Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
Боби[Мкд];3277185 напиша:
Ахх Ќиро Ќиро, џабе го тргнавте, не беше тој крив. Да беше некоја подобра екипа од Лацио ќе изгубевте, до кога вака?:(
ако ти е дојдено до Ќиро-земи си го дома !!!

што да се каже-до 70 минута Јуве ја имаше играта,немаше алтернатива да се освежи нападот па така и не се креира нешто посебно,Диего и Дел Пиеро ги снема,Амаури остана на неколку воздушни дуели надвор од шеснаесетникот,додека несреќните Јакинта и Трезеге ја следат ситуацијата некаде пред малите екрани
натпреварот најреално заврши иако очекувавме победа :(
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Oдлични се и Мело и Сисоко не зезај, конечно Мело го игра тоа што го знае - класичен разбивач. Момо исто е добар напред го штити Диего. :wink:
Па проблемот е шо треба некој покреативен напред. А Сисоко не е за онаму. А го оставам него оти е подобар од Мело .

Не знам што е проблемот со Мело. Мело немаше ниту 1 грешен пас, и ниту еднаш не помина човек преку него. Впрочем, тоа и му е задачата нели !?

Иначе имаме подобрување во играта. Повеке се трча, се залагаат само гол фали. Ако продолжиме вака си одиме со 3 бода.
Иста игра тапа реализација. Кажав треба некој покреативен напред зато го жртвувам мело.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Абе да им ебам јас тоа срцата на играчите бее, ако воопшто имаат, неверојатно е ова, се беше ок(имало и покатастрофа) до голот, а после тоа стара приказна се опуштаме и примаме гол, неверојатно у пм. Сезонава ова е 9 пат што само Јувентус ме заеба на спортска.
Па не ги играј бе брат, гледаш ли со какви се третокласни екипи испозаебаа. Сите до еден се за едно дрво и да им се искрши од глава. Мамицата нивна мамина.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Абе Мело беше еден од најдобрите во првото полувреме , пресече доста топки , за разлика од него Сисоко изигра просечно ( тоа е ради позицијата на која игра ). Не се сложувам дека Мело треба да оди надвор. Ако веќе се бира од Кандрева , Мело и Сисоко тогаш Кандрева треба да излезе , а на негово место Џовинко
Џио требаше место Алекс да игра ито од старт

Па не ги играј бе брат, гледаш ли со какви се третокласни екипи испозаебаа. Сите до еден се за едно дрво и да им се искрши од глава. Мамицата нивна мамина.
Ако гледаме спортска Јуве веќе некое време беа за бркање на фикс нерешено.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Абе да им ебам јас тоа срцата на играчите бее, ако воопшто имаат, неверојатно е ова, се беше ок(имало и покатастрофа) до голот, а после тоа стара приказна се опуштаме и примаме гол, неверојатно у пм. Сезонава ова е 9 пат што само Јувентус ме заеба на спортска.
Епа брат оти играш твој тим на спортска бе. Јас секогаш кога ќе ги пишам Барса или играат нерешено или губат. Затоа Барса никад фикс играње, едино на голови ама ретко е и тоа:)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Факт е дека Мело и Момо тешко фунцкионираат заедно во 4-3-1-2 формација (во 4-2-3-1 е друга приказната..), факт е дека игравме подобро и заслуживме да победиме, факт е и тоа дека немаше пенал над Дел Пиеро... Многу факти...Но најголем од сите беше фактот што имаше напредок во играта, особено во пасовите. Немаше многу беспотребни долги топки, што доста ми се допаѓаше.

Уште нешто, немаме среќа, воопшто! Значи, не знам што малер ќе беше, ама дефинитивно немаме воопшто среќа... Еден шут во гол и ни изедначија, а ние се рушивме од промашување. Ај да беше само овојпат така, ајде, ќе разберам, ама не, проблемот е што и предходно се случувало. Плус тоа капак на се и повредите, кои и тоа како не поебаа сезонава...

Нејсе, подобри бевме од порано. Задоволен сум од играта, не и од резултатот. Му давам време на Зак, сепак, 3 дена е во тимот, а веќе се приметува (барем јас ја приметив) колку толку подобрата игра кај нас.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
jas sum za Lazio a pisav Juve da tepa i toa imav 12 utakmici i srekja sto me zeznaa atletiko madrid pred toa pa si navivav za lazio jas heheh

inaku za 100 evra bogami i za juve ke navivav vaka 2 me zeznaa
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Еее јувенташи бе, таман прееска си мислам да ви честитам победа али ништо. Али ајде ке биде, иначе Закерони е добар тренер, и му треба време да реши некој работи, и на местото на Амаури:nesvest: ви фали Јакинта, и ке биде добро понатаму.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
A za me4ot razocaran sum i od lazio katastrofa sreden red iako sea ima nekoi novi igraci solidni o nekoi se povredeni pa se nadevam ke se sredime

aj neka ni e so srekja po eden pot tapa sezona i za juve i za lazio

barem do sea

ako ne ispadneme nie(ne bi trebalo) ke se resime drugata godina hehee

Факт е дека Мело и Момо тешко фунцкионираат заедно во 4-3-1-2 формација (во 4-2-3-1 е друга приказната..), факт е дека игравме подобро и заслуживме да победиме, факт е и тоа дека немаше пенал над Дел Пиеро... Многу факти...Но најголем од сите беше фактот што имаше напредок во играта, особено во пасовите. Немаше многу беспотребни долги топки, што доста ми се допаѓаше.

Уште нешто, немаме среќа, воопшто! Значи, не знам што малер ќе беше, ама дефинитивно немаме воопшто среќа... Еден шут во гол и ни изедначија, а ние се рушивме од промашување. Ај да беше само овојпат така, ајде, ќе разберам, ама не, проблемот е што и предходно се случувало. Плус тоа капак на се и повредите, кои и тоа како не поебаа сезонава...

Нејсе, подобри бевме од порано. Задоволен сум од играта, не и од резултатот. Му давам време на Зак, сепак, 3 дена е во тимот, а веќе се приметува (барем јас ја приметив) подобрата игра кај нас.
Jes da bevte podobri ama treba i da znaete da dadete gol

a ete gledas deka ima gospod ni dadovte gol od nikakov penal pa morase da se vratat rabotite na mesto

bidete srekjni ako ne ve isfrlat pak vo seria b

i kazi mi deka bese penal toa?
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Факт е дека Мело и Момо тешко фунцкионираат заедно во 4-3-1-2 формација (во 4-2-3-1 е друга приказната..), факт е дека игравме подобро и заслуживме да победиме, факт е и тоа дека немаше пенал над Дел Пиеро... Многу факти...Но најголем од сите беше фактот што имаше напредок во играта, особено во пасовите. Немаше многу беспотребни долги топки, што доста ми се допаѓаше.

Уште нешто, немаме среќа, воопшто! Значи, не знам што малер ќе беше, ама дефинитивно немаме воопшто среќа... Еден шут во гол и ни изедначија, а ние се рушивме од промашување. Ај да беше само овојпат така, ајде, ќе разберам, ама не, проблемот е што и предходно се случувало. Плус тоа капак на се и повредите, кои и тоа како не поебаа сезонава...

Нејсе, подобри бевме од порано. Задоволен сум од играта, не и од резултатот. Му давам време на Зак, сепак, 3 дена е во тимот, а веќе се приметува (барем јас ја приметив) подобрата игра кај нас.
Се примети,за тоа нема збор.Ама ова мора да е некоја маѓија во прашање.Дали вуду,дали не-знам-која,главно 70 минути да играш ИЗВОНРЕДНО и едвај да дадеш гол,а противникот од прваташанса да даде гол,НЕ ЗНАМ.Друго објаснување не можам да најдам
п.с. Алекс направи што направи за Јуве.Нека му се придружи на Недвед и нека го остави малиот Џио да игра.Греота,ќе поќнеме како Интер да уништуваме таленти
п.п.с. Зак нека бира,или Мело или Сисоко.Двајцата не идат
п.п.п.с. Зденката дома,асални крила да се најдат.ПОД ИТНО.Зошто порано бевме секогаш во топ 3? Одговор : Недвед и Каморанези ... Без крила,можеме да земеме фото апарат и да се сликаме ...
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
Уште нешто, немаме среќа, воопшто! Значи, не знам што малер ќе беше, ама дефинитивно немаме воопшто среќа... Еден шут во гол и ни изедначија, а ние се рушивме од промашување. Ај да беше само овојпат така, ајде, ќе разберам, ама не, проблемот е што и предходно се случувало. Плус тоа капак на се и повредите, кои и тоа како не поебаа сезонава...
еден шут-еден гол.меѓутоа да имаше освежување во нападот од 70минута сега ќе беше друга песна...Џио изгледа недоволно подготвен,Паолучи не ни доби шанса-беа алтернативите за овој меч,што секако не е доволно да стисниш на педала и да ги решиш проблемите
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Се примети,за тоа нема збор.Ама ова мора да е некоја маѓија во прашање.Дали вуду,дали не-знам-која,главно 70 минути да играш ИЗВОНРЕДНО и едвај да дадеш гол,а противникот од прваташанса да даде гол,НЕ ЗНАМ.Друго објаснување не можам да најдам
п.с. Алекс направи што направи за Јуве.Нека му се придружи на Недвед и нека го остави малиот Џио да игра.Греота,ќе поќнеме како Интер да уништуваме таленти
п.п.с. Зак нека бира,или Мело или Сисоко.Двајцата не идат
п.п.п.с. Зденката дома,асални крила да се најдат.ПОД ИТНО.Зошто порано бевме секогаш во топ 3? Одговор : Недвед и Каморанези ... Без крила,можеме да земеме фото апарат и да се сликаме ...
Истото се деси и со милан денес...иначе се надевам дека ке излезете од оваа криза побрзо..заслужувате мн подобро
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
и ова е успех , Јувентус фактички играше со 2 играчи помалце (Григера и Амаури) ...

со малце среќа може да се избори лига европа за следната сезона
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
Jes da bevte podobri ama treba i da znaete da dadete gol

a ete gledas deka ima gospod ni dadovte gol od nikakov penal pa morase da se vratat rabotite na mesto

bidete srekjni ako ne ve isfrlat pak vo seria b

i kazi mi deka bese penal toa?
ова е прв подарен пенал за Јуве,дали знаеш колку пенали имаше контра Јуве сезонава кои директно влијаеа на резултатите ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom