Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
И Дел Пиеро изјави дека го поддржува Дел Нери во својата изјава дека на овој тим на Јуве не смее да му се поставува лимит.

Del Neri soon made clear what he wanted to say and I am with him.He started down a new path.Juventus have changed everything: players, directors, technical staff and also doctors.We are working to consolidate the foundations of a new building. I repeat: the foundations.It makes no sense to talk about ceilings [i.e the Scudetto] when we are still at the foundation level. I am with Del Neri. We mustn't impose limits on ourselves.What winning means now tooling up so Juventus can return to old levels and therefore our old objectives. Then anything can happen.
„Дел Нери беше многу јасен што сакаше да кажи,и јас го поддржувам.Тој почна да гради нов патека по која ќе се движи клубот.Јувентус промени играчи,директори,технички и медицински персонал.Ние работиме да ги зацврстиме темелите на новата градба. Повторувам: темелите. Нема смисла да говориме за врвот (Скудетото) кога ние сеуште сме на ниво кога се поставуваат темелите.Јас го поддржувам Дел Нери. Ние не смееме да си наметнеме никаков лимит. Што победувањето значи, ние сега се градиме и Јувентус може да се врати на своето старо ниво,и после тоа следуваат нашите стари цели.“

Дел Пиеро исто така го изјави своето мислење за Ањели фамилијата:

First John and now Andrea guarantee what there has always been at Juventus - the Agnelli family behind this great club that has a crazy desire to re-emerge. From 2006 to today they have given their utmost.Andrea and John are my contemporaries. I know them well. They have given a face to Juventus but also personality, ideas and enthusiasm. I only see positives in their work.
„Прво Џон,сега и Андреа, тоа гарантира дека секогаш тие биле во Јувентус - Ањели фамилијата позади овај голем клуб и имаат голема страст да го вратат клубот на стари патеки. Од 2006 до денес, тие го дадоа својот максимум.Андреа и Џон се мои врсници,и ги познавам одлично.Тие му дадоа лице на Јувентус,но и идентитет,идеи и ентузијазам.Јас гледам само позитивни нешта во нивната работа.“

линк
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ај и ја да му честитам на красич за ќерката нека жива и здрава.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Поубав почеток на сезоната за Милош и да сака неможе. Одлични партии од негова страна и принова у семејството.Нека му е честито. :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
дали има некој заинтересиран да пратиме до клубот апликација за официјален фан на јувентус во мак ??? влатче ми кажа информации како оди шо оди дали сте за ???
 
С

сашенко

Гостин
Нека му е жива и здрава ќеркичката на Милош..се надевам мотивација плус за него годинава ке биде ова...
А за официјален фан клуб на јуве во македонија сум ЗА..
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
момци значи за сеа сме 10 души 2 3 од форумов и неколку души со ми се другари на фб ни требаат минимум 50 души 14 евра е годишно јас сум за .... кажите остали да знајме шо чаре да прајме
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
момци значи за сеа сме 10 души 2 3 од форумов и неколку души со ми се другари на фб ни требаат минимум 50 души 14 евра е годишно јас сум за .... кажите остали да знајме шо чаре да прајме
И јас сум за, само некој по упатен ако има да ни даде инструкции како се тоа функционира.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Иако не сум популарен на фан клубов ,уствари у целиот форум , сакам да кажам дека редовно ве читам и тека сум навивач на јуве од детство :) од оние тешките :P па гледам сакате да правите официјален фан клуб ме интересира дали би можел и јас некако да се приклучам во оваа работа :)
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
За разлиак од лани Палермо многи се послаби оваа година така да не верувам дека ќе биде овој тежок натпревар за нас но секогаш овие натпревари со екипи од типот на Палермо знаат да бидат многу тешки и исцрпувачки но сепак играме на домашен терен и би требало да славиме :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Иначе Красич доби ќерка денеска , Мила ...

нека му е жива и здрава :)
За петнаесетина години да ја земеме за чиарлидер грл хахахаха нека е жива и здрава
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
со Палермо треба да се потврди играта од некни и да се оди во тренд на нагорна линија.....треба да се искористи шансата да се победи можеби најслабиот состав на Палермо од кога е во Серија А
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Редно време е да го стаи Аквилани у прв тим,доста смо се зајебавали:pos2: читав дека Киелини има ситна повреда ,ако не биде спремен за у четврток сме го наебале.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ќе се опорави Киелини, јак момак е.
Иначе според составов очекувам една петарда над Палермо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom