Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Ја фатив 1 на ливче,ама Марсеј ме бутна :)

Тоа е со нашиот Јувентус,памет за понатаму што да кажам друго.:smir:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.462
Поени од реакции
5.507
ЕДЕН ПРОТЕСТ СЕГА И ДА СЕ ПРОМЕНИ ИМЕТО НА ЈУВЕНТУС ОВИЕ КЛОШАТИВЕ НЕ ГО ЗАСЛУЖУВААТ. И ДОБРО ШТО НЕ ГО СРАМЕА ЦРНО-БЕЛИОТ ДРЕС.

Најголемата грешка на Зак беше вадењето на Кандрева кој последните 4-5 меча ни е најдобар а го остави Каморанезида игра кој цела сезона нема ниту една СОЛИДНА партија.:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Lipski

FORZA JUVE
Член од
5 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
13
точно е сосема у право си :tv:
Дечкото од поодамна е у право али ај пак си викаш белки че ги биде, ама џабе е ни свирче од вие копуци не бидуе :tv:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
не го гледав натпреварот и сега да поставам некое прашање
заслужен црвен за канаваро ?
имаше ли пенал?
зебина зслужено црвен?
:salut:
Црвениот на КАнаваро немаше врска Пенал имаше а на Зебина не го видов изгасив веќе :tapp: Со ваква одбрана без голман и со 1 дефанзивец (Канаваро) незнам што сакаме :tapp: Да ти ебам среќата вирана ќе се состави ли еднаш целосно нашиот тим некогаш или....:tapp:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ПАЛИМЕ АВТОБУСОТ У ТОРИНО ДА ГИ ЗАПАЛИМЕ СЕКО И БЛАН СВИЊИ КЛОШАРИИИИИ ГРОБ ЗА ВАС !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
28 август 2008
Мислења
184
Поени од реакции
11
Жаки после 3 гол требаше да го отвори мечот,немаше што да се изгуби ние се затворивме ни бапнаа уше еден, па у 90 ми го става Дел Пиеро да брка резултат :tapp: у пичку матер напизден сум до коска,живци ми искинаа, сезонава ми го скратија животот за 10 години.Како не им е срам бе еден Фулам не изгази,кој пред 18 месеци главна цел им беше опстанок у Премиер лига,знаат ли играчиве На Јувентус за кој тим играат бе све по список да им ибам,се превртува сеа Ањели у гроб заради имбециливе
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Очекував 1 на овој натпревар но не очекував дека ќе испадне Јуве по победата од 3 1. :nenene:
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
Дечкото од поодамна е у право али ај пак си викаш белки че ги биде, ама џабе е ни свирче од вие копуци не бидуе :tv:
каков дрим тим имаме позади григера,зебина,дечеље,канаваро да ја споредиме одбранава со римини подобра може имаат:kesa::kesa:
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Не ми е Јасна ситуацијата во Јувентус! Ме разочаруваат :toe:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Никој не екрив ни тренер ни играчи туку на овој натпревар крив е судијата кој што ни го извади најдобриот дефанзивец што го имавме во моментов а во целовкупната сезона само заради повредите сме во ваква ситуација и немам намера затоа да пцујам и да вреѓам играчи и тренери :toe:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
TROCOLLO JUVEEEEEE НЕ ДУПАТ СИТЕ СЕА
Ме заболе к***т ако не дупат. Не ја гледале и сега ќе серат до мила воља. Само сакам некој педерски судија да испозаебе нивна екипа вака како педеров нас, па има да се ситам по форум до 101 и назад.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom