Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Сисоко нема да игра вечер тука :(
Киелини нема да игра, Буфон е неизвесен ( според мене мислам дека ќе брани ) и сега уште ова со Сисоко ... навистина големи малери сме

Доколку Трезеге е 100% фит подобро би било тој да стартува вечер. Французинот е роден за вакви натпревари , а и плус Амаури е во очајна гол форма. Само што излезе од седум месечниот пост , повторно продолжува исто. Тоа е недозволиво за играч од негов ранг.
Токму така, се согласувам со тебе и мислам дека треба Трезе да настапува заедно со Дел Пиеро а позади нив Диего, ке бидеме многу по опасни, многу се познават како пар и многу успешно работата Дел Пиеро и Трезеге само да се сетиме на поодама, исто зад нив Диего .. мислам дека мора да одиме на победа.

А ова со Сисоко јас не сум сигурен, ама и да е и да не е имаме одлична работа кој ке си ја изврши 100% (Поулсен).

На Канал 5 Плус ќе даваат Јуве-Баерн...
Линк? Информација ?
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Конечно ќе го даваат тоа што го сакаме сите:vozbud: Инаку според мене Трезеге треба да оди 1в состав вечерва, а иначе што му е сега пак на Сисоко?:nesum:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Конечно ќе го даваат тоа што го сакаме сите:vozbud: Инаку според мене Трезеге треба да оди 1в состав вечерва, а иначе што му е сега пак на Сисоко?:nesum:
Za Sissoko ne veruvam deka i vistina , samo glupost od goal.com... da bese nesto seriozno ke imase na oficijalnata str na Juventus... ako mu treba odmor , Ferrara ke mu dade sabota protiv Bari...

I Buffon i Sissoko ke nastapat , edinstveno Chielini ke fali
 
I

InF3cTeD

Гостин
момци со среќа на вечерашниот натпревар па нека победи и продолжи понатаму подобриот...очекувам добар натпревар исполнет со голема борба и жар во играта и нормално голови па шо ќе биде нека биде...

п.с.конечно се освестија овие од Канал 5 шо треба да се дава
Спортски поздрав:helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.667
Поени од реакции
5.349

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Линкот што го оставив за Сисоко беше од Тутоспорт, а не од трач.ком. Повредата не била сериозна , али Чиро несакал да ризикува. Според мене сосема е во право, го имаме Поулсен на таа позиција,кој го познава Германскиот менталитет на игра и доаѓа од земја која според фудбалските сваќања е слична на Швабите.
Чиро би требало да излезе со формација иста ко со онаа против Интер. Тоа значи дека Каморанези би можел повторно да биде на клупа, а средината да ја сочинуваат Мело , Поулсен и Маркизио, а доколку Ферара се реши за 4-2-3-1 тогаш еден од Маркизио и Поулсен отпаѓа , а местото го завзема Каморанези. Јас сум за првата опција, со два напаѓачи , Алекс и Трез , а позади нив Диего
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Прочитав вчера вечер дека и РОбен нема да настапи,Рибери може да настапи 15 минути ,мислам дека и Клозе не е фит па со среќа,кај нас значи Киелини е сигурен,ова за Сисоко ако е сериозно лошо ќе биде
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Ke igra sepak , ne e tolku seriozno... rekov deka ke odmara sabota protiv Bari... Ako moze Buffon 3 meseci povreden da brani i MArchisio nedovolno oporaven da bide najdobar vezen igrac vo Juventus , moze i Sissoko edna utakmica da stegne zabi...
Можеби е новинарска патка монтирана од Тутоспорт со цел да се поверува во тоа , а вечер Момо да биде во стартните 11. Останува да видиме.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Прочитав вчера вечер дека и РОбен нема да настапи,Рибери може да настапи 15 минути ,мислам дека и Клозе не е фит па со среќа,кај нас значи Киелини е сигурен,ова за Сисоко ако е сериозно лошо ќе биде
Jas kolku so znam Ryberi ne ni dopatuva vo Torino (barem taka procitav pred vcera ili zavcera)... za Roben i ne se sekiram mnogu , da duvne malku posilen veter na komunale ke se povredi taka da vo vakva ostra utakmica i da igra od pocetok ne mu davam poveke od 45 min...

Juventus treba da ja dobie bitkata na sredinata , Sissoko , Melo i Marchisio treba da gi izedat na Bommel i Tymo...

Juventus mozebi e oslaben so neigranjeto na Chielini , no odbranata e isto taka najslab del na Baern... Buyten im e stoper a voedno i najdobar napagac , Badstuber ako igra levo definitivno treba posilno da se napadne taa strana (deckoto e spor ko traktor)...

Ne znam za ostanatite , ali jas barem za ovoj natprevar ic ne se plasam...
 
I

InF3cTeD

Гостин
Прочитав вчера вечер дека и РОбен нема да настапи,Рибери може да настапи 15 минути ,мислам дека и Клозе не е фит па со среќа,кај нас значи Киелини е сигурен,ова за Сисоко ако е сериозно лошо ќе биде
грешка си...Робен е спремен за во првите 11 http://www.fcbayern.t-home.de/en/news/news/2009/21638.php
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom