Фан Клуб: Јувентус

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Според Газета шинтерашиве сега на Дибала му понудиле основна плата од 5 милиони евра по сезона, плус уште 1 милион евра, доколку одигра барем 50 отсто од натпреварите во текот на сезоната.
Дупи си го, нека пати смрдлето.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.681
Поени од реакции
81.982


:semolam:


#ГифотСоСунѓеротБоб


 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Уште лев бек за во прва 11ка.Да видиме што ке направиме сега за резервите и продажбите. Ма да со мука го пратам трансвер периодов кога ке ми текне дека со пичкетинана од тренер 10 минути само ке играме на противничка половина...
 
Член од
6 март 2019
Мислења
390
Поени од реакции
590
Уште лев бек за во прва 11ка.Да видиме што ке направиме сега за резервите и продажбите. Ма да со мука го пратам трансвер периодов кога ке ми текне дека со пичкетинана од тренер 10 минути само ке играме на противничка половина...
Пелегрини аут, Камбиасо ин за лево. Јес да е млад ама јас би го играл прва малиот...
Автоматски споено мислење:

Али на добро иде работава, тоа ме радува. Влахович шпиц, Киза, Ди Марија и Занило позади. Погба и Локатели средина. Плус за Паредес се збори....

Овој состав теоретски има да го згази ланскиот состав, у џеб да ги стави, да не знаат што им се десило...
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Уште лев бек за во прва 11ка.Да видиме што ке направиме сега за резервите и продажбите. Ма да со мука го пратам трансвер периодов кога ке ми текне дека со пичкетинана од тренер 10 минути само ке играме на противничка половина...
Pa di maria za sto e zemen sto mislis? Lev bek ke igra pod vodstvo na Alegri..
 
Член од
25 октомври 2016
Мислења
237
Поени од реакции
225
Pa di maria za sto e zemen sto mislis? Lev bek ke igra pod vodstvo na Alegri..
Univerzalen kje e i lev i desen bek. Nema nadez so globilon i prime Mesi i Cr7 da igraat za nas kje se branime pak, da si ebe mater shto ne prifati PSZ da ide, da vidat za kakov duduk stanuva zbor, kje ne machi uste edna godina u kurac da ide… Najdobro vo prikaskava e deka kje gi imame najofanzivnite desen i lev bek Kieza i Di Maria :)
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.681
Поени од реакции
81.982

Погба, Ди Марија, Берарди, Нејмар...или што би рекле колегите од Фан Клуб Интер ,,Ќе го купиме светот!!!" :icon_lol:

ок, знам дека е патка оваа вест за нејмар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom