Фан Клуб: Јувентус

Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
Ова дифулт им е направено изгледа :pos::pos::pos:
--- надополнето: 25 јануари 2013 во 03:15 ---
Инаку оваа сезона до имаме 3 бода повеќе од минатата до 21 коло и исто и повеќе голови дадено и само еден повеќе примено. 45-14 а лани 33-13 :)

4 бода повеќе мислам дека имаме...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857
Планот на Марота е позајмица на Лисандро/Анелка само на 6 месеци поради тоа што в лето Ањели, Конте и Марота сакаат и ке ги доведат Муриел и Јоветич а Љоренте,Џовинко и Вучинич ке бидат оние кои ке останат. Преговорите се започнати и за обајцата првиот е веќе договорен така барем известуваат медиумите во Италија
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Ако ни биде идната сезона нападот Љоренте,Јоветич,Џовинко,Муриел и Вучинич.Јас мислам дека Без проблем може да атакуваме во ЛШ и да бидеме страв и трепет низ цела европа.

Btw читам нешто Анелка можна опција.

 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
Ако ни биде идната сезона нападот Љоренте,Јоветич,Џовинко,Муриел и Вучинич.Јас мислам дека Без проблем може да атакуваме во ЛШ и да бидеме страв и трепет низ цела европа.

Btw читам нешто Анелка можна опција.


Ова со Ањелка се ми личи на мамка за Лисандро ! Слично беше и пред 2 години кога сакаше Марота да го земе Матри па претседателот на Каљари неќеше да го пушти и одма почнаа шпекулации дека Домингез ( така мислам дека се викаше,за рубин казан ли играше или за зенит после за валенсија) е многу блиску да потпише со јуве и на крај ОП....Матри...затоа не верувам дека ова со Ањелка е вистина...а ако е вистина......
 
F

FuckYouAll

Гостин
Па нели не ни треба напаѓач за во Серија А ? Нели бараме некој искусен за Лигата на Шампиони ? Бориело ? Оф мори мајко :D
Барем за пички го биват, ќе му местит нешто на Матри, пошо ми се чинит дека под стрес е:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom