Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Гус Хидинк му е мајката ако не го земат до петок Ферара остануе до крај на сезона
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Доро е што и Милан и Интер не победија, сега 6 бода разлика, не е многу ако се земе во предвид колку време има до крајот на сезоната. Треба да се намалуваме на разлика треба да ги стигнеме/минеме Интер од оваа позиција не лагам и ова сезона да ни помине вечно на 2рото место.
МОРА МОРА да се подобри, ке кажам уште еднаш многу се плашев ако избегаат 8 бода кој ке ги стигнеше тогаш ... :)

Сега да видите Манингер како ќе брани, се надевам дека нема да изненади туку ке брани професионално како што бранеше лани кога Џиџи беше отсутен. :)
 
С

сашенко

Гостин
Еве добра вест Буфон е успешно опериран.Ке видиме деновиве колку то4но ке отсуствува ама важно операцијата била успешна и сега заминува на опоравување.Побрзо да оздравиш и да ни се вратиш гранде Џиџи.....:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Скинат сраничен (латерален) менискус:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
интересно ... во 2 месеци Маркизио , Јакинта и Буфон се оперираат од иста повреда...

уствари тоа и не е повреда , туку имаа некоја течност во менискусот(коленото) , шо би се рекло на нашки “вода во коленото“ :)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641
Сумљиво е да, али реално да ти кажам мечот Аталанта - Интер беше далеку од режија, Интер на 0-1 имаа пречка, имаа поништен гол ( оправдано ) и уште неколку шанси, црвениот беше заслужен, голот што го примија го примија, на крајот повторно имаа зицерче во 92ра само голманот на Аталанта реагираше супер и ги спаси од пораз.

Ја би рекол коинциденција, ако си ги гледал Милан сезонава дома, противниците многу лесно им доаѓаа до шанси ( Каљари, Марсеј, Парма, Бари и тн и тн ), јебига, во еден од 10 меча ке им се деси денешново сценарио.

Неколку работи ме зачудија па затоа се подзамислив. Зборам за Јуве, затоа што немав можност да гледам Аталанта - Интер.

Диего пеналот го испуца во рагби стил - "преко воде до слободе". Да му ја фатеше Жиле ич не сумљам, ама вака. . .знак прашалник.

Ферара уште има подршка од управа !? - не планираат да го бркаат бар до мечот со Катанија, а тука сите знаеме дека црвен картон требаше да добие веднаш после Баерн.

Ден пред натпреварот Претседникот на Бари го поканува Јувентус (пази само Јувентус, не Интер, не Милан, не Ман ју, не Арсенал итн) да испрати понуда за Бонучи и Ранокија.

Европски сајтови за тип утакмици ја типуваат кец у кец :|.

Интер игра нерешено.
Милан губи дома иако знае дека ке направи бодовна разлика во однос на Јуве ако победи.
Фиорентина губи.

Четирите главни претенденти не победуваат.

Ок, и ти имаш право можеби е коинциденција, јас не тврдам дека е местено, али овие работи ме наведоа да се посумљам.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Неколку работи ме зачудија па затоа се подзамислив. Зборам за Јуве, затоа што немав можност да гледам Аталанта - Интер.

Диего пеналот го испуца во рагби стил - "преко воде до слободе". Да му ја фатеше Жиле ич не сумљам, ама вака. . .знак прашалник.

Ферара уште има подршка од управа !? - не планираат да го бркаат бар до мечот со Катанија, а тука сите знаеме дека црвен картон требаше да добие веднаш после Баерн.

Ден пред натпреварот Претседникот на Бари го поканува Јувентус (пази само Јувентус, не Интер, не Милан, не Ман ју, не Арсенал итн) да испрати понуда за Бонучи и Ранокија.

Европски сајтови за тип утакмици ја типуваат кец у кец :|.

Интер игра нерешено.
Милан губи дома иако знае дека ке направи бодовна разлика во однос на Јуве ако победи.
Фиорентина губи.

Четирите главни претенденти не победуваат.

Ок, и ти имаш право можеби е коинциденција, јас не тврдам дека е местено, али овие работи ме наведоа да се посумљам.

Сигурен сум дека ако требало тој пенал да биде утнат, Диего немаше да се нафати да го шутира, посебно не сега кога е под огромен притисок од медиумите.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Сигурен сум дека ако требало тој пенал да биде утнат, Диего немаше да се нафати да го шутира, посебно не сега кога е под огромен притисок од медиумите.
Друже во Италија и да има најдобри судии и најдобар фудбалски сојуз, пак ќе се мести и мести, така било така и ќе биде, баш убаво ги наведе работите fossil, не велам дека сето тоа е вистина ама стварно многу чудно сепак :toe:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Друже во Италија и да има најдобри судии и најдобар фудбалски сојуз, пак ќе се мести и мести, така било така и ќе биде, баш убаво ги наведе работите fossil, не велам дека сето тоа е вистина ама стварно многу чудно сепак :toe:
Да де, јасно, мене муабетот ми беше конкретно за пеналот. Не верувам дека во ваков момент за него, Диего би се нафатил намерно да утне пенал, пре би му дал на некој куртон како број 33 да шутира. А за другото, не викам не, чудно е малку :)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641
Каморанези може и до 3 месеци во аут:nesvest:.

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Camoranesi out for three months?[/FONT]
Sunday 13 December, 2009
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Juventus star Mauro Camoranesi could be out of action for up to three months after sustaining a right thigh strain.

The winger limped off just eight minutes after coming on to the field as a substitute in last night's 3-1 defeat to Bari.Reports this evening suggest that the first tests performed at the Fornaca clinic in Turin found a lesion in the right thigh and intramuscular bruising.
Over the next few days there will be further tests to allow medical staff to work out the extent of the problem.
Tuttosport newspaper expresses fears that he could be ruled out of action for up to three months.
Camoranesi has a history of muscular problems and his absence would also be a blow for Italy's World Cup preparations.
[/FONT]
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Каморанези може и до 3 месеци во аут:nesvest:.

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Camoranesi out for three months?[/FONT]
Sunday 13 December, 2009
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Juventus star Mauro Camoranesi could be out of action for up to three months after sustaining a right thigh strain.

The winger limped off just eight minutes after coming on to the field as a substitute in last night's 3-1 defeat to Bari.

Reports this evening suggest that the first tests performed at the Fornaca clinic in Turin found a lesion in the right thigh and intramuscular bruising.

Over the next few days there will be further tests to allow medical staff to work out the extent of the problem.

Tuttosport newspaper expresses fears that he could be ruled out of action for up to three months.

Camoranesi has a history of muscular problems and his absence would also be a blow for Italy's World Cup preparations.

At the same clinic this morning Juventus goalkeeper Gianluigi Buffon underwent surgery to correct a meniscus problem in his knee.

The shot-stopper will be sidelined for around six weeks.
[/FONT]
Наздравје...:uvo:


Еве му место на:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Неколку работи ме зачудија па затоа се подзамислив. Зборам за Јуве, затоа што немав можност да гледам Аталанта - Интер.

Диего пеналот го испуца во рагби стил - "преко воде до слободе". Да му ја фатеше Жиле ич не сумљам, ама вака. . .знак прашалник.

Ферара уште има подршка од управа !? - не планираат да го бркаат бар до мечот со Катанија, а тука сите знаеме дека црвен картон требаше да добие веднаш после Баерн.

Ден пред натпреварот Претседникот на Бари го поканува Јувентус (пази само Јувентус, не Интер, не Милан, не Ман ју, не Арсенал итн) да испрати понуда за Бонучи и Ранокија.

Европски сајтови за тип утакмици ја типуваат кец у кец :|.

Интер игра нерешено.
Милан губи дома иако знае дека ке направи бодовна разлика во однос на Јуве ако победи.
Фиорентина губи.

Четирите главни претенденти не победуваат.

Ок, и ти имаш право можеби е коинциденција, јас не тврдам дека е местено, али овие работи ме наведоа да се посумљам.
кладилниците видоа аир викендов.... три типови не можеа да се врзат !
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Баш би сакал Хидинк да дојде.Многу строг тренер кој ке доведе ред во Јуве.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom