме но сепак кој следи фудбал реално може да се каже дека уште сме далеку од шампионски тим.

Посакувам прво место, но реалноста за жал е друга.Се надевам дека грешам и дека оваа година ќе биде наша.Позадрав Јувентини.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.244
Поени од реакции
16.698
Баш преѓе се мислев и да ве прашам дали и вас ви изгледа познато ...Знам дек досега конте играше со формација 4-2-4 ...ама нешто ме замисли

1994-96

------------------Peruzzi----------------------------
-----------------------------------------------------
Torricelli-----Ferrara-----Vierchowood-----Pessotto---
-----------------------------------------------------
-------Conte------Paulo Sousa------Deschamps--------
-------------------------------------------------------
-----Ravanelli---------Vialli--------- Baggio/Del Piero----

Конте призна дека е импресиониран од Маркизио и дека мн го потсеќа на него така да мн тешко мислам дека Марќизио ке биде на клупа плус сите знаат дека тој е идниот капитен. Прило не беше исто така доведен да седи на клупа пособено не со плата од 4 милиони евра, а Видал е прва постава.​


Знам дека излгеда ко да нема врска ама сепак некако ме удри во главата ...кога онака ги гледав составите и формациите .....Средниот ред ми е накако мн мн сличен со тој погоре а и напачите ( секако ако го купиме роси) бидејки Конте не бара чисто крило тој бар според гласините досега бара лев крилест напаѓач.​
 
P

PewDiePie

Гостин
добри трансфери направите ова лето,уште еден напаѓач и освојувајте ја титулата за да им ги затнете муцките на милан и интер преку таквоево ми дојдоа веке ;)
Тоа ти е комплекси набиени,титула со копиљана малце утре. Безнадежен случај,тоест фан на арсенал што има друго да се каже. :P
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
кај ќе игра овој Видал.............................................го има насекаде на теренот :vozbud:
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
Дечки од денеска игра Јуве или утре и од колку саат?Поздрав:unsure:
 
G

grande-juve

Гостин
Кој има сателитска, ќе може да гледа Јуве - Спортинг на RTP International (некодирана), почнува во 01:00 сабајле
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.708
добри трансфери направите ова лето,уште еден напаѓач и освојувајте ја титулата за да им ги затнете муцките на милан и интер преку таквоево ми дојдоа веке ;)
:pos:Се надевам дека овој заклучок го донесе после долги и длабоки фудбалски анализи на гореспоменатите клубови:tapp:
 
Член од
27 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
24
Официјално Мело се сели на позајмица во Галатасарај за 1,5м :cenzura: на 3 рати и со можност на откуп на 31 мај 2012 за 13 м евра !
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.034
Поени од реакции
84.766
Ма кој го е*е си ги имаме Матри и Кваљарела, а можно е и Роси да дојде :)
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
За агуеро искрено и не ни сакам, многу пари се... подобро Роси да дојде за мене + некое брзо лево крилце во стил на Красч, да им дува промаја од двете страни на противниците кога ке играме, да не знаат од кај да затворат :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Gledam na myp2p.eu nema link za Juve :mad: ima nekoj siguren sto ke najde link da znam dali vecer da okapam :D
 
G

grande-juve

Гостин
На овој ЛИНК има стрим од телевизијата што ќе врши пренос, ама не сум сигурен дали ќе јја даваат Јуве - Спортинг зашто некои емисии ги блокираат, инаку преносот е на RTP 1, и RTP Internacional, од каналите во линкот.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Матри како од шега постигнува голови,очекувам и Ква да влезе во ланската форма,Тони,Јакинта и Дел Пиеро се тука да им дишат во петиците и да конкурираат за првиот тим,само едно добро лево крило и спремни за поход.....тимот речиси целосно претрпи реконструкција,но имајќи го Пирло како што гледам ги држи како магнет околу него - ќе треба помалку време за воигрување
 

Kajgana Shop

На врв Bottom