Фан Клуб: Јувентус

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
2-tal

Godinava e stvarno dobar, ama i igrata ni e koshmarna. Mene me “raduva” vtoriot tvit deka Alegri za da ostani dovolno e top 4 da bideme. Koja degradacija choeche, ako mu prodolzat dogovor to ti e pat kon 0 tituli dooolg period… Aj ostaj toa ama i igrata kje ni e ochobol neviden :facepalm:
Годинава Рабиот е светла точка во цело сивило. Да се надеваме дека ќе ги задржи игрите кои ги покажува во дресот на Јуве а и во дресот на Франција.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.568
Поени од реакции
81.076
Среќна нова другари, во новата посакувам да ја подобриме играта, да освоиме некое трофејче, Погба да умре, и конечно да ја клецнам Валето...четвртово досега ми изгледа најизводливо


Поздрав од екипата:ајнапиво:
IMG_20221231_232937.jpg
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Среќна нова другари, во новата посакувам да ја подобриме играта, да освоиме некое трофејче, Погба да умре, и конечно да ја клецнам Валето...четвртово досега ми изгледа најизводливо


Поздрав од екипата:ајнапиво:
Прегледај го приврзокот 360741
Алегри повеќе на Венко Филипче ми личи :pos:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Ди Мариа се повредил од дишење, ја пропушта утакмицава.

Како е бе можно свите да се повредуаа исклучиво ако доаѓаа у Јуве, а за светсково буквално никој да не се повреди?

Му ебем тоа штакорот смрден
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
Ди Мариа се повредил од дишење, ја пропушта утакмицава.

Како е бе можно свите да се повредуаа исклучиво ако доаѓаа у Јуве, а за светсково буквално никој да не се повреди?

Му ебем тоа штакорот смрден
За то и се чуваше, скроз спротива од Тевез. Глупак испадна до сега и плачи пиче.

Ако нека е шо е можно по повреден нека доаѓаат до израз Илинг и Суле. Очигледно е декани кон тој правец ќе се движиме.

Нека го враќат Ровела дури не е касно, Пеп му фрлил навпдно4 очи.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Шо е со одбранава, промаја. Oд овие ако примаат гол нека се самоубијат.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.216
Поени од реакции
7.867
Младинава ми се допаѓа како игра, може не е нешто посебно добра, ама има простор за напредок, подобро они отколку циганштаријата како Погба да игра.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
Мирети нека го врати во среден ред, Кени нека го замени со Кин и нека игра напред Кин ни фали присуство напред. Гати да го смени со Сандро а Данило да се врати десно во 3ката и таман сме :)
Автоматски споено мислење:

btw Со која леснотија само игра Фаџиоли боже господе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom