Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.700
Поени од реакции
43.786
Ako sudime po toa kolku igraci imase okolu Amauri ne trebase ni Caceres da zeme Vtor Zolt Karton :toe:
Kaсерес доби жолт за тој прекршок, не директен црвен, на крај краева неговата реакција доволно говори за тој потег, веднаш си ја призна грешката, невообичаена реакција за Калчо фудбалот, дури и Панучи го поздрави тој негов потег.

Иначе јас само пренесов што велат правилата, намерен прекршок во ситуација 1 на 1 се санкционира со директен црвен само во ситуација за која говорев погоре. :wink:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
дискутабилна ситуација,голманот ја стигаше топката,но очигледна беше намерата за прекршок и тоа од позадина...судијата немаше да згреши доколку покажи и црвен картон,со оглед на неговиот дотогашен критериум...
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Da da preporoden ama so Genova, protiv nas nozete im se tresaat hehehee
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Црвениот не е даден од проста причина што имаше тројца играчи околку Амаури во тој момент а не само еден, да беше играчот на Парма последен човек во одбраната и да направеше фаул во ситуација 1 на 1 тогаш ке добиеше директен црвен.
Затоа и главниот судија прво погледна кон помошникот а потоа на играчите на Јуве им покажа со прстот кон еден од оние играчи на Парма кои го следеа Амаури а не кон голманот .
Такви се правилата, иначе нема везе тоа со голманот демек ке стигнел прв до топка па затоа само жолт ( колку пенали само биле дадени а очигледно било дека голманот ке стигнел до топка или топката ке завршела во гол аут ), да беше 1 на 1 ситуација со само 1 играч на Парма до Амаури или позади него за таков намерен старт ке беше 100% санкциониран со директен црвен.

:wink:
HAHAHAHAHA! Тоо !

Нормално дека не беше тој последен у одбрана, голманот беше. :tapp:

Што да ви се докаже на вакви ?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.700
Поени од реакции
43.786
HAHAHAHAHA! Тоо !

Нормално дека не беше тој последен у одбрана, голманот беше. :tapp:

Што да ви се докаже на вакви ?
Oф леле, на какви бе фраер, бетер од Торпедо ( брат ти ) си со ваквите бисери на форумов.

Имаш тројца играчи на Парма од одбранта, на нив се алудира не на голманот бог да чува, уште да ти нацрта човек за да сватиш некои основни фудбалски правила.
Ти ми збориш за некоја смешна ситуација, голманот можеби ке ја фател, судијата покажувал кон него па затоа е само жолт, ова алудира на незнаење , иди преиспитај ги малце основните работи во фудбалот а до тогаш држи експертиза на темите за ракомет. :wink:

Имаш fifa.com и остали фудбалски сајтови, едуцирај се пред да истресеш уште нешто жити све. :smir:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Oф леле, на какви бе фраер, бетер од Торпедо ( брат ти ) си со ваквите бисери на форумов.

Имаш тројца играчи на Парма од одбранта, на нив се алудира не на голманот бог да чува, уште да ти нацрта човек за да сватиш некои основни фудбалски правила.
Ти ми збориш за некоја смешна ситуација, голманот можеби ке ја фател, судијата покажувал кон него па затоа е само жолт, ова алудира на незнаење , иди преиспитај ги малце основните работи во фудбалот а до тогаш држи експертиза на темите за ракомет. :wink:

Имаш fifa.com и остали фудбалски сајтови, едуцирај се пред да истресеш уште нешто жити све. :smir:
ALOOOO !! Пази што зборуваш.

Имаш тројца играчи, 2цги надмина со трчењето веке скршна на горе да оди и се одби топката од него и излета во фор пред него неколку метри а голманот ја стигаше оваа топка 100%, и кога судијата суди му даде жолт картон и покажа накај голманот додека некој од играчите на Јуве се бунеше.

Судијата кога одеше ја испружи раката напред а само беше Амаури таму и гоманот сигурно не покажувал накај Амаури оти не реагирал.

Тие тројца играчи што ги викаш беа поминати и направи тактички прекршок овој за жал топката беше недостижна.
 
С

сашенко

Гостин
Хаха сигурно Бланк некои бисер4иња кажувал овде хаха.Тој и неговото познавање на фудбалот хахаха:pos2::pos2::pos2:Интересен ми е погледот на бетега.Сигурно си вика"Абе шо збори овој овде нормален ли е"





жал ми паѓа за човеков понекогаш.Зашто мора кај нас да дојдат вакви луѓе?????
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Dosta diskutirate dali trebase ili ne trebase crven karton!
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Стартот над Амаури беше за црвен картон, нема што да се додаде повеќе тука. End of story:wink:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Момци се дружевме многу време, делевме разни мислења и се почитувавме меѓу себе и баш ми е мило за тоа. Добро ама мене повеќе нема да ме видите таму од причина што овие ме банираа перманентно. Ви посакувам многу здравје,среќа и да прославиме уште многу титули на ЈУВЕНТУС !!! Се читаме на МСН, ФБ и на други места останете ми со здравје! FORZA JUVENUTS !!!!
Поздрав од Тимче
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.700
Поени од реакции
43.786
ALOOOO !! Пази што зборуваш.

Имаш тројца играчи, 2цги надмина со трчењето веке скршна на горе да оди и се одби топката од него и излета во фор пред него неколку метри а голманот ја стигаше оваа топка 100%, и кога судијата суди му даде жолт картон и покажа накај голманот додека некој од играчите на Јуве се бунеше.

Судијата кога одеше ја испружи раката напред а само беше Амаури таму и гоманот сигурно не покажувал накај Амаури оти не реагирал.

Тие тројца играчи што ги викаш беа поминати и направи тактички прекршок овој за жал топката беше недостижна.
Највише мрзам вакви тиња дискусии али ај, ти реков и погоре, постојат одредени пишани правила во фудбалот кои јас само ти ги цитирав, не измислуев топла вода аман .

Види ја повторно цела ситуација, имаш тројца играчи на Парма во задња линија, глеј ја и снимката ако веќе толку си запнал, не постои правило кое вели дека во ситуација голманот да ја стига таа топка со сигурност играчот нема да се санкционира со директен црвен, капиш ?
Убаво се виде судијата кон кого посочува, затоа и веднаш се упати кај линискиот, иначе доколку беше во прашање ситуација за тоа дали голманот ке ја стигнел или не самиот главен судија веќе имаше агол од кој истото јасно се гледа. :wink:
Во оваа ситуација, по консултација со линискиот одеа на тоа дека имаше тројца играчи на Парма во задња линија и затоа даде само жолт.
Тоа е едно, и друга работа е што правиш муабет за претпоставки, никој не може со сигурност да знае дали голманот ке ја стигне таа топка или не, а такви правила по претпоставки тешко дека ке начекаш во фудбал. :smir:
И дури да е така како што велиш ти, а играч на Парма да прави намерен фаул и истиот е сам во одбрана тогаш сакал нејкел тој ке си заработи директива црвен, судијата нема да го интересира тоа дали голманот ке искочел и ке реагирал него ке си постапеше според правилата кои налагаат директен црвен. :wink:

И трета работа, бидна, нема потреба да се труе фан клубов со оваква дискусија за ситуација која немаше никаков одраз врз резултатот на мечот.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
heheheh нема да ме избркаат :pos2:














момци се надевам ќе гледаме интересен натпревар во недела :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom