Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.780
Поени од реакции
83.407
Дали постои барем еден разумен човек кој ќе каже, дај бре да го тргнеме овој, да ставиме било кој до крајот на сезоната, не може да биде полошо?

Еве им од Рома добар пример за сезонава.
Screenshot_20240317_143131_edit_5897264530377811.jpg

Закерони, Ферара, Дел Нери, Раниери немаа вакви резултати...дека ги бркаа со време, не знам што фетиш имаат да го држат мочково на клупа, ама жими се желудец ми се превртува кога ќе прочитам дека и наредна сезона ќе ни е тренер. Оваа игра денес беше пострашна и од Хорор филм.
 
  • Љубов
Reactions: Syn

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.210
Поени од реакции
8.012
Мора Јувентус да бара да игра само во вечерен термин. Така навивачите ќе ги болат глава и очи пола саат можеби саат дур да легнат. Вака цел ден им го ебат .
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.140
Поени од реакции
16.461
1 меч неделно играат, во ритро беа 3 дена и се серат.
Сите бркање тренер, управа, абе се упм нека фатат.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.332
Поени од реакции
8.169
@Stefan-kobe :love:


Иначе...
Прегледај го приврзокот 410052



Е до толку не штима ништо во тимот...играчите во кои треба да се крстиме не знаат два паса да сврзат.
Само ремонт му е мајката, почнувајќи од Алегри... 70 посто од играчите би ги избркал. Батали тоа trust the process веќе, процесот го прогласувам за умрено.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.210
Поени од реакции
8.012
Само ремонт му е мајката, почнувајќи од Алегри... 70 посто од играчите би ги избркал. Батали тоа trust the process веќе, процесот го прогласувам за умрено.
Процесот заврши лани (доста беа три години без титила). Демек Јуве е Фиорентина па ај ќе му дадеме 10 години за процес на смена на генерации. Со Алегри процесот полека се претвори во гнојна кеса и кај да е, на мозок ќе удри. На управата им било многу да го исплатат глобилот и да го избркаат, а не им беа многу парите што ги фукнаа на дрвото Локатели. Едноставно, отпушти го кловнот и едно лето скокни купување на дрво слично на Локатели.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.332
Поени од реакции
8.169
Процесот заврши лани (доста беа три години без титила). Демек Јуве е Фиорентина па ај ќе му дадеме 10 години за процес на смена на генерации. Со Алегри процесот полека се претвори во гнојна кеса и кај да е, на мозок ќе удри. На управата им било многу да го исплатат глобилот и да го избркаат, а не им беа многу парите што ги фукнаа на дрвото Локатели. Едноставно, отпушти го кловнот и едно лето скокни купување на дрво слично на Локатели.
Исто така не им беа многу парите фрлени за Роналдо... после него потоп, многу штетни потези за клубот се донесоа тие години, но сега дефинитивно е потребна смена на Алегри и 70 посто од играчите.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.210
Поени од реакции
8.012
Исто така не им беа многу парите фрлени за Роналдо... после него потоп, многу штетни потези за клубот се донесоа тие години, но сега дефинитивно е потребна смена на Алегри и 70 посто од играчите.
Од друга страна, кој ги измисли тие договори за тренерите да мораат да бидат исплатени. Јас ако не си ја вршам работата како што треба ќе ме отпуштат и нема да ме плаќаат додека не си најдам нова работа или пак до пензија затоа што имам трајно решение. На кур да го ставам дегенерикот што се досетил тренерите да бидат заштитени ко бели мечки и да добиваат отштета во случај на отказ. Во тој случај Алегри во Јуве треба да плаќа отштета поради дегенска игра и резултати веќе четврта година.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.651
Поени од реакции
62.960
Од друга страна, кој ги измисли тие договори за тренерите да мораат да бидат исплатени. Јас ако не си ја вршам работата како што треба ќе ме отпуштат и нема да ме плаќаат додека не си најдам нова работа или пак до пензија затоа што имам трајно решение. На кур да го ставам дегенерикот што се досетил тренерите да бидат заштитени ко бели мечки и да добиваат отштета во случај на отказ. Во тој случај Алегри во Јуве треба да плаќа отштета поради дегенска игра и резултати веќе четврта година.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom