Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.641
Поени од реакции
81.640
IMG_20221225_173101.jpg

Кој ја играл PES 2 на Сони 1, овој беше вечната замена на Недвед во играта... Шала на страна, сега читам после пензионирањето нон стоп имал проблеми со алкохолот, од тоа и починал денес. R.I.P
 
Член од
25 октомври 2016
Мислења
237
Поени од реакции
225
2-tal
Ја не би му продужил договор. 7-10мил за 3 одлични игри не вреди.
Godinava e stvarno dobar, ama i igrata ni e koshmarna. Mene me “raduva” vtoriot tvit deka Alegri za da ostani dovolno e top 4 da bideme. Koja degradacija choeche, ako mu prodolzat dogovor to ti e pat kon 0 tituli dooolg period… Aj ostaj toa ama i igrata kje ni e ochobol neviden :facepalm:
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Нешто се шушка за Мекалистер по твитер… ај некој поупатен да објасни има ли шанси да дојде ѕверов у Јуве
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Нешто се шушка за Мекалистер по твитер… ај некој поупатен да објасни има ли шанси да дојде ѕверов у Јуве
Со евентуална продажна на Меккени е можно, јавно си флертува и тој со Јуве.

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.641
Поени од реакции
81.640
Нешто се шушка за Мекалистер по твитер… ај некој поупатен да објасни има ли шанси да дојде ѕверов у Јуве
IMG_20221229_165154.jpg

Не е релевантен изворов, али ај да се порадуваме малце :icon_lol:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Суле изгази, партија 11/10. Многу ми се свиѓа што речиси свите од новава генерација рмбачат од трчање и напаѓаат и не бегаат од топка.

Многу од сениориве треба да им позавида искрено

Фудбалскиот џихадист Ал-Легри гарант ќе им биде љут пипер што не враќаја топка и умртвуаја игра туку играја онака баш со срце.

Иначе, не можам да го сфатам хајпов за Мирети, ептен ми е глупчо и му треба време да размисли што да направи.

Може некој да ме поправи или да ми укаже у што поточно е добар?

Кога и да го видам, не ми пружа некои партии да паднеш на гз, рецимо ко Фаџоли.
 
Член од
25 октомври 2016
Мислења
237
Поени од реакции
225
Суле изгази, партија 11/10. Многу ми се свиѓа што речиси свите од новава генерација рмбачат од трчање и напаѓаат и не бегаат од топка.

Многу од сениориве треба да им позавида искрено

Фудбалскиот џихадист Ал-Легри гарант ќе им биде љут пипер што не враќаја топка и умртвуаја игра туку играја онака баш со срце.

Иначе, не можам да го сфатам хајпов за Мирети, ептен ми е глупчо и му треба време да размисли што да направи.

Може некој да ме поправи или да ми укаже у што поточно е добар?

Кога и да го видам, не ми пружа некои партии да паднеш на гз, рецимо ко Фаџоли.
Fudbalskiot djihadist Al Legri :pos::pos::pos: Kako ne sum se setil dosega hahaha
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Cuadrado, Bonucci, De Sciglio, Vlahovic and Pogba will not be available for Cremonese match. Excepted the bench for Chiesa‼

Romeo Agresti

Влаховиќ пропушта уште 3 натпревара со се Наполи
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom