Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.876
Поени од реакции
23.241
Легро е 2 класи бољи шпиц од Амаури.

Ајде Легро уште еден мајка, ја чекам за пари :vozbud:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
КАтастрофа. Амаури гревчето не знај топка да прими, поземја диего нема со кој да игра. Се на се ужас.

Бтв Браво Легро (да не сум ве слушнал уште еднаш број 33 да го викате оти фиромјани ќе ве викам)
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Мене една работа не ми е јасна и Јувентус. Кој е по грев Амаури или Гросо,па ја играат ли овие двајца утакмицава каде се алооооо :jaj:
Како каде се? Па Гросо прави киксови цело време (наизменично,де во одбрана де во напад).А за Амаури,како и да е,се бори човекот некако.Толку може моментално ...
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
јас се прашувам па шо играч е тој Паолучи ако не можи место да фати СЕГА
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Тој беше само предмет на обвинување.Марионетка на управата.И ние,навивачите,загризавме.Наместо на управата,плукавме на тренерот ...
Јас ниту еднаш не го обвинив директно Чиро, само бев за тоа тој да си поднесе оставка од морални причини (јебига таков е фудбалот, тренерот е секогаш жртвено јагне). Од самиот почеток викав дека играчите прикажуваат ужасни игри и Чиро тука ништо не можеше да смени. Ако не успеа дресот кој го носат сам по себе да им наметне императив да прикажуваат добри игри и да победуваат, тогаш ниеден човек на светот нема да успее во тоа, па дури ни Чак Норис himself.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Легро е 2 класи бољи шпиц од Амаури.

Ајде Легро уште еден мајка, ја чекам за пари :vozbud:
А Амаури е еден од најјаките дефанзивци. Пази го во одбрана се чисти(барем за автогол не мора да бериш гајле гол не годи).
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Да не чујам лош ѕбор ѕа Бр 33 .
Добро е што Јуве успеа да изедначи, во друг случај ќе беше многу тешко да се добие овој натпревар.Очекувам Гросо да го напушти теренот,бидејќи е најслаб играч на теренот, доста топки загуби, а е најголем виновник за голот на Ливорно.Висок е 1.90cm, а дозволи да го натскока играч што е скоро половина метар понизок.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
очекувам реакција од Зак,машки да тргни по трите бода,не знам само колку е подготвен Џио со кој би добиле на брзина и нека го стави еднаш тој Паолучи ако веќе го повикува на секој натпревар...формацијата можи да ја врати на 4-4-2-Гросо аут,Џио(ДеЧегље)-ин
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Јас ниту еднаш не го обвинив директно Чиро, само бев за тоа тој да си поднесе оставка од морални причини (јебига таков е фудбалот, тренерот е секогаш жртвено јагне). Од самиот почеток викав дека играчите прикажуваат ужасни игри и Чиро тука ништо не можеше да смени. Ако не успеа дресот кој го носат сам по себе да им наметне императив да прикажуваат добри игри и да победуваат, тогаш ниеден човек на светот нема да успее во тоа, па дури ни Чак Норис himself.
Ми беше нелогично и контрадикторно да го обвинувам човекот кој редеше победи на почетокот на првенството.Проблемот беше и е од друга природа.Да чекаме и да видиме што ќе биде понатаму.Вака веќе не може ...
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Ливорно задоволен со бод,не е ни моќен нешто да стори,Јувентус-килав...изгледа натпреварот е завршен
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Ливорно задоволен со бод,не е ни моќен нешто да стори,Јувентус-килав...изгледа натпреварот е завршен
Во текот на нападот ја стопира играта бидејки наводно играчот на Ливорно е повреден.Еве го сега,стана и излезе.Судијата донесува многу нелогични одлуки и неговото судење вечерва е за остра критика ...

Алекс не може топка да фати.Физички не е воопшто подготвен.Во одлична шанса ја брка топката до корнер-знаменцето,не може да ја фати.Ѕак мора да вклучи млада сила во тимот,не може повеќе да се надева на стари имиња и стара слава ...
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
кај ги најдуват бре овие судии !!! катастрофа на италијанскиот фудбал
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Кој е сега тој Џандонато,или како и да е?Покрај Палучи и Џио,го става Џандонато во игра?
Вистински потег на управата.Ферара е за се крив,управата ни се 3 анѓели од Бога пратени ....
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Кој е овој бе Џанштотизнамкој? Кај отиде фудбалов у к***ц!!! На судијата да даде господ дечкото да го остави после мечов.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Кој е овој бе Џанштотизнамкој? Кај отиде фудбалов у к***ц!!! На судијата да даде господ дечкото да го остави после мечов.
Подобро Црногорска клетва.Да даде Господ син ти зет да донесе во куќата ...
:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom