Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
добро бе штосе дешава со овој Јакинта ... врска да се немало
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Многу добра политика има овој Марота, го даде Диего за да може Ланзафаме и Мело да ни организираат акции.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
пукам од нервоза жал ми е за телевизоров да не отиде :S:S:S:S:D
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Без навреда момци,али да го остаиш Дел Пиеро(знаат дека е у години,многу добар играч е,али време е да се седне на клупа) а да го шитнеш Диего,треба ептен да си дебилен,не требаше тој да биде жртвата.
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Ја незнам како не им дојде памет на тренериве сисоко + мело (заедно на терен) = пропаст ... ова неможем уште да го сватим ...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Без навреда момци,али да го остаиш Дел Пиеро(знаат дека е у години,многу добар играч е,али време е да се седне на клупа) а да го шитнеш Диего,треба ептен да си дебилен,не требаше тој да биде жртвата.
не бе слаб бил Диего нека игра Сисоко ќе дае гол по креативен е
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
Добро е што неигра Бонучи. кога игра тој Киело исто ко сам да игра во одбрана. Човекот мора за двајца да покрива.
Колку и да е лош Бонучи,после Киелини во Јуве е најдобриот дефанзивец, едно десет класи подобар и од Легро и од Ринаудо.А Легротаље уште еднаш докажа дека е класа играч за во Цитадела и Монца. Кога Јуве го прими 2 гол,33 беше на центарот од теренот.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Марота ја заврши оваа сезона уште пред таа да започне. Ете го величествениот Марота кој беше сметан за еден од најдобрите ДС воИталија. Даде 28 милиони евра за Мартинез и Бонучи, играчи кои врска немаат, а го продаде Диего за бедни 16. Сето оваа иритира, што можеш да очекуваш повеќе
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.730
Поени од реакции
3.741
Исклучив. Неам намера да се нервирам. Тоа е работа на Ањели и Марота.

п.с. Слободна проценка моја - Дел Блек нема да истрае цела сезона.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Dobro utro ke dojdate na mojto sramota e JUVENTUS SRAMOTA KATASTROFA eeeej na eden Lech da nemozas igra da napraas ama kak ke napraaas site kreativci i igraci bea ispadeni letoto od Marota i Del Neri Sissoko i Melo treba da pravat igra ?????Wtf abe ajde neka odat u kurac kraj veke preku kur mi se amateri ccccc so ostanalo za Inter,Milan Roma i da ne gi redam
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Браво Киелини, барем еден нормален играч во целиот тим.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom