Фан Клуб: Јувентус

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.752
Не заебавај.

Она 2015та беше поради многу повреди на почетокот, прва сезона без Видал и Пирло и експериментите на Алегри. Откако се врати комплетниот состав, се по ред потфативме.

Тогаш имавме серии по 12-13 победи по ред како од шала, сега мочковците не можат две неписмени екипи да победат врзано.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Можда нема да се повтори сеозната 2015/2016 поради дрвата во средината и Пољакот.. ама пак ќе кажам ќе ги среди Алегри до нова година, многу поозбилно ќе изгледа овој тим на терен.

Нема ни да ме чуди во Јануари да донесат 1-2 озбилни засилувања за разлика од порано каде што зимскиот рок претежно го преспиваа.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Можда нема да се повтори сеозната 2015/2016 поради дрвата во средината и Пољакот.. ама пак ќе кажам ќе ги среди Алегри до нова година, многу поозбилно ќе изгледа овој тим на терен.

Нема ни да ме чуди во Јануари да донесат 1-2 озбилни засилувања за разлика од порано каде што зимскиот рок претежно го преспиваа.
Brat januari nikogash ne donesle zasiluvanje od koga pamtam. Spas mu e Benta, Umriljo , Shcesni da ne stapnat prva postava vishe i srekja se razbira
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.752
Јас мислам дека Артур може да заврши голема работа, само да не биде предоцна кога ќе се врати. Артур + Локатели ни е најпристојна комбинација што ја имаме на средината, која може барем да држи до просекот и да не прави глупости.

Тврдам дека најдобро решение за тимов е двојка во средината, особено против помали и послаби тимови, каде што нема што да му ја мислиме и очигледно е дека со оглед на огромниот број грешки, ќе мора да играме на гол повеќе.

Локатели - Артур
Квадрадо - Дибала - Киеза
Мората/Кин

На следните 2 меча против Сампдорија и Торино ќе ги видиме од што се направени, дали ќе покажат желба барем за борба во ЛШ или ќе бидеме сведоци на сезоните 09/10 и 10/11.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Мората (барем кај нас) ми се чини на моменти е мн плукан неоправдано. Дечкото е меѓу едиснтвените кој ровари по терен нон стоп, се враќа назад во одбрана, трга во контри и игра до последна Капка пот. Јасно е дека е шпиц и дека љуфка шанси ама пак кога би се користел како Манџукич на пример мислам повеќе ќе дојди до израз неговата пожртвуваност.
 
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Мислам дека на Дибала не треба да му се продужува договор. Не е дечкото за 10 милиони плата.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Мислам дека на Дибала не треба да му се продужува договор. Не е дечкото за 10 милиони плата.
Дибала ако не е нема кој да поврзи напад со среден ред. Претходно имаше кој за то Дибала даваше 20 гола сега нема и буквално се прај и цел напад зависи од него. :)

P.S Перин ќе брани против Сампдорија
 
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Незнам можеби јас имав преголеми очекувања од него. И Дел Пиеро играше со бетер среден ред од овој на 35 години па трпаше по 15 гола од сезона ко од шала. Башка што премногу се повредува. Никој од големиве клубови активно не се интересира за него, а на истек на договор е.
 
Член од
6 март 2019
Мислења
390
Поени од реакции
590
Во овој Јувентус, ваков каков што е, Дибала е неопходен. Ама долгорочно не би градел тим околу него. Тим би градел околу Киза и Локатели. Млади дечки, што би се уклопиле добро со двајцава. Ги имаш Влахович и Миленкович од Фиорентина, тоа може у пакет да се земе. Голманче едно. И на Лока му требаат двајца партнери у средина за да може да проработи машинеријава. И да ги имаш ти на пример М. Савич со Локатели на средина, со уште едно бате да рове околу нив и Киза со Влахович напред.....за кур ќе ти е Дибала. Не дека ќе ми смета да го имам во тим тогаш, баш ќе биде растеретен и ќе се фокусира на голови. Ама да бидеме реални, Дибала нема да биде лидер на тој тим...
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Во овој Јувентус, ваков каков што е, Дибала е неопходен. Ама долгорочно не би градел тим околу него. Тим би градел околу Киза и Локатели. Млади дечки, што би се уклопиле добро со двајцава. Ги имаш Влахович и Миленкович од Фиорентина, тоа може у пакет да се земе. Голманче едно. И на Лока му требаат двајца партнери у средина за да може да проработи машинеријава. И да ги имаш ти на пример М. Савич со Локатели на средина, со уште едно бате да рове околу нив и Киза со Влахович напред.....за кур ќе ти е Дибала. Не дека ќе ми смета да го имам во тим тогаш, баш ќе биде растеретен и ќе се фокусира на голови. Ама да бидеме реални, Дибала нема да биде лидер на тој тим...
Muabetov ti koshta 300 milioni brat.. inace se soglasuvam za igracite odlicen izbor nema zbor


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Ај ве молим намалите доживљaj, не ми се веруа прочитав анти Дибала коментари. Братот со срце игра за Јуве од ка дошол, или можда го "кочи тимот" ко Роналдо?
Ко да речи имамо некои класа играчи па за него немало место.

Среден ред треба, пошо од среден само прст имамо години уназад
 
Последно уредено:
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
674D51D6-BC64-41DE-9CBC-AE91773F7666.jpeg
Kieza zver, Rabiot na modna pista ebate legachot. Mislam situacijata e koga dade gol, zlato dete. Samo toj i De Liht i toa e ….. Treba uste 9 dushi da se najdat, svaka chast za penzionerite
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Arthur Melo has been given the OK to return to training after his examinations showed a very good recovery. The midfielder is expected to return to training within the week. He is expected to return for the match against Roma on October 17.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom