Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 април 2010
Мислења
178
Поени од реакции
69
Според Скај Спорт Италија , Марота се согласил да ги плати 15-те милиона за Красич но потоа ЦСКА ја зголемила цената еднаква на понудата што била дадена од Манчестер Сити т.е. 18 милиона евра и поради тоа тој се предал
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Според Скај Спорт Италија , Марота се согласил да ги плати 15-те милиона за Красич но потоа ЦСКА ја зголемила цената еднаква на понудата што била дадена од Манчестер Сити т.е. 18 милиона евра и поради тоа тој се предал
Абе Бепе ја би дал и 20 за тој исто ко Мело ама е 2 класи боље од Мело да го имавме Секо ќе даеше 25 до сеа после начинел Секо:pos2:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
За 1.5М се направија цигани и изгубија златен играч :tapp: Ни оваа управа не ми се допаѓа вака ако лагат да купуват...

--- надополнето ---

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Абе Бепе ја би дал и 20 за тој исто ко Мело ама е 2 класи боље од Мело да го имавме Секо ќе даеше 25 до сеа после начинел Секо:pos2:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Моџи изјави дека Красич е добар фудбалер,но дека не е Шампион,и кога ја слушнал споредбата на Красич со Павел Недвед почнал да се смее иако физички личат. Исто така изјави дека е паметен потегот да се ангажира Галас, и изјави дека Галас има што да му понуди на Јувентус. линк

Се споменува дека oфицијални лица Манчестер Јунајтед денеска пристигнуваат во Италија и ќе стапат во контакт со Јувентус за Диего,а тутомеркатовеб пишува дека Алекс Фергусон е спремен да плати 25 милиони за Диего. линк

--- надополнето ---

За 1.5М се направија цигани и изгубија златен играч :tapp: Ни оваа управа не ми се допаѓа вака ако лагат да купуват...
На Sky Sport 24 имаше најава дека уште првиот ден Марота се сложил да ги даде 15 милиони за Красич, но ЦСКА побарала 18.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Моџи изјави дека Красич е добар фудбалер,но дека не е Шампион,и кога ја слушнал споредбата на Красич со Павел Недвед почнал да се смее иако физички личат. Исто така изјави дека е паметен потегот да се ангажира Галас, и изјави дека Галас има што да му понуди на Јувентус. линк

Се споменува дека oфицијални лица Манчестер Јунајтед денеска пристигнуваат во Италија и ќе стапат во контакт со Јувентус за Диего,а тутомеркатовеб пишува дека Алекс Фергусон е спремен да плати 25 милиони за Диего. линк

--- надополнето ---

На Sky Sport 24 имаше најава дека уште првиот ден Марота се сложил да ги даде 15 милиони за Красич, но ЦСКА побарала 18.
Ах бре Моџи..... Ако го сакат Диего нека го зимат за 25М и така догодина тешко дека ќе игра..... А и овие медиумиве веќе ме нервираат и затоа додека не заврши СП освен гледање на ТВ ништо др не ме интерсира :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Моџи изјави дека Красич е добар фудбалер,но дека не е Шампион,и кога ја слушнал споредбата на Красич со Павел Недвед почнал да се смее иако физички личат. Исто така изјави дека е паметен потегот да се ангажира Галас, и изјави дека Галас има што да му понуди на Јувентус. линк

Се споменува дека oфицијални лица Манчестер Јунајтед денеска пристигнуваат во Италија и ќе стапат во контакт со Јувентус за Диего,а тутомеркатовеб пишува дека Алекс Фергусон е спремен да плати 25 милиони за Диего. линк

--- надополнето ---

На Sky Sport 24 имаше најава дека уште првиот ден Марота се сложил да ги даде 15 милиони за Красич, но ЦСКА побарала 18.
А кој го праша Моџи каква врска има со клубот?Заврши неговата ера доволно не уништи па сега да дава било какви изјави нека си седи мирен
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
А кој го праша Моџи каква врска има со клубот?Заврши неговата ера доволно не уништи па сега да дава било какви изјави нека си седи мирен
more so modzi beme prvo glavni na transfer pazarot a so sega se borime sa krasic a go gubme diego apsurd neviden
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
"Voglio giocare in Italia" , Красич изјави дека сака да игра во Италија,така да според тоа мислам дека само јуве е во игра.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
pocna da me nerviraat ovaaa so transferite ne nosime dzvezdi a i taaa so ja imame ne ja sakame a be del neri greka golema si
mu treba na juventus dobar trener gus idin ne go zemaa glupacite seko i blan zosto bese raslika vo 2 miliona gio sakaa gus hidink za 3.5 miliona abe ne moze taka
znaete li kako rekol napoleon eden od najdobrite vojskovodci na ite vreminja
podobro e armija od magarinja predvodena od lav namesto lavovi predvodena od magare
da se nadevame jas sum optimist deka znaat sto rabotaat
 
Член од
6 јуни 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
bravo za komentarot ...bas na mesto!!!

--- надополнето ---

pocna da me nerviraat ovaaa so transferite ne nosime dzvezdi a i taaa so ja imame ne ja sakame a be del neri greka golema si
mu treba na juventus dobar trener gus idin ne go zemaa glupacite seko i blan zosto bese raslika vo 2 miliona gio sakaa gus hidink za 3.5 miliona abe ne moze taka
znaete li kako rekol napoleon eden od najdobrite vojskovodci na ite vreminja
podobro e armija od magarinja predvodena od lav namesto lavovi predvodena od magare
da se nadevame jas sum optimist deka znaat sto rabotaat

bravo za komentarot ...bas na mesto!!!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Солунски Јувентус неможе да има класа тренер барем не наредниве 2 години.Зошто кој тренер би сакал да ги води овие играчи што ги имаме?Токму затоа се откажаа Хидинк и Бенитез не е све во тренерите и парите туку како ќе се засили тимот е битно.Се знае класа тренер сака класа играчи а не Легротање Григера и Зебина во одбрана што да прај со нив?Така може само да се ја ебе кариерата тренерот да биде плукан од сите страни.Бенитез имаше на право 80 милиона од кај нас ама може сметал дека не се доволно плус играме во ЛЕ што значи нема да дојдат класа играчи.Да бидеме реални малце по класа играчи од Красич и Кјаер неможеме да донесеме на пример како Видич или Иванович.Треба да одиме корак по корак проблемите кој ги имавме во минатото не се решаваат преќу ноќ
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Солунски Јувентус неможе да има класа тренер барем не наредниве 2 години.Зошто кој тренер би сакал да ги води овие играчи што ги имаме?Токму затоа се откажаа Хидинк и Бенитез не е све во тренерите и парите туку како ќе се засили тимот е битно.Се знае класа тренер сака класа играчи а не Легротање Григера и Зебина во одбрана што да прај со нив?Така може само да се ја ебе кариерата тренерот да биде плукан од сите страни.Бенитез имаше на право 80 милиона од кај нас ама може сметал дека не се доволно плус играме во ЛЕ што значи нема да дојдат класа играчи.Да бидеме реални малце по класа играчи од Красич и Кјаер неможеме да донесеме на пример како Видич или Иванович.Треба да одиме корак по корак проблемите кој ги имавме во минатото не се решаваат преќу ноќ
ce mi prostis i samiot gus hidin izjavi deka bile problem golemata razlika vo parite koj mu gi nudele
ako se setis ni koreja ni avstralija ne se jaki pa toj gi trenirase isto kako psv pa ne veruvam deka ne bi sakal zaradi toa da dojde
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ce mi prostis i samiot gus hidin izjavi deka bile problem golemata razlika vo parite koj mu gi nudele
ako se setis ni koreja ni avstralija ne se jaki pa toj gi trenirase isto kako psv pa ne veruvam deka ne bi sakal zaradi toa da dojde
Ама во Кореја и Австралија многу не се замараат со Хидинк ќе ги однесе на светско и колку толку ќе напраи тоа му е сигурно.Во италија нема да седат медиумите така неколку кикса и ќе го напаѓаат од сите страни и новинари и навијачи никој не гарантира резултат со овие играчи во моментов ако се засилиме ќе биде нешто ако не па тапкаме у место
 
С

сашенко

Гостин
ce mi prostis i samiot gus hidin izjavi deka bile problem golemata razlika vo parite koj mu gi nudele
ako se setis ni koreja ni avstralija ne se jaki pa toj gi trenirase isto kako psv pa ne veruvam deka ne bi sakal zaradi toa da dojde

Да ама кои беа очекувањата од него во тие клубови?Во Јуве кога дојде Ферера и му ги донесоа Диего Мело Канаваро и Гросо и Касерес на позајмица и со изјави беа спремни сме лига на шампиони да освоиме...хаха.Кој е луд за малку пари(тоа си во право) да дојде во клуб и до крај на сезоната да го избркаат поради неисполнети очекувања тимот немал ни шанси за тоа со и без тој тренер.Го видел Секо Диего како игра у Вердер и си помислил готово со овој ке играме како барса хахаха.Поима немаа од фудбал и никој не сакаше да се нафати со нив.Сега е друга ситуацијата ама првин треба да се докаже оваа управа нареднава сезона и да по4не да гради тим и да се напредува...Па после ке дојде и добар тренер и се по ред што треба..

--- надополнето ---

Хаха Шала на станкович и Красич...

Во соблекувалната муабет си праеле хаха....
Kraso, hoces ti meni doci u inter?
Ne bih reako!!
Znaci Juventus, jel?
Najverojatnie!!!
Bravo,Bravo, ovo su zadnji dani naseg prijatelstva, zato uzivaj u njemu dok mozes...
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Во врска со Красич, Марота веројатно оди на варијанта да плати помалку со тоа што знае дека желбата на Красич е да дојде во Јуве, па тој преку агентот би направил притисок кај ЦСКА да ја прифатат понудата на Јуве, така што ќе им навести дека ќе ги одбие сите други понуди кои ќе дојдат. (веројатно во договор со Красич за оваа варијанта, покасно би добил и повисока плата :), бар јас така би изиграл)

Ова е само логична претпоставка. Не се летајте со бројките (2 мил, 3мил...) никој не знае каков муабет се правело со ЦСКА и што точно побарале тие.
Смешно и глупо е да го испуштиме играчов за 2 милиона.


Останува да го изгледаме светсково па после доаѓаат трансфери и припреми за прелиминарна рунда за Лига Европа на крај на Јули.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom