Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
со Атлетико нема преговори-само кешот игра кај нив,строго.....според перформансите покажани од Форлан не е лошо засилувањеи покрај годинките...
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Сторари и официјално играч на Јувентус за сума од 4.5 милиони евра потпишал три годишен договор. Честито момци!;)
 
С

сашенко

Гостин
Мигел Велосо? Не дека не е јак ама што QR ке ни е? Форлан може да дојде ама овој велосо нема потреба..
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Мигел Велосо? Не дека не е јак ама што QR ке ни е? Форлан може да дојде ама овој велосо нема потреба..
hahaha kako be nema potreba pikaj go veloso voo juventus pa ako dojde na krajot od sezonata ce pravime muabet dali trebalo ili ne trebalo
ps sega poveketo go omalovazuvate pepe a jas sum ubeden deka covcekot ce blesne vo juventus ce bide ako ne megu 3 te najdobri megu 5 najdobri ce bide vo juventus , za so ,za bespari go imame.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.800
Поени од реакции
5.464
Агентот на Галас изјави дека Јуве е многу блиску до потписот на Галас, и дека Галас сака да го облече црно белиот дрес на Јуве. линк
 
С

сашенко

Гостин
Хаха нема шанси 2мил плата за мартинез.Малце му била 1,2 дајте му 1,5 ама 2милиона нема шансиииии...
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
ОФИЦИЈАЛНО : Сторари нов играч на Јуве.Нека му е со среќа.Па нека ме изненади (пријатно,се разбира) како што ме изненади Пепе.Можеби ќе повлече нога па ќе дојде уште некој по него.

 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
ОФИЦИЈАЛНО : Сторари нов играч на Јуве.Нека му е со среќа.Па нека ме изненади (пријатно,се разбира) како што ме изненади Пепе.Можеби ќе повлече нога па ќе дојде уште некој по него.

Овој ако не се истрижи до почетекот на сезоната јас ќе го истрижам, како ќе ја гледа вака топката? :pos:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.925
Поени од реакции
835
Овој ако не се истрижи до почетекот на сезоната јас ќе го истрижам, како ќе ја гледа вака топката? :pos:
Ќе си стаи стегач на главата :P иначе ајде честито нека ни му е...коа планира управата да ги претстави новите дресови???
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Фабио Контрао од Португалија за лев бек да го земат. Малиот игра супер на Светсково и би бил долгорочна опција за левата страна. Во врска со другиве трансфери како да Марота и Дел Нери прават тим за зачувување на местото кое годинава го освоивме. Мартинез, Сторари, Пепе .. фали уште Кришито да го вратат и нема ни седмо место да бидеме ... Незнам што се мисли али на почетоков на трансфер периодов Марота не покажа ништо. Фали уште Кандрева да им замине и нека си потпишат капитулација уште пред да почне сезоната. Незнам зошто не го откушуваат Кандрева кога дечкото покажа повеќе во пола сезона, отколку цел среден ред на јуве во цела сезона.
 
С

сашенко

Гостин
Очекува некој од вас следната година да се квалификуваме за во Лига на шампиони?Јас искрено НЕ.Се надевав на титула ама сега некако од ден на ден ми се смалуваат очекувањата за следната сезона....
 
F

FuckYouAll

Гостин
^ И јас на почетокот со сите тие шпекулации се надевав на прво место во Италија, но од ден на ден со новиве шпекулации, особено таа дека Јуве пари за трансфери нема, очекувањата ми се многу скромни. Но барем знам дека 4 место ни е скоро сигурно, лани Дел Нери со далеку послаб тим беше 4 место.:toe:

Но едно да не заборавам, сите овие вести и новости што го читаме секој ден се ШПЕКУЛАЦИИ, така да.....
И има уште многу до завршување на трансфер пазарот.
И јас му верувам на Ањели и на новата управа, незнам за вас. :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
ДРВО!( у ситуацијава се разбира, ова не смее да се промаши)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom