Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Пепе пријатно ме изненади, немав некое особено мислење за него, но после овој натпревар (се разбира да продолжи да игра во исто темпо) ги има моите симпатии. Со оваква пожртвуваност и желба за надигрување мислам дека ќе се снајде во Јуве. Тоа е она што според мене највеќе му треба на Јуве, фудбалери „работници“ кои ќе гинат на теренот наместо цел натпревар да ја местат фризурата и да мафтаат со раце кон судијата!
Ради тоа јуве зима вакви играчи ,што играат за тимот и не се праат звезди,Марота знае што праи мада да не го фалиме сеа толку од една утакмица и звер е најбољи е:) да видиме како ќе изигра на другите утакмици.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Како фан на Јувентус никогаш не сум давал предвремени толкувања за било кој играч што дошол без разлика дали е анонимец или познат играч,туку сум бил оптимист дека ќе игра како што треба во црно-белиот дрес дури и да блесне како поединец.За Пепе ќе кажам дека мило ми е што играше со срце за националниот дрес и се надевам со вакво срце ќе игра и за црно-белите.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Галас мислам дека е поблизу до Рома отколку до Јуве.
Ако му дадат повеќе од 2 милиони плата може да отиде мада не верувам Рома да даде толку пари за плата на Галас.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Галас мислам дека е поблизу до Рома отколку до Јуве.
Агентот на Галас имал разговор со официјални лица на Јуве и треба деновиве да се оддржи средба за да се стават конкретни предлози на маса. А за ова за Рома првпат слушам, на Скај цело време со Јувентус го поврзуваат.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Ради тоа јуве зима вакви играчи ,што играат за тимот и не се праат звезди,Марота знае што праи мада да не го фалиме сеа толку од една утакмица и звер е најбољи е:) да видиме како ќе изигра на другите утакмици.
Баш ради тоа реков дека ќе ги има моите симпатии само доколку продолжи да игра во иста форма. Еден натпревар во никој случај не е показател за квалитетот на било кој играч.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Агентот на Галас имал разговор со официјални лица на Јуве и треба деновиве да се оддржи средба за да се стават конкретни предлози на маса. А за ова за Рома првпат слушам, на Скај цело време со Јувентус го поврзуваат.
Оддамна го имаат поврзувано со Рома.:))
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Агентот на Галас имал разговор со официјални лица на Јуве и треба деновиве да се оддржи средба за да се стават конкретни предлози на маса. А за ова за Рома првпат слушам, на Скај цело време со Јувентус го поврзуваат.
Нема нигде никакви изјави за состаноци така да не се 100-посто сигурни работи. Со Рома го имаат поврзувано многу повеќе отколку со било која друга екипа, а и Раниери самиот изјави дека го сакал Галас во тим. А Раниери е тој кој го има донесено Галас во Челзи. Едино може да дојде во Јуве ако Рома не му ја исполни желбата за плата што е прилично висока за играч со тие години.
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Пепе секогаш го дава максимумот на теренот, а токму такви играчи во моментов му се најпотребни на Јувентус,работници. Против Парагвај, подеднакво добро изигра и лево и десно и се надевам дека во таква форма ќе продолжи и во наредните натпревари со Италија и со Јувентус. Во сите медиуми има највисока оцена од сите играчи на Италија. Браво за Пепе.
Многу пати напоменавте дека игра и лево, ако може објаснување од каде тоа или јас се бунам нешто?:smir:
Види линк:
http://www.fifa.com/worldcup/statistics/players/player=254181/heatmap.html

http://www.transfermarkt.de/de/simone-pepe/profil/spieler_17249.html
 

commandante

diablo blue
Член од
16 мај 2008
Мислења
393
Поени од реакции
72
Пепе изигра добро,но да почекаме и да видиме како ќе изигра на наредните натпревар.На крајот на краиштата не е сигурна гаранција дека ако игра лошо за репрезентација дека ќе игра лошо во тимот и обратно.
Туку нешто друго ме интересира.Дали некаде на друго место прочитавте дека нацијата и новинерите ги критикуваат своите репрезентации поради играчите,тренерите.Колку што читам по нетов сите ги поддржуваат своите репрезентации освен италијаните(а да и марадона :) ).Ако слушнавте добро на мечот Холандија-Данска кажаа дека денеска во Холандија имало најмногу работници кои земале слободен ден само за да ја бодрат репрезентацијата.Мислам,стварно не ми е јасно зошто цело време мора да се врши притисок врз репрезентацијата.Ваљда мислат дека така Италија ќе игра подобро.Сега цел ден ќе пишуваат како Липи згрешил и како тоа се покажало на дело.Лично мислам дека Италија си ја игра својата препознатлива игра како што игра на секое светско првенство,слабо на почетокот,но како минува времето земаат поголем залет и играат се подобро и подобро.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.757
Нема нигде никакви изјави за состаноци така да не се 100-посто сигурни работи. Со Рома го имаат поврзувано многу повеќе отколку со било која друга екипа, а и Раниери самиот изјави дека го сакал Галас во тим. А Раниери е тој кој го има донесено Галас во Челзи. Едино може да дојде во Јуве ако Рома не му ја исполни желбата за плата што е прилично висока за играч со тие години.
Има изјави, Јуве дефинитивно има загризано за Галас. Сега се очекува да се достави договор од страна на Јуве и да видиме како Галас ќе одговори на истиот.

Еве ти и потврда од агентот дека има разговарано со Јуве:

"The talks with Juventus are on track. Bianconeri are a welcome. After all, who would not wear that shirt? We are optimistic, we'll see in the coming days. "
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Има изјави, Јуве дефинитивно има загризано за Галас. Сега се очекува да се достави договор од страна на Јуве и да видиме како Галас ќе одговори на истиот.

Еве ти и потврда од агентот дека има разговарано со Јуве:

"The talks with Juventus are on track. Bianconeri are a welcome. After all, who would not wear that shirt? We are optimistic, we'll see in the coming days. "

Кој не би сакал да го облече тој дрес? ? ? УШТЕ ЕДНА ПОТВРДА ЗА ВРЕДНОСТА И СВЕТОСТА НА ДРЕСОТ НА ЈУВЕ!!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Многу пати напоменавте дека игра и лево, ако може објаснување од каде тоа или јас се бунам нешто?:smir:
Види линк:
http://www.fifa.com/worldcup/statistics/players/player=254181/heatmap.html

http://www.transfermarkt.de/de/simone-pepe/profil/spieler_17249.html
Абе друже па нели гледаш изиграл како АМЛ или поточно Атак Мидлфилд Лефт (лево) ... Погледни ја стрелката во горниот лев агол и ке видиш од која страна се гледа теренот .... ( од горе па надоле, а не како вообичаеното од доле па нагоре ) ... А вториот линк јасно ти покажува дека игра како АМР или поточно Атак Мидлфилд Рајт (десно) ...
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
jas kog vi vikase da ne go omalovazuvate pepe a da go digate vo oblaci krasic vie me smetate za tralalaa
e sega s vide
http://www.footballpress.net/?action=read&idsel=62671
so mislite jas go nemam gledao dzeko vo volzburg za da vi kazam dali vrede 40 miliona a i kako i da igrael wolfsburg ne e marka i ne moze da digne tolkava suma ne se isto 30 golovi za wolsfburg da dade i za nekoj golem klub
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.798
Поени од реакции
5.461
Вчера требаше да биде денот кога ЦСКА ќе одговори дали ја прифаќа понудата на Јувентус, а вчера ЦСКА од Јуве побарала уште 48 часа време за размислување. линк
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
diego capel fenomenalen igrac neka go zemat nego
15 miliona diego kapel
15 miliona milos krasic
35 miliona dzeko
? mislam deka e pozajmen simone pepe
na primer
criscito 10 miliona
galas sloboden
=
75 miliona super sostav i ako e super trenerot ce bideme prvi
sepak mislam deka nemame poslab sostav pred 2 godini koga zavsivme 2 ama togas trener bese ranieri i toj se pokaza super mislam deka ovaa godina imame zasiluvanja ama nemame taktika trenerski dupki nemase koj da gi vode inace site znaeme ne kako nekoj so vika na forumot sme mislele za 4 mesto tuku misleme za titulata so ogled deka beme 2 + dve jaki zasiluvanja ama ete neerojatno kako trgnavme so 4 pobeedi koj veruvase deka ce zavrsime 7 i koga ce gi poglednes sostavie nemavme poslab sostav od roma.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom