Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Мислам дека нема да има никакви долги топки кон Трезеге (барем нема да се базира играта врз тоа како на минатите натпревари), туку во оваа формација повеќе ќе оди топката со кратки пасови и проигрување на Трезеге напред.
Не сум сигурен Кико стално кога играл Трезеге сум гледал долги топки прошлите утакмици беа Амаури и Јакинта напад така да они не знаат да ја играат таа игра а Трезегол мислам подобро ќе се снајде со долги топки него да треба да дрибла.Би добивал топки од Џовинко и Диего.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Формацијата на Јуве според Gazzeta Dello Sport:




Buffon

Zebina--Cannavaro--Chiellini--Grosso

Melo--Sissoko

Camoranesi--Diego--Giovinco

Trezeguet


Според поставеноста на Макаби Хаифа, тие во Торино ќе се бранат и ќе чекаат изненадување од контра, додека пак формацијата на Јувентус е сосема нова, со Џовинко и Трезеге во тимот. Очекувам победа од Јувентус.
ЈЕЕЕЕ КОНЕЧНО МОЈАТА ФОРМАЦИЈА.

Неможам да дочекам да ги видам како ќе играат. А како шо ја гледам формацијата на МАкаби не ни треба среден ред само напаѓачи. Овие сигурно му запалиле свеќа на Херера пред да дојдат.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Не сум сигурен Кико стално кога играл Трезеге сум гледал долги топки прошлите утакмици беа Амаури и Јакинта напад така да они не знаат да ја играат таа игра а Трезегол мислам подобро ќе се снајде со долги топки него да треба да дрибла.Би добивал топки од Џовинко и Диего.
abe kako go nema il fenomeno :( za vakvi mecoj e car miss alex
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
ej dajte be nekoj stirm za mecot ako ima poso neznam dali ke davaat na tv negde

Ама тие млади играчи не се за у лш или дерби утакмици да се докажуваат туку против екипи како Катанија и тако даље
abe da ama sepak mora da se ima kombiniran sostav so stari i mladi igraci
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.639
Поени од реакции
5.317
Не сум сигурен Кико стално кога играл Трезеге сум гледал долги топки прошлите утакмици беа Амаури и Јакинта напад така да они не знаат да ја играат таа игра а Трезегол мислам подобро ќе се снајде со долги топки него да треба да дрибла.Би добивал топки од Џовинко и Диего.
Според формацијата топката ќе се движи по средината на теренот со кратки пасови, всушност тоа е и основата на 4-2-3-1 формацијата, независно дали е Трезеге или Амаури напред.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Абе за расположување ќе се расположиме, него стреам нема, ако некој најде добар стреам нека стави, на Rojadirecta нема ништо за со Sopcast :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom