Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317

Оти никој не ги истражва изјавите од Сасуоло, Наполи, Лацио итн дека играчите нивни за Јувентус коштат поќе од за др клубови. Ова со играчите се чиети глупости.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317

Btw Barca ни го продаде Артур за 82 милиони. :pos:


Досега ова е глупости, Роналдо се изјаснил како кредитор денес ако сфатив добро и не го барал тие фамозни 20 мил...
 
Член од
6 март 2019
Мислења
390
Поени од реакции
590
Ова со Swing pricing е мн интересно. Цел фудбалски свет работи така. Процената на вредност на играч не зависи од никого, се продаваат играчи по нереални цени, играч што вреди 50 ти го даваат за 100 па ако толку го сакаш земи го... и фала богу дека кога клубовите сами ги диктираат цените на играчите на ваков начин можеш да направиш случај против било кој клуб. Јас не велам дека е океј, ама за да го направат криминал треба да се постави некое тело кое ќе регулира цени на играчите и да се држат сите до тоа. Вака им оставија одврзани раце на клубовите и ќе казнуваат сега. Нема клуб на светот што го нема ова правило прекршено....
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Ова со Swing pricing е мн интересно. Цел фудбалски свет работи така. Процената на вредност на играч не зависи од никого, се продаваат играчи по нереални цени, играч што вреди 50 ти го даваат за 100 па ако толку го сакаш земи го... и фала богу дека кога клубовите сами ги диктираат цените на играчите на ваков начин можеш да направиш случај против било кој клуб. Јас не велам дека е океј, ама за да го направат криминал треба да се постави некое тело кое ќе регулира цени на играчите и да се држат сите до тоа. Вака им оставија одврзани раце на клубовите и ќе казнуваат сега. Нема клуб на светот што го нема ова правило прекршено....
И ја би да мислам или да кажам исто како тебе... ама не е баш така, очигледно , во фебруар ќе започне судењето ако добро разбрав. И другите клубови пумпаат цени , прават дилови меѓуклубски... ама кај нас се спомнуваат и други шашми... ујдурми.. покрај дување цени .. мене ова со платите за време на ковид најмногу ми боде очи ... какво е бе тоа 3 месеци ќе ти давам помалку плата, по догодина ќе надокнадиме, не кажувајте на никој , ватсап пораки од капитен на екипа... не личи ова за клуб од највисок ранг, не личи ова за клуб кој се стреми кон врвот ... ќе правиме ујдурми со сметководство за да прикажеме плусваленца ... па ќе јачаме за суперлига сами против светот... повеќе пари вамо тамо ... овој Ањели џуниор влезе во некој многу лош филм... добро му одеше некоја година ... ама ја премина границата и балонот пукна, нека си одлежи , дај боже да поминеме со забрана за трансфери и слично и нова управа која ќе работи регуларно , па колку ни се силите , толку .
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Кој си е виновен нека лежи, ич око не ми трепнува...мене ми е само клубот да не биде драстично казнет, забрана за трансфери, парични казни и слични казни секако се помалото зло.
Ањели со комрадите Недвед и Паратичи убаво засраа на се што правеа прошливе 12-13 години, алал вера. Келини ич нека не ми иди во клубот ако и тој бил дел од далаверите, нека го враќаат Дел Пиеро и нека продолжат да работат нормално.

La Repubblica : Ex-Bianconeri Manolo Portanova has been sentenced to six years in prison for participating in a gang rape
Види го овој, италијанскиот Гринвуд...му заврши кариерата пред да почне
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Јас сум сигурен дека ќе има парична казна само за клубот исто и од УЕФА ништо друго а овие др ќе си лежат, ѓупци колкави дивиденди зедоја само на 200мил загуби. Идиоти
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Ќе не исфрлат и од ЛШ / ЛЕ сигурно, УЕФА со нетрпение чекаше ваков момент поради Супер Лига и Ањели.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Ќе не исфрлат и од ЛШ / ЛЕ сигурно, УЕФА со нетрпение чекаше ваков момент поради Супер Лига и Ањели.
According to reports in England, Juventus will be welcomed back into the European Club Association after President Andrea Agnelli’s resignation, even though they continue to push for the European Super League.

The Bianconeri were among the ringleaders of the failed project in April 2021 and one of three clubs still committed to the idea today, along with Real Madrid and Barcelona.

At the time it was announced, Agnelli was the President of the ECA, which put him in the spotlight for ‘betraying’ the group.

The original 12 Super League clubs – including Juventus, Inter and Milan – resigned from the ECA when the European Super League was presented.

All of them except for Juve, Barcelona and Real Madrid have since rejoined the union.

Now Agnelli has resigned along with the entire Juventus Board of Directors amid an investigation into alleged financial irregularities by the Turin public prosecutor, the FIGC and UEFA.

According to the Daily Mail newspaper, that means Juve are laying the groundwork for a return to the ECA.

It would be a surprise, considering only last month the Super League trio formed a new company called A22 to advocate for a new version of the project.

Current ECA President Nasser Al-Khelaifi of PSG is now expected to invite new Juventus chief Maurizio Scanavino to come back to the European Club Association.

==

Не знам колку е за вервање ова
Автоматски споено мислење:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom