Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.305
Нека го зема Бек од Утд и продавај тексас бој дур држи цена
Бел Бумбар за оваа идеја. Имаше надеж за мекени али умре тоа во новава сезона. Одма би го трампал за Де Бек
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Мислим дека Ровела, Фаџоли плус Бек би биле далеку бољи. У најдобар случај да се продада Ремзи, Рабио, а на нивно место на дечкиве да им се даде шанса би било далеку боље него сеа.

Ама познавајќи го Јуве, и тоа шо нема доверба у свој деца, би можело истиве да заврша у Аталанта за 25мил а они да ги препродада за 70мил :icon_lol:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Имаше гласина дека можно е Ровела да го враќат побрзо и наредно лето дека со Фаџиоли ќе се дел од тимот сигуно..
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.477
Поени од реакции
7.284
Фаџоли го пратам, асистенции реди, а со Парма док подгледнував гол даде и изнуди и пенал со Зизу ролинг.. многу потсеќа на Модриќ
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Фаџоли го пратам, асистенции реди, а со Парма док подгледнував гол даде и изнуди и пенал со Зизу ролинг.. многу потсеќа на Модриќ
Да, и ја го пратам. Мене па ме потсеќа страшно на Маркисио само некако по елегантно игра.

Искрено, Ровела и Фаџоли да имаат шанса колку Бентанкур низ годиниве и тромавиов Ремзи и будалинкава Рабио, па бар за 40% повеќе голови би имале него сеа.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Фаџоли и Ровела се супер, Но реално треба некој многу поискусен за наредна сезона пред нив. Не може да се потпрат само на Локатели, Фаџоли и Ровела..
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.305
Подсвршнав на веста за Влаховиќ, дај боже да е точна веста... Али се разбира знаејќи ја управата нема да ме чуди на крај да го откупат целосно Мората и да го стават капитен :icon_mrgr:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Прочитавте за Ремзи? Братот играл повеќе минути зс Велс годинава него за Јуве?

Смејурија од играч!

Враќај платата маму ти ебем!

Донирај за деца шо патат од рахитис и проб со коске и мускулна атрофија!

ОДГОВОРНОСТ!:cujte:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
✍ #DYBALA2025

The agreement in principle over a new contract between Juventus and Dybala should see him earn around €9m a year depending on performance related add-ons. Lawyers are working on the final details.
[Agresti]
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291

Мн голем талент бил ѓуптинов од Монако и летото беше блиску до трансфер кај нас.

Јануари си оделе Мек Кени, Пелегрини и Ремзи.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600

Мн голем талент бил ѓуптинов од Монако и летото беше блиску до трансфер кај нас.

Јануари си оделе Мек Кени, Пелегрини и Ремзи.
Зашо Пелегрини?

И со една нога бољи е од Шиљката реално.. оф да, Шиљо може подеднакво лошо да игра и лево и десно
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Зашо Пелегрини?

И со една нога бољи е од Шиљката реално.. оф да, Шиљо може подеднакво лошо да игра и лево и десно
Јас пак мислам дека дефанзивно не е лош за замена Де Шиљо спрема Пелегрини за Серија А. Пелегрини секако ми е лош пособено и лани на позајмица беше лош, можи е до мене.. :toe:
Автоматски споено мислење:



 

Kajgana Shop

На врв Bottom