Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Сторари е и официјално нов играч на Јувентус ...

Буфон после светсково ќе оди на операција и ќе ги пропушти првите неколку кола во Серија А ...
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Мислам дека речиси се сигурни трансферите на Красич, Галас и Бонучи. Ако дојдат овие тројца тогаш ќе биде супер и ќе остене да се пополни уште центарфорската позиција и лев бек (според мене најслабата позиција во Јуве). Ме радува тоа што првен се средија одбраната и средниот ред, а нападот го оставаме на крај. Одбраната ги добива натпреварите.
јес да не смееш да имаш киксери во последната линија,меѓутоа средниот ред е оној кој ја добива битката на теренот....колку и да ја кривиме одбраната за ланската сезона,сепак лошиот среден ред ги делегираше резултатите-целиот притисок остануваше на одбраната,па дури успеваа да дадат и по некој гол

--- надополнето ---

Абе ни го собравте Сторари за 5 милиончиња а :tv:
виде човекот дека ништо од Милан не бидува и реши да ја смени средината....не е тој виновен:toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.800
Поени од реакции
5.464
Буфон после светсково ќе оди на операција и ќе ги пропушти првите неколку кола во Серија А ...
Според Тутојуве, Буфон ќе ја пропушти цела прва полусезона.А минатите денови,доктор кој е член на медицинскиот тим на Италијанската репрезентација изјави дека воопшто не е наивна повредата на Буфон.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
и не памтам некој голман толку да пропуштипоради некоја слична повреда....на Чех му го пукнаа черепот,па немаше толкава пауза....мислам дека можно е да пропушти неколку кола,но цела полусезона....
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.730
Поени од реакции
3.741
Се е ок ова со Сторари, али Манингер го нема нигде као да не постои. Го продаваат или не му веруваат?
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Па треба во секој момент да има двајца солидно голмани ... е сеа дали Манингер или Сторари ќе брани , зависи кој колку ќе се покажи :)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.730
Поени од реакции
3.741
Ама и сумава ми боде очи :icon_neut. Многу ми се бе 4.5 милиони за играч што има 100 милиони години !
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Не ми се верува што читам. Милан успеале за старец од 100 години да ни извадат 5 милиони:pos2:.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Абе наместо Сторари требаше да го земеме голманот на Нигерија Енејама :)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Мислам дека добро ќе ни дојде овој голман бе. Сепак голман е, колку да е стар, дали сте гледале како брани? Сампорија ја спасуваше на многу натпревари, исто така и на Милан кога им бранеше на подготовките, стварно е добар.

Е сега дали сумата е океј или не тоа незнам а и не ме интересире башка. Жал ми е за Буфон повеќе, ама сега кога го земавме тој, мислам дека и голманската позиција после Буфон е солидна. Манингер и Сторари добро ќе покажат.


Инаку друго засилување има ли освен Пепе и Сторари ? :)
Што бидна со Красиќ?
Ќе го вратиме ли Кришито?
За што друго се шпекулира?

м?
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Jbg so Storari li ke se borime za skudetoto :pos2:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.800
Поени од реакции
5.464
Според Кориере Дело Спорт, минатата вечер се одржал уште еден состанок меѓу претставници на Јуве,Бари и Џенова и според Кориере Дело Спорт Јуве постигнал договор со Бари и Џенова за ангажирање на Бонучи,а официјална потврда на договорот се очекува кон крајот на неделава. линк

A трансфер аналитичарот на Спортиталија, Педула Алфредо изјави дека Џеко веќе има постигнато договор со Манчестер Сити. линк
 
С

сашенко

Гостин
Според Кориере Дело Спорт, минатата вечер се одржал уште еден состанок меѓу претставници на Јуве,Бари и Џенова и според Кориере Дело Спорт Јуве постигнал договор со Бари и Џенова за ангажирање на Бонучи,а официјална потврда на договорот се очекува кон крајот на неделава. линк

A трансфер аналитичарот на Спортиталија, Педула Алфредо изјави дека Џеко веќе има постигнато договор со Манчестер Сити. линк

И сеа што.......ако ова е вистина амаури ке ни биде напаѓач само и диего позади него хах.Можеби и ке м појде и на двајцата сега ке имаме добра средина и одбраната ја зајакнавме така да може да видиме други Амаури и Диего следнава сезона...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom