Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Ајде више коа не отидовме понатаму во Лига на Шампиони барем нешо да напраиме у Лига Европа...за играта вчера само еден збор ќе кажам КАТАСТРОФА!!!
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Абе шо се нервирате, сеа барем сте главни фаворити за освојување лига европа.
ние бевме и полоши од вас пред неколку години не само шо не отидовме во 1/8 финале туку ни во лига европа не влеговме(4 место ) :/ така да :)
ајт поздрав :salut:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Ждребката за 1/16 финалето од Европа Лигата е на 18 ти Декември со почеток од 13 часот. Вчера некој се изјасни дека небило важно веќе ништо и дека немале намера да пратат понатака. Јас посакувам да ја освоиме Европа Лигата и да го обелиме на некој начин образот. Без разлика што ова е второ по важност натпреварување , мислам дека добро би ни дошол бар еден таков трофеј после подолга пауза.
 
С

сашенко

Гостин
Ждребката за 1/16 финалето од Европа Лигата е на 18 ти Декември со почеток од 13 часот. Вчера некој се изјасни дека небило важно веќе ништо и дека немале намера да пратат понатака. Јас посакувам да ја освоиме Европа Лигата и да го обелиме на некој начин образот. Без разлика што ова е второ по важност натпреварување , мислам дека добро би ни дошол бар еден таков трофеј после подолга пауза.


И јас в4ера бев еден од тие кои мислеа дека веќе ништо не е важно ама сепак титула е титула.Ако ја освоиме Европа лигата ке биде добро зашто следната сезона за лига на шампиони ке бидеме подготвени и ке ни биде убаво искуство тоа.Се надевам сега дека ке ја освоиме и дека ке им помогне на играчите да сватат некои работи.Титулите се свето нешто во фудбалот.Кај и да се освоени сепак сепак имаат големо зна4ење и влијаат на менталитетот на игра4ите.Навистина би било прекрасно да ги гледаме како слават победа на лига во европа.МОжеби второ по важност ама сепак имна зна4ење.Имаме освојувано трофеи и во ова натпреварувањее и порано.Сега кога се смени името ке биде супер да бидеме првите кои ке го освојат овој трофеј со ова име.Да бидеме повторно први во нешто.Сега сме како нов тим и нормално е да се оќекува да по4неме со помали титули за потоа да преминеме и на поголемите.Се со ред и ве молам за стрпление.Капело е во право на јувентус му треба време.
ONCE BIANCONERO, ALWAYS BIANCONERO...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Браќа титула си е титула !!! Ако освоиме знаете ли колку пари ќе инкасираме ?? МНОГУУУУ (доволно добро за да си ги повратиме изгубените пари вложени во Мело и други срања )
 
Член од
17 март 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
Здраво bianconeri, долго време ги следам дешавкиве на форумов само некако ме мрзеше да пишам, ама еве конечно се решив. Иначе bianconero сум од кога знам за мене, once bianconero, always bianconero :helou:

Околу мечот со Баерн. Уште кога ја видов формацијата, со Маркизио и Каморанези и еден класичен DMF знаев дека ќе не тепаат. Капак на се беа измените. Играчите беа преморени од натпреварот со Интер, фалеше мотивација, игравме пректично без среден ред. Ниту имаше помош на одбраната, ниту пак корисни топки за напаѓачите. Дефинитивно во овој Јувентус нешто мора да се менува, а според мене работите мора да почнат од управата т.е. тренерот. Чиро засекогаш ке остане вистински juventino меѓутоа покажа дека не е дораснат да води голем глуб како Јуве. Често менување на формации, погрешни измени во погрешно време, НЕМАЊЕ НА АВТОРИТЕТ.

Според мене ова е најголемата мана на Чиро. Нас ни треба тренер кој што ќе знае да ги приземји ѕвездите, јасно да им нагласи чив дрес носат и да не се заебаваат со името на Јувентус, затоа што веројатно не се свесни какви легенди го носеле црно-белиот дрес. Ни треба тренер од типот на Липи(мој омилен избор за наследник на Чиро), Капело, Фергусон. Стар волк кој што знае да го консолидира тимот кога е во криза, сепак јунаците на маката се познаваат.

Се надевам дека овој пораз ќе биде добар „шамар“ за освестување, и Јувентус повторно да се врати во оние времиња кога Дел Пиеро, Вијали, Раванели, Торичели, Бокшич, Југович, Ди Ливио, Песото, Бириндели, Замброта и компанија хараа низ Европа и беа став и трепет за сите. Верувам дека набрзо ќе се вратиме на овие патеки.

SOLO JUVE NEL MIO CUORE :helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.667
Поени од реакции
5.349
Бепе Марота, изјави дека имале преговори со Блан да се пресели во редовите на Јуве уште минатата пролет, но изјави дека тогаш сакал да го заврши она што го имал почнато со Сампдорија. Исто така изјави дека никогаш не му рекол `не` на Јувентус. линк
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Juve certainly have better players than the likes of Bordeaux, CSKA Moscow, Fiorentina, Sevilla and Porto – all booked into the next round. So what is missing? Confidence? Managerial nous? Luck? If I knew what the problem was I would be on the phone to Turin to fill them in. Whatever is holding them back it needs to be addressed by next autumn, this mediocrity cannot go on.- Верувам сите се прашуваме околу ова . . .

Link!
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Сега само Стандард да не ви се паднат оти тешко вас :)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Премногу вложија напор за со Интер :toe: мислеа Баерн е во криза и лесно ќе поминеме,ако УЕФА не е лошо,инаку се слагам дека ако не сега у осминафинале паѓавме...сега само Ливерпул и Валенсија ни се конкуренти за титула...сепак ќе биде интересно иако јас титула во калчо за се би ја сменил :je:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom