Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
со срека нека ние красич од тоа шо јас успеав да прочитам 15 мил за 5 години договор :vozbud:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
конечно се надевам дека е стварно официјално.Е сега незнам дали е потребен Елија и дали имаат пари за тој.Мислам доста се од средина да се земе уште одбрана или напад!
Кога веќе се најавува дека готова е работата околу Красич,нема шанси да се ангажира Елиа.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
57
Поени од реакции
18
Krasic e super zasiluvanje tokmu takov probiven igrac ni trebase da ja pocne akcijata da ja zabrza igrata i so e najbitno znae i da ja zavrsi akcijata .Se nadevam deka ne gresam .Pozz do Marota.Super zasiluvanje.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
најверојатниот состав за вечер:Сторари,Мота,Киелини,Бонучи,Де Чеље,Сисоко,Маркизио,Пепе,Ланзафаме,Диего,Амаури.А Мело и Дел пиеро најверојатно резерви
значи вечер се вади првата постава,барем 90% од играчиве треба да го понесат товарот на сезоната,секако Алекс ќе биде тука да корегира кога е потребно,а со новиот потпис на Красич,нека му е со среќа и здравје и памет да го служи момаков:tv:,Ланзафаме ќе си го добие вистинското место-како коректор од клупата и секако очекувам Амаури да го изгуби сегашниов статус,ако Трез и Јакинта се целосно фит
уште еден солиден лев бек и сезоната може да започне:vozbud:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Најавено за вечер:

Diego - Amauri
Lanzafame - Marchisio - Sissoko - Pepe
De Ceglie - Chiellini - Bonucci - Motta
Storarri
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Скај јавува дека Гросо би требало да замине во Рома на позајмица ... ако се оствари ова тогаш сигурно ќе се донесе нов лев бек бидејќи рахитичарон Чеље е единствен тука ...

исто така се очекува и заминување на Каморанези , Салихамиџич , Зебина во наредниве денови , а можна е и продажба на Јакинта ...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
со купувањето на красич мислам дека мора да гледаме играчи со европско потекло пошо го пополнивме тоа ... сеа деф чао џеко а диего официјално останува со ова
 
Член од
28 август 2008
Мислења
184
Поени од реакции
11
Според Тутоспорт Галатасарај се во преговори со Јувентус за Каморанези http://www.tuttosport.com/calcio/serie_a/juventus/2010/08/19-80844/Juve,+ora+c'%C3%A8+il+Galatasaray+su+Camoranesi.Турциве имаат пари така да не би требало да има проблем да му ја обезбедат посакуваната плата на Камо,а Јуве од трансферов ќе доби 2 милиони евра.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Ме немаше некое време но сега ќе бидам поактивен.
Со среќа нека ни е Красич, се надевам дека ќе се снајде во Јуве.
Ланѕафаме ме изненади со неговата посветеност и борбеност, се гледа дека го сака Јувентус.
Што е со Мартинез, го немам видено како игра?
Вечер очекувам победа. :)
Гледам имат нови членови и фанови на Јувентус па да им посакам добредојде. :)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Честитки и од мене, одлично засилување и од огромно значење се надевам ќе ви биде новото засилување :wink:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Конечно се разрешија сите дилеми .. нека ни е со среќа Красич :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Се гледа крајот на најголемата трансфер сага за ова лето...Добредојде Милоше!!!!! да не носиш до многу титули.... Инаку да бидам искрен,повеќе бев за Красо отколку за Елиа, Красо ке игра со срце,толку голема желба на еден играч да дојде во Јуве не сум видел оддамна,одличен потег на Марота....Ајде сега да земеме уште квалитетно лево бекче, и ке бидеме на прав пат ,многу скоро да го видиме стариот добар Јуве....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom