Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Згреши ама требаше и Григера малце поубаво да го чува неста, а не да го пушти. Ако некој греши секогаш треба да има барем еден кој ќе се обиде да ја поправи грешката на соиграчот ама тоа тешко.
другар,ако виде добро ПРОМАШИ ЦЕЛ ФУДБАЛ !!! шо има тука врска григера и не знам кој....4 out forever from juve please :(
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Ај гледајте на позитивната страна ако изгубат конечно ке го сменат КИРО деф таму....јбг ке се тешеме..
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Ах Мело,Мело...Иди си уште после утакмицава накај Бразил!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.801
Поени од реакции
44.307
Ај гледајте на позитивната страна ако изгубат конечно ке го сменат КИРО деф таму....јбг ке се тешеме..
Што има тука позитивно, тоа што ке дојде нов тренер на - 12 ?
Не, Чиро и да победи едноставно треба да си добие отказ зашто последниот џокер го искористи по мечот со Баерн, плус да се додадат Бари и бедната Катанија дома доволно е, нема тука што како зашто.

Победа за Јуве и врачување на отказ наредната недела за Чиро се моментално најдобрата варијанта што може да му се случи на Јувентус.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
8.126
Maмлазиве ми шетаат по нерви веќе подолго ама ова почнува да ги минува сите граници. Ни игра ни бутур. Срамотилаци, греотилаци. А иовие Милан претераа со виткање по терен у курац све нека иде.
Ајде, во второ полувреме го очекувам Алекс на терен и тоа од почеток. Сигурно ќе се смени нешто на подобро.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Играчиве на ЈУВЕ на сите да им ги ебам сестрите по ред може?:mad: :nerv:
ВИ ЕБАМ СЕЉАНДУРИТЕ ПО 15 МИЉИОНА ПРОСЕК ЗИМАТЕ НЕ ГИНЕТЕ НА ТЕРЕН ВИ ЕБАМ МРСНИТЕ НЕ ЗНААТ ДА СЕ ДОДАДАТ КО ПРВ ПАТ ДА ИГРААТ :mad: МЕЛО ИЗЈАВИЛ НЕ Е ЗАДОВОЛЕН ОД ПОЗИЦИЈАТА И СЕА САИ ГО ДРВИ ЗИМА ПАРИ И НЕ ПРУЖА МАКАСИМУМ БОЉЕ РЕЧИ МУ Н ЕМЕ СТАВАЈ НЕ ОДМАгаЈ НА ТИМОТ! ВИ ЕБАМ ЛАКОМИТЕ, КАЈ СЕ ПАРИТЕ ТАМУ СИТЕ ИГРАЈТЕ ОД ЉУБОВ СО СРЦЕ МАЛЦЕ ВИ ЕБАМ МОЧКОВЦИТЕ :mad: АКО СТЕ ПРЕЗАСИТЕНИ ОТКАЖЕТЕ СЕ ТРОШЕТЕ ГИ ПАРИТЕ!
ЈА ИГРАМ У МАРИНО У КАДИНО У ШИШЕВО ЗА НИШТО ПА ГИНАМ НА ТЕРЕН ИДАМ СО ЖЕЛБА ДА ИГРАМ ВИ ЕБАМ ЛИГУШИТЕ у гЗ.И ДА ГУБИТЕ И ДА НЕ МОЖЕТЕ ГОЛ ДА ДАДЕТЕ НЕМА ДА МИ БИДЕ КРИВО БАР СЕ ТРУДИТЕ СЕ ГЛЕДА ИМА ЖЕЛБА ОД СРЦЕ СЕ ИГРА, НЕ ВАКА КО КУР ДА ВЕ БОЛИ МРШ:nerv:
КИНАМ ТРОСЕД ДОМА У ПИЧКУ МАТЕР ТИ ЕБАМ ПАРИТЕ!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ако остане вака ќе ја прелие чашата Киро одма надвор а Мело и компанија да научат да шутнат фидбал толку ли им се тресат нозете боље Екдал ке го стаам да игра
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Не ми се веруе ова што гледам еј :tapp::tapp::tapp: бог да чува бе овја мело е најглупав од свите денеска за другиве немам што да кажем освен Киелини другиве не сакам и нема потреба да ги коментира чуек , онја Амаури нека му е срам што го зеде бројот 11 не го оправдуе во ниеден случај само на корнери чуек да го стае и да удира со она главана празна ништо појќе . Се надевам дека у второ полувреме ќе се деси ЧУДО и ќе успеемо да извлечемо барем бод од утакмицава ...
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Јуве имаше подобра и повеќе од играта,се додека...жал ми е за Диего,цел негов труд и трчање оди во неповрат,Амаури комплетно отсечен и безопасен како и во целиот дел на сезоната,ништо ново...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Што има тука позитивно, тоа што ке дојде нов тренер на - 12 ?
Не, Чиро и да победи едноставно треба да си добие отказ зашто последниот џокер го искористи по мечот со Баерн, плус да се додадат Бари и бедната Катанија дома доволно е, нема тука што како зашто.

Победа за Јуве и врачување на отказ наредната недела за Чиро се моментално најдобрата варијанта што може да му се случи на Јувентус.
Чиро уште утре аут ако остане вака не е нормлано ова не ми се верува дали го гледам Јувентус или некој друг
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
Јуве не мора да бара централен дефанзивец. Амаури игра одлично во одбраната, но во нападот никаде го нема.

Тотално погрешна формација, погрешна тактика, и погрешен пристап кон натпреварот, и за моменталниот резултат 99,9% директен виновник е токму Чиро.

Исто така позицијата која во последните 2 натпревари Чиро му ја има доделено на Маркизио е тотално погрешна, така да Јуве не може да го искористи моментално најдобриот играч во средината кој го поседува.

Мора да се направи промена. Да излези еден од Мело и Поулсен, и да влези Дел Пиеро, дијамант или 4-3-1-2 формација.

Јуве ако не победи, овие ќе бидат последните 45 минути на Чиро како тренер на Јуве.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Maмлазиве ми шетаат по нерви веќе подолго ама ова почнува да ги минува сите граници. Ни игра ни бутур. Срамотилаци, греотилаци. А иовие Милан претераа со виткање по терен у курац све нека иде.
Ајде, во второ полувреме го очекувам Алекс на терен и тоа од почеток. Сигурно ќе се смени нешто на подобро.
Ццц :nenene: па како нема да се виткаат кога јуве заборавиле дека во фудбалот треба гол да дадеш а не да кршиш нозе...мело 15 пати го дигна у воздух гатузо
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ццц :nenene: па како нема да се виткаат кога јуве заборавиле дека во фудбалот треба гол да дадеш а не да кршиш нозе...мело 15 пати го дигна у воздух гатузо

Пеер гледаш дека се курчам кршам тросед дома се карам со моите ти уште ми фалиш тука ај гитла.Накурчен сум ќе те опцујам непотребно ќе изедам бан а и н еми за банот него нејќам проб сакам приајатели да бидеме.Онака другарски ти кажувам човечки не пишувајте тука.:smir:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
8.126
Ццц :nenene: па како нема да се виткаат кога јуве заборавиле дека во фудбалот треба гол да дадеш а не да кршиш нозе...мело 15 пати го дигна у воздух гатузо
Да бе и Бориело кога направи фаул у напад, нога му искршија. Не викам дека Јуве не тепаа ама и играчиве на Милан претераа со виткање по терен ко балет да играат а не фудбал.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Да бе и Бориело кога направи фаул у напад, нога му искршија. Не викам дека Јуве не тепаа ама и играчиве на Милан претераа со виткање по терен ко балет да играат а не фудбал.
Класичен италијански фудбал бе братче :vozbud: :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom