Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
we are a team that knows how to handle the result and if we play for a draw to go wrong. We start to win, this is a final.-Ciro Ferrara

значи нема да се браниме како што викаа сите,глупо ќе биде тоа ,мора да се нападне да дадеме први гол па после они нека му ја мислат,без Робен се далеку послаби
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.745
Поени од реакции
9.757
Прочитав вчера вечер дека и РОбен нема да настапи,Рибери може да настапи 15 минути ,мислам дека и Клозе не е фит па со среќа,кај нас значи Киелини е сигурен,ова за Сисоко ако е сериозно лошо ќе биде
Рибери е дефинитивно аут, како што знам не е ни повикан за мечов. Робен е неизвесен, и според последните информации, нема да е во стартните 11. И за Клосе добро си разбрал. :) Не е целосно опоравен, и најверојатно нема да игра. По се изгледа Гомес и Олич ќе им бидат напаѓачкото дуо.

А според најнови информации, Џиџи најверојатно ќе биде на голот. :палец:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Прочитав вчера вечер дека и РОбен нема да настапи,Рибери може да настапи 15 минути ,мислам дека и Клозе не е фит па со среќа,кај нас значи Киелини е сигурен,ова за Сисоко ако е сериозно лошо ќе биде
So citav po germanskite stranici Van Gal nema da go stavi Roben od prva minuta (neznam so mu e filmov na trenerov :toe:)
A za sisoko pisuvase (goal.com)deka Ferara nejcel da rizikuva i zatoa nema da igra
Pozzzz neka pobedi najdobriot:helou:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
we are a team that knows how to handle the result and if we play for a draw to go wrong. We start to win, this is a final.-Ciro Ferrara

значи нема да се браниме како што викаа сите,глупо ќе биде тоа ,мора да се нападне да дадеме први гол па после они нека му ја мислат,без Робен се далеку послаби
Roben ке им игре, туку Рибери нема да игре. А искрено мене повеќе ми е страв од Олиќ мислам дека ке игре бидејки многу по опасен ми сто отколку Робен, кој игра претежно по средината. Поулсен нози ке му скрати ке видите.

Инаку стварно не треба да се браниме, треба да си играме добро еве како Интер на пример ја имавме топката и полека да напаѓаме да се чека шанса и за почетен гол барем во првото полувреме.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Стартните 11 според Еуроспорт:vozbud:
Премногу е напаѓачки вака нашава со Камо , Алекс , Трез и Диего ... кога ќе се додаде плус и Маркисио кој повеќе е креативец одколку деструктивец ... тогаш останува само Мело како ДМФ. Можеби е подобро Поулсен да стартува на местото на Камо, да одиме на позатворена варијанта. Факт е дека нетреба да се браниме , али пофакт е дека доволно ни е и нерешено :)
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Стартните 11 според Еуроспорт:vozbud:
Баш ми се допаѓа составот, повеќе би сакал да бидат истите 11 од Интер но изгледа нема да може, нека биде малку поофанзивно сепак далеку послаби се од нас, во секој дел од теренот имаме поквалитетни играчи и треба да го искористиме тоа и да ги напаѓаме никако не смееме да им дозволиме да диктираат темпо.

Да ја споделам со вас песнава што ја слушам . . .
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Премногу е напаѓачки вака нашава со Камо , Алекс , Трез и Диего ... кога ќе се додаде плус и Маркисио кој повеќе е креативец одколку деструктивец ... тогаш останува само Мело како ДМФ. Можеби е подобро Поулсен да стартува на местото на Камо, да одиме на позатворена варијанта. Факт е дека нетреба да се браниме , али пофакт е дека доволно ни е и нерешено :)
Точно, се согласувам но зависи сега Чиро како сака, одма напаѓачки тоа му значело мал ризик, во спротивно може на некоја си контра да не фатат, а според тебе и мене и некој друг ако би стартувал со Поулсен и Мело во средината како ДМФ, многу подобро и по сигурно ке делуваме во средина и во одбрана кога напаѓат по средина.

Ама знаејки дека Минхен напаѓат повеке по крилните позиции , преку Милер и Робен ако игра тогаш ке може и ваква формација како што е на Евроспорт или пак да си останем со двајца ДМФ, незнам тешка одлука е за формацијата.
Ама јас очекувам Џовинко второто полувреме ако имаме нерешено или ако сме во негатива, јас сум ЗА да влези во игра во зависност како ке играт напаѓачите.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Според мое мислење треба да го игра Џовинко во нападот заедно со Дел Пиеро. Да не игра како лево крило туку како Forward . Трезеге уште не е опоравен и дефинитивно ни фали Јакинта ... Дечкото е најдобар стрелец во моментов ... повеќе голови има постигнато од сите други 3ца напаѓачи ( Дел , Трезегол , Амаури ) ... А што е со него ?? Повреден е ?? :salut:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Според мое мислење треба да го игра Џовинко во нападот заедно со Дел Пиеро. Да не игра како лево крило туку како Forward . Трезеге уште не е опоравен и дефинитивно ни фали Јакинта ... Дечкото е најдобар стрелец во моментов ... повеќе голови има постигнато од сите други 3ца напаѓачи ( Дел , Трезегол , Амаури ) ... А што е со него ?? Повреден е ?? :salut:
Мислам дека Трезеге е кај нас прв стрелец со 6 гола. :)

Сепак треба да го игра прво Трезегее, не е некој којзнае чуден резултат само ни е потребно минимална победа или нерешено (со кој нема да сум задоволен) ... :)
1 тим да се игра Трезеге, а после Џовинко во второто


Што е со нив Робен ке игра?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom