Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Добро бе како може овој Григера да го стават десно крило. Човекот незнае да оди, а не па да трча или да нафрла. Зебина би бил добар на оваа позиција. Побрз е , технички е подобар ... Ај ќе видиме што ќе биде :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Каков Шкртел бе, незначи сега дека ако Бенитез дојде треба да земеме во пакет и неколку играчи со него. Партнер за Киело само Кјаер и никој друг. Али за Кјаер треба да се одвојат минимум 15 милиони. Како и да е , доколку сакаме квалитет мора да го платиме , со оглед на тоа што Секо не е Моџи и не го бива да донесе играч за мала сума кој после ќе стане ѕверка тогаш ќе си плаќаме. Фиат наводно го зафаќа некаква криза , тоа може да значи и помалце пари за Јувентус на трансфер пазарот. Али не е се во парите и засилувањата , лани фрливме 50 милиони за засилувања , а Раниери ( кој е просечен тренер ) без тие играчи направи дупло повеќе од тоа што Ферара направи со засилувањата ... така да најбитно е прво квалитетно име на клупата па после да се говори за засилувања.
ФИАТ не е во никаква криза, напротив. ФИАТ е една од најпрофитабилните компании изминатава година на светско ниво. ФИАТ ја заврши финансиската година со 8-9% повеќе заработка од претходната година, дури вложи пари и во Американскиот Крајслер и се први странци што имаат акции во оваа Американска компанија од самото основање на компанијата, и имаат заменик директор во Крајслер Италијанец.

Добро бе како може овој Григера да го стават десно крило. Човекот незнае да оди, а не па да трча или да нафрла. Зебина би бил добар на оваа позиција. Побрз е , технички е подобар ... Ај ќе видиме што ќе биде :)
Јас мислам дека ниту Зебина, а уште помалку Григера, а најмалку Мело не смее да се стави на крилна позиција.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Абе сеа ќе видиме што наумил Закерони, не паничите одма.:toe::toe:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
абе кој најавува вакви формации,стрпете се уште 30 мин...јас мислам дека ќе излези со 4-4-2 формација,Диего полушпиц-Мело,Момо,андрева зад него во средниот ред,Канаваро ќе го нема во првата постава по се изгледа,но има шанси и да заигра,другите Григера,Киелини,Легро,Касерес...многу битно е конечно да видиме пронаоѓање на средниот ред со нападот,познавајќи ја формата на Амаури и Дел Пиеро,најверојатно е да очекуваме гол од прекин
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
4-3-1-2 OФИЦИЈАЛНО:

Амаури - Дел Пиеро
Диего
Сисоко - Мело - Кандрева
Де Чеље - Киелини - Канаваро - Григера
Буфон​


Кико, шок ме удри кога ја видов таа формацијата со 3 позади :pos:
 
С

сашенко

Гостин
Јас мислам дека ниту Зебина, а уште помалку Григера, а најмалку Мело не смее да се стави на крилна позиција.

Абе и јас мислам ама џабе мислиме кога Тинкерот сега е закерони.Он нека му ја мисли сега.А ако стварно иско4и со таа формација со мело и григера како крила е тогаш он нека му ја мисли како ке излезе од стадион ве4ерва.Ке треба специјални единици да прати владата да го оддбранат од навива4ите.
Може на Гуевски да му се јавиме Урко да го прати хахаха..
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Аии а баш мислев да идам да ја уплатам 1. :tv:
Си го знајш Заки, ако ти се клават пари на него. ...

Ааааииииииииииииииии!!!!!
Не бе шо збориш ова е некоја глупост нема шанси ваква формација да играме.Хаха, па дали е свесен тој зекерони дека ако излезе дсо ваква формација дека ке треба со хеликоптер да излегува после од стадион?На сред утакмица ке му влезат навива4и и ке го убијат бе нема шанси вака да излезат ве4ерва.Ова е некоја заебанција колку да ги нервираат на јуве фановите ина4е ке игра со онаа од прееска формацијата.Не дека не4ини оваа формација него нема игра4и за неа како што гледаме...
Заки камиказа. 3ца во одбрана шо ќе му се четворица да троши. Убо е барем шо ќе имаме вишок чоек на средина.
Ама распоредот на луѓето му е рандом
Ама незнам шо му текнало касерес да го клава назад. Па за мело ич да не зборам. Зденко исто ...
:jaj::jaj::jaj::jaj::jaj::jaj::jaj::jaj::jaj::jaj:
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Вечерва Јувентус едноставно мора да победи со нов тренер на клупа Мора да остварат победа после сите порази и нерешени средби :vozbud:

Forza Juve
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
Боби[Мкд];3276807 напиша:
Чудно Закерони да не игра 3-4-3.:raz:
нема време за експерименти,тоа добро го знае...Зак можеби не е елитен стручњак,но ова му е можеби последна можност да се врати на голема врата
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.207
Поени од реакции
8.007
Вечерва Јувентус едноставно мора да победи со нов тренер на клупа Мора да остварат победа после сите порази и нерешени средби :vozbud:

Forza Juve
Абе убаво ќе беше да извадевме некоја нерешена ама ни тоа го немаше. Се порази не затераа од почетокот на Декември до сега.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Боби[Мкд];3276807 напиша:
Чудно Закерони да не игра 3-4-3.:raz:
И онака на никој не му е по ќефот. Сакаш уште сега да го спалат.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
4-3-1-2 OФИЦИЈАЛНО:

Амаури - Дел Пиеро
Диего
Сисоко - Мело - Кандрева
Де Чеље - Киелини - Канаваро - Григера
Буфон​


Кико, шок ме удри кога ја видов таа формацијата со 3 позади :pos:
Немаме крилни играчи , тоа не кочи многу. Сега се согледува дека продавањето на Маркиони беше грешка , немаме алтернативи. Али тогаш не се бираа средства да се дојде до Фелипе Мело. Формацијава не ме радува многу. Кандрева како десно крило не ми се верува дека ќе изигра којзнае како , исто и Сисоко лево. Једина опасност е Диего ... али веќе не прочитаа сите , го запираат Диего , го запираат и Јувентус. Покрај се сум оптимист и тоа благодарение на смената на тренерот , тоа треба да донесе мотивираност кај играчите. Ферара да излезеше со оваа формација 90 % ќе изгубеше. Вечерва мора да се победи
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.207
Поени од реакции
8.007
4-3-1-2 OФИЦИЈАЛНО:

Амаури - Дел Пиеро
Диего
Сисоко - Мело - Кандрева
Де Чеље - Киелини - Канаваро - Григера
Буфон​



Кико, шок ме удри кога ја видов таа формацијата со 3 позади :pos:
Буфон, нели е казнет за црвениот картон со Рома?
Не ми се верува дека Џио нема да игра ни кај Зак, толку ли не го бива малиот, што ни еден тренер не го сака.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom