Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Трезеге ќе отсуствува 40тина дена
Се виде дека станува збор за полоша повреда... :nesum: Како и да е, му посакувам брзо опоравување.

За мечот, нема што да се коментира. Како и сите, задоволен сум од резултатот, од играта ни најмалце. Браво за Киелини, Манингер, Поулсен, супер утакмици имаа. Мело во второто беше подобар, во прво слабо, Амаури на крајот само се покажа, добро ја чуваше топката, Гросо, слабо, смешен го праеа во поголемиот дел од мечот, Касерес супер беше се до црвениот... мада можеше да му прогледа низ прсти судијата ама нвм. Диего солиден беше, 2 асистенции, добри пасови, добри продори... задоволен сум од него.

Со Милан дефинитивно без Трезеге и Касерес, но се враќа Јакинта. :helou:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
се врати на терен и во форма и се повреди(Трез),штета...добра вест е ако Јакинта се враќа во составот за дербито,ама забивач како Трез е тешко надоместлив
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Добро бе, како можи олкави малери да бидиме?!?!?!
Не памтам натпревар последниве 2 сезони да во кој сне влегле со комплетен состав (без повреди). :nerv::nerv::nerv:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Отпуштен или дал отказ самиот?

Како и да е можно ли е Конте да дојде кај нас и да биде тренер до лето кога би можеле да донесеме некој друг?
1. Resign e Отказ. ми личи како самиот да си дал.

2. НЕМОЖИ да биди тренер на два клуба во иста сезона :(

Се виде дека станува збор за полоша повреда... :nesum: Како и да е, му посакувам брзо опоравување.

За мечот, нема што да се коментира. Како и сите, задоволен сум од резултатот, од играта ни најмалце. Браво за Киелини, Манингер, Поулсен, супер утакмици имаа. Мело во второто беше подобар, во прво слабо, Амаури на крајот само се покажа, добро ја чуваше топката, Гросо, слабо, смешен го праеа во поголемиот дел од мечот, Касерес супер беше се до црвениот... мада можеше да му прогледа низ прсти судијата ама нвм. Диего солиден беше, 2 асистенции, добри пасови, добри продори... задоволен сум од него.

Со Милан дефинитивно без Трезеге и Касерес, но се враќа Јакинта. :helou:
Мело на моменти е добар на моменти е катастрофа. Незнам шо се случва со него.
Диего ептен зависи од останатите. А ваква формација не е за него според мене.
Амаури можи да го пробаме како дефанзивец место легро во следното коло како ги чисти топките дури и Киело можи да му позавиди- Едно е сигурно голот нема да го погоди ко ќе чистиме топки.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
1. Resign e Отказ. ми личи како самиот да си дал.

2. НЕМОЖИ да биди тренер на два клуба во иста сезона :(



Мело на моменти е добар на моменти е катастрофа. Незнам шо се случва со него.
Диего ептен зависи од останатите. А ваква формација не е за него според мене.
Амаури можи да го пробаме како дефанзивец место легро во следното коло како ги чисти топките дури и Киело можи да му позавиди- Едно е сигурно голот нема да го погоди ко ќе чистиме топки.
Resign e оставка, значи самиот си се одкажал од работата. Sacked e отпуштен.

А околу Диего, па мое мислење е дека во 4-4-1-1 подобро функционира одколку во 4-3-1-2 формација. Во првата вчера имаше поддршка колку толку од крилата (Брацо и Маркисио), а во 4-3-1-2 е тотално пресечен, без никој до него.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Resign e оставка, значи самиот си се одкажал од работата. Sacked e отпуштен.

А околу Диего, па мое мислење е дека во 4-4-1-1 подобро функционира одколку во 4-3-1-2 формација. Во првата вчера имаше поддршка колку толку од крилата (Брацо и Маркисио), а во 4-3-1-2 е тотално пресечен, без никој до него.
Па да де си дал самиот отказ то и му потврдвав на Sase

А за диего ??? повеќе би играл со некој како Маркизио зад него (на средина) и крила кои се покорисни во напад отколку овие. Незнам дали имаш забележано ама јас обично сум за 4231 формацијата и мислам дека најдобро функционира таму.

Абе дечки, ќе отварате тема или .... ?
Абе ајде против секој клошари ко ќе играме не ќе отвараме тема :pos2:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
А за диего ??? повеќе би играл со некој како Маркизио зад него (на средина) и крила кои се покорисни во напад отколку овие. Незнам дали имаш забележано ама јас обично сум за 4231 формацијата и мислам дека најдобро функционира таму.
Види, факт е дека Диего е најдобар во 4-2-3-1 формација, бидејќи ги имаше Џовинко и Каморанези покрај него, и не беше целата игра потпрена врз него, тоа сите го знаеме (добро, не сите, Чиро не го знае... :леводесно: ), но помеѓу Диего во 4-3-1-2 и Диего во 4-4-1-1, дефинитивно подобро игра овој вториот, тоа ми беше мене поентата. Грешката вчера беше што Маркисио беше лево крило, требаше таму да биде Џовинко, или Де Чеље евентуално. Во тој случај, Диего ќе изиграше уште подобро.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Види, факт е дека Диего е најдобар во 4-2-3-1 формација, бидејќи ги имаше Џовинко и Каморанези покрај него, и не беше целата игра потпрена врз него, тоа сите го знаеме (добро, не сите, Чиро не го знае... :леводесно: ), но помеѓу Диего во 4-3-1-2 и Диего во 4-4-1-1, дефинитивно подобро игра овој вториот, тоа ми беше мене поентата. Грешката вчера беше што Маркисио беше лево крило, требаше таму да биде Џовинко, или Де Чеље евентуално. Во тој случај, Диего ќе изиграше уште подобро.
Токму така. Де Чеље или Џио ќе изиграа далеку подобро од Маркизио на таа позиција, бидејќи очигледно е дека Маркизио има потешкотии да игра како крило и токму поради тоа беше незабележителен на терен.

Агентот на Хоакин од Валенсија изјави дека ќе ја разгледаат сериозно секоја понуда на играчот, а посебно ако таа понуда е од Јувентус, и изјави дека дали ќе се реализира трансфер на Хоакин во Јануари зависело од тоа што ќе им понуди Јувентус или другите клубови на Валенсија за неговите услуги.

Понудата што евентуално би ја доставил Челзи за Јакинта би била 9 милиони евра.
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Токму така. Де Чеље или Џио ќе изиграа далеку подобро од Маркизио на таа позиција, бидејќи очигледно е дека Маркизио има потешкотии да игра како крило и токму поради тоа беше незабележителен на терен.

Агентот на Хоакин од Валенсија изјави дека ќе ја разгледаат сериозно секоја понуда на играчот, а посебно ако таа понуда е од Јувентус, и изјави дека дали ќе се реализира трансфер на Хоакин во Јануари зависело од тоа што ќе им понуди Јувентус или другите клубови на Валенсија за неговите услуги.

Понудата што евентуално би ја доставил Челзи за Јакинта би била 9 милиони евра.
WTF!!!
Ако го дадат Јакинта за толку пари одам дирекно Торино и му го тргам пиштолот и на Секо и на Блан и на Батега ако сакате (ама мислам дека не сакате ) :D. Таков играч како Јакинта да се пропушти е лудост. Играч со таква љубов кон клубот и со толкава желба за игра и докажуванје немам никаде видено.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Ако го дадат Јакинта за толку пари одам дирекно Торино и му го тргам пиштолот и на Секо и на Блан и на Батега ако сакате (ама мислам дека не сакате ) :D. Таков играч како Јакинта да се пропушти е лудост. Играч со таква љубов кон клубот и со толкава желба за игра и докажуванје немам никаде видено.
Јас мислам дека нема шанси да го продадат Јакинта, посебно не поради тоа што нападот на Јуве е неефективен, Трезеге се повреди и ќе отсуствува 40 дена минимум, а и Јакинта потпиша нов договор минатата сезона, така да сметам дека нема шанси да замине од Јувентус.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom