Фан Клуб: Јувентус

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Дечки да не сака некој дрес од јуве од оваа сезона од Видал, по грешка ми го пратија S број место М. Со сите пачови и чуда на него ист како оргинал. Ако сака некој ќе стам слика покасно
За тие што се заинтересирани еве слика
http://fotografija.com.mk/images/ZW7mO.jpg

http://fotografija.com.mk/images/8eouT.jpg
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
http://www.youtube.com/watch?v=1DhR5Z2vrkM&feature=related само колку емоции има во видеово 15 мин непрекинато солзи да ми течат ЕДНОСТАВНО ФУДБАЛОТ НИЗ ЕВРОПА НЕМА ДА БИДИ ИСТИ ГО НЕМА ГОЛЕМОТО ИМЕ АЛЕКС ДЕЛ ПИЕРО А И ОНАЈ ПРЕКРАСЕН КОМЕНТАТОР ЏУСЕПЕ БЕРГОМИ САМО КОГА КЕ РЕЧИ АЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕКС ДЕЛ ПИЕРООООООООО ДУЕ А ЗЕРО ПЕР ЛА ЈУВЕ АХ ЗОШТО ДОЈДЕ 2012 ГОДИНАТА КОГА ПОСЛЕДЕН ПАТ ГО ГЛЕДАМЕ ВО НАШИОТ ДРЕС КАПИТЕНОТ :((((((((((((((((:)cuc:
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
А бе луѓе зарем навистина ќе си оди Але? Се уште не можам да се помирам со фактов:place::place::place:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Хатем Бен Арфа би било одлично засилување :))
Бен Арфа на последниот меч со Шити беше катастрофа. Беше играчиште нема шо на менаџерите редовно го пазарев :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.648
^ ^ ^ ^ ^
Аман добро немора по 100 пати да кажуваш :D
 
A

apidrone

Гостин
Му кочи нетот и мисли ако кликне повеќе пати на „Испрати мислење“ ќе се среди тоа :) Не, доволно е еднаш.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
^ ^ ^ ^ ^
Аман добро немора по 100 пати да кажуваш :D
Серверо паѓаше, сори
--- надополнето: 17 мај 2012 во 19:09 ---
Му кочи нетот и мисли ако кликне повеќе пати на „Испрати мислење“ ќе се среди тоа :) Не, доволно е еднаш.
море, паметен. Вика дека серверо покажа непослушност. А дали снимил во меѓувреме јок
--- надополнето: 17 мај 2012 во 19:14 ---
Моето мислење за Верати ке го копирам од ЈувентусМК од коментарите кои ги оставив
‎10ката под никоја случајност и веројатност не ја заслужил Џовинко пособено сите зборови што ги кажа за Јуве, потоа како Милан сакал да ја освои титулата. Па требало тој да игра а не Дел Пиеро, Сакал да остани во Парма и да постигни гол против јувентус ... и што не ... ТОА НЕ Е КАРАКТЕР ЗА 10КА ! ке се посрамотиме. Верати е млад, надежен, примерен и најдобро се кали десетката од мали нозе што според мене е добар потег.
Veratti ima broj na asistenci kolku i Pirlo i e vo konkurencija za najdobar mlad igrac. Go brkaat site evropski ekipi. . Dosega nemalo na 19 godini povikan. :)
Верати пред неколку сезони бил на проба во Милан ама поради носталгија не потпишал и си се вратил во Пескара.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Не знам дали бил на проба во Милан,али Верати според мене дефинитивно заслужува да биде купен.Има само 19 години и поред Пирло би прераснал во играчиште.
Моментот,негде околу 1:57 кажува се.:)

 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ви текнува? И ова нема да го забораам се дешава и на најдобрите :)
 
A

apidrone

Гостин
^ Нишо не е ова, најди го промашувањето против Франција, финале ЕП 2000 :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.648
Среќа што "ГОЛЕМИТЕ ИГРАЧИ" ќе се памтат по ова ;)



И се разбира по ова :icon_lol:


Totti: "Alessà, (Alessandro in roman dialect), how did the test go?"
Del Piero: "Bad. I've written nothing at all"
Totti: "Me too. Now they think we've copied"
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.648
Финалето од купот на Италија ќе се дава на Алфа ТВ

 

Kajgana Shop

На врв Bottom