Фан Клуб: Јувентус

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Значи овие голманиве против Јуве се X 100 од нивните вистински можности. Сите без исклучок пружаат животни партии против Јуве а реално тешко дека и во Вардар би фатиле место. Оној Ханданович кога игравме против Интер не отпиша а во средата прими гол од Ибраими кој ни маалски голман не го прима, ама тоа е, златни гаќи ќе добијат ако избранат над ниво против Јуве.
--- надополнето: 17 ноември 2012 во 19:58 ---
Уште србендата глупа ке идел на победа,оф морее јадови,барем нека не се брукаат со изјавите..
Босанец е
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Значи денеска Лацио дојдоа да задржуват време и да лежат по теренот, не да играат фудбал. Одиме понатаму се надевам во вторник ќе не послужи и среќата за да можеме да го добиеме натпреварот кој ни е многу важен.Forza Juve.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.289
Поени од реакции
16.763
Денес вонземјанците Роналдо и Меси примија нов член во семејството вонземјани а тоа е Маркети :)
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Сами сме си криви, фалеше концентрација во клучните моменти. Натпреваров ептен беше дежа ву од лани.

Штета што не го крунисавме со победа зашто ова денеска беше тотална доминација, но ме радува тоа што повторно ја гледам желбада и гладот за победа од лани.

FORZA JUVE
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Маркети се повампири денеска,све живо фати.Не сум Барса фан да се радувам на посед на топка или шанси,резултатот е најбитен,а денеска изгубивме 2 бода од екипа која се бранеше 90 минути.Затоа фали некој класа напаѓач кој може да реши меч со еден потег.Затоа и бев да се задржи Дел Пиеро макар и на клупа.Ова беше реприза од лани,само што тогаш имаше повеќе голови и имаше човек кој со една мајсторија донесе 3 бода.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.289
Поени од реакции
16.763

--- надополнето: 17 ноември 2012 во 21:09 ---
Мора да му се честита сепак на Маркети денес изигра партија живота еднаш одамна реков ако некогаш го продајме Буфон го гледам Маркети како голман кој би го сакал ма да никој не е Буфон а ова одамна го реков пред да го запознаам Сторари
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Исла многу слаб а ме изненади и Азамоах последните натпревари е тапа, вечерва реализацијата 0, И СЕКАКО СРЕЌАТА Е БЕШЕ НА НАША СТРАНА
 
Член од
29 април 2012
Мислења
361
Поени од реакции
238
Сами сме си криви, фалеше концентрација во клучните моменти. Натпреваров ептен беше дежа ву од лани.

Штета што не го крунисавме со победа зашто ова денеска беше тотална доминација, но ме радува тоа што повторно ја гледам желбада и гладот за победа од лани.

FORZA JUVE
Фалеше и судиска грешка и некој непостоечки пенал
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Многу тежок фудбал играме со 3-5-2.Според мене само за дерби треба со таа формација да играме а имаме тим за 4-4-2 или 4-3-3 и во натпревари каде одеме на победа мора така да играме !
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Денеска можам да кажам оти се потврди уште еднч оти ни фале ГОЛГЕТЕР кој од тии толко шанси .. 11-12 напада на голо ќе дадаше минимум 2 гола и ќе га донесаше победата . Исла некак ного изгубан ми делуваше,требаше да се внесе Касерес или Пепе порано ... да размрдат малце играта .Џиовинко кога игре кога не игре ... некој пат е ного себичен ама ај .. ќе не изваде мош на некоо утакмица. Малце и среќа недостигаше,изгледа целата беше на страанта на Маркети денеска . :)

Иначе ВИДАЛ Е ИГРАЧИШТЕ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom