Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.646



Ќе се офајдат ептен парично од Де Лихт, али ме занима кој ќе донесат на негово место... Моја желба е овој црнецов од Торино



 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Де Лихт мочкото по секоја цена кенка да си иде а, што сакавме капитен да го праиме а :cautious:
 
Член од
6 март 2019
Мислења
390
Поени од реакции
590
Де Лихт мочкото по секоја цена кенка да си иде а, што сакавме капитен да го праиме а :cautious:
Абе сакавме што сакавме, дечкото има и квалитет и карактер. Ама сите потајно знаевме дека не дојде кај нас за да остане. Убаво кажа некој погоре, отскочна даска му бевме само. Да заработиме убаво на него уште и све најлепше даље...
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Абе сакавме што сакавме, дечкото има и квалитет и карактер. Ама сите потајно знаевме дека не дојде кај нас за да остане. Убаво кажа некој погоре, отскочна даска му бевме само. Да заработиме убаво на него уште и све најлепше даље...
А бе знаеме дека не дошол да остане ама баш после 3та сезона да сака да си иде ко да нема утре не ми личи дека има карактер туку дека сака дупла плата и дека бега од одговорност. 3 години играше тука и реално според тоа колку беше платен не си го одработи своето, Имаше добри утакмици но имаше и многу слаби, неколку повреди неколку киксови баш и не беше сјаен. Сега откако заминува Киелини нема муда да биде главен одбранбен и да го води тимот од задната линија па затоа кенка да си иде по секоја цена. Како и да е нека го шитнат не ми е проблем само ме нервира фактот што не си ги оправда парите а беше многу ценет и од клубот и од фановите. Се надевам дека еден од Бремер или Кулибали би биле негова замена.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Добро само мене Де Лигт не ми личи на играч кој ќе биди новиот Турам или Малдини, Неста како шо го прат? Океј е млад дечко со потенцијал ама и мн brain fart моменти и игри со раце, не е лидер, секогаш кога требаше да биди лидер се посерваше. Не велам дека не е квалитетен напротив одличен фудбалер ќе биди ама не е од таа светска класа тој крем кало што се прави, само поради годините (и со право) се величи, заменлив е едноставно.

Ете пратиле понуда за Бремер 45 милки.

 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Добро бе уште ништо официјално со Погба и ДиМариа ?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.646
Ај набрзинка додека не го кутнале пак форумов...



Нека оди во Беласица, таман сега ќе се фузираат со Академија Пандев :LOL:



 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
На 30+ години ќе го конвертираме :popce:

А некни беа гласините дека ЦБ ќе игра.

Иначе искрено под Пирло, Данило беше одличен тие неколку утакмици како CB :)
 
Член од
6 март 2019
Мислења
390
Поени од реакции
590
А некни беа гласините дека ЦБ ќе игра.

Иначе искрено под Пирло, Данило беше одличен тие неколку утакмици како CB :)
Да не мислеле и овие CB а лошо пишале само. Пошто таква варијанта би можела да функционира. Де Лигт out. Кулибали in. И наместо да купуваме втор CB како што се збореше, Данило иде на CB позиција и на негово место доаѓа Молина. Мн поевтина варијатна од купување нов CB.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.646
Господинот Бернардески после успешно поминати 5 сезони во Јувентус, на 28 годишна возраст реши да замине во Торонто ФК... Тоа доволно говори за неговите шампионски амбиции откако го напушти клубот кадешто џентлменски го цицаше до последен ден
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Горд сум што бев сведок на дел од историјата на клубов кај што Берна беше платен 45мил а играше ко играч од 5та лига.

А дочекав и да го видим како го носи бројот 10 со Италија!:semolam::oleee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom