Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Mislam i se nadevam deka na mestoto na Grygera ke igra Caceres.
Касерас во Четвртокот мислам имаше натпревар за Уругвајската репрезентација, на кој натпревар постигна гол, и најверојатно ќе одмара овој натпревар, или ако влези ќе влези на крајот од натпреварот, останува да се види .

Епа фино си кажа човекот. Амаури е три пати боље од мене, Јувентус фаворит во групата, а ние сме камења. Свака част, мајсторе:pos:. Волку искрен тип не сум сретнал!
Лука Тони секогаш бил искрен, и за тоа секогаш му замеруваа и во Фиорентина . Свесен е дека е во ниска форма и тоа го прифаќа џентлменски признавајќи дека во моментов подобро за Репрезентацијата да игра некој друг .

Паметам една негова изјава уште од времето кога играше во Фиорентина „ Подобро да се соочиме очи во очи со вистината и реалноста, отколку да веруваме во илузии, и во нешта кои немаат допирна точка со она што реално се случува“

Факт е дека во Баерн владее хаос, три натпревари веќе поминаа а тие немаат ниту една победа, две нерешени и еден пораз им е билансот, и тоа пораз од повратник во Бундес лигата, Мајнц . Можеби доаѓањето на Робен ќе промени многу работи, но сега засега така стои билансот кога се работи за Баерн .:toe:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Тони со многу пофални зборови за Амаури, Буфон, пааа да речеме и неговиот Баерн!

За Амаури:

"Моментално е подобар од мене, но работите може да се сменат. Пред се сум фан на Италија, а потоа нејзин играч. Тоа значи дека сакам најдобрите играчи да ја претставуваат оваа земја.
Моментално Амаури е тој кој е подобар од мене. Но работите можат лесно да се сменат нареднава година. Сакам само да играм, да ги искористам шансите и повторно да си го вратам местото во репрезентацијата."

За Буфон:

"Навистина сум срекен што ке можам повторно да се сретенам се некои од моите стари пријатели иако да бидам искрен очекував некој послаб противник. Во кариерата имам постигнато некоколку голови против Буфон, а тој сеуште памти дека му дадов 2 гола кога играв за Виченца, а тој за Парма.
Кога ке излезеш очи во очи со него, голот како да се смалува и станува премал" .:)

За Баерн - Јуве:

"Јуве е апсолутен фаворит. Имаат одличен тим, а ние имавме многу лош старт во Бундес лигата, без победа. Моментално владее хаос"


Епа фино си кажа човекот. Амаури е три пати боље од мене, Јувентус фаворит во групата, а ние сме камења. Свака част, мајсторе:pos:. Волку искрен тип не сум сретнал!
Мислам дека и неговата ситуација во Баерн почна да смрди. Мислам дека и него му е јасно дека нема што да бара во репрезентацијата и ова е само лижење за да не се кара за џабе и да се провлечи некако в репрезентација до година (шо не вервам)

Мала најава за утрешниот меч од ЈувеБалкан.
Не можев да му одолеам за заебавањето кое го прави типот на сметка на волчицата па одлучив да го постирам во целина.

LETO U RIMU


Kažu da ništa nije pusto kao Rim u avgustu. Stanovnici gonjenima bičevima užasne jare, gamižu ka moru i povlače se na plaže Kaprija i Sardinije. Liči na one napuštene gradove na Divljem Zapadu, vidiš psa što se izvrnuo na ulici isplazivši jezik, krepalu mačku, fontanu koja je presušila.
Nema ni prosjaka, i oni su uzeli slobodan dan dok sunce topi asfalt.

Ma, objasniću vam ovako, Rim je prazan kao Romina trofejna sala. :pos2: Samo paučina i sablasne police što stenju pod teretom prašine. Podseća na rafove prodavnica u Sovjetskom Savezu. Niko ne ulazi, ništa se ne prodaje, par brkatih bakica dlakavih nogu premešta tri artikla sa jednog kraja radnje na drugi.

Čudan je klub Roma. Proglasili su sami sebe za „magične“, kao da takve titule sam sebi možeš dodeliti. Kao kad bih ja sebe nazvao „božanski“ Boris i stvorio biografiiju oko atributa koji sam sebi nadenuo.

Prosečan Romin navijač će uvek pobesneti kada ih upitate, oko čega se zapravo svađaju oni i Lacio?

Oko toga ko će biti peti na tabeli?

Pa to je ista situacija kao kad bi slep zadirkivao gluvog da ne čuje cvrkut ptica, ako shvatate šta hoću da kažem. Navijati za Romu ili Lacio je samo različit put da propadneš, to je kao razlika u tome dal’ heroin uzimaš na nos ili se udaraš po veni.

Ishod je isti, nakon nekog vremena.

E tamo idemo, u grad u koji vode svi putevi, mada nikome nije jasno kako se ta fraza održala u Novom Veku. U Rim idu hodočasnici, ali niko tamo ne putuje zbog fudbala.

Najveća ironija je da Papa i njegov najuticajniji kardinal navijaju za Juve. Znate šta to znači? Da imaju dobar ukus i umeju da prepoznaju gubitnike.

Sećam se jednog poraza od tih bednika, bilo je 4:0, pa se ona jadna figura što se proglasila rimskim princom, rugala, čini mi se, Igoru Tudoru. I nekoliko godina kasnije i dalje je tu, zaboravio je kako je pobediti Juventus.

Dugih pet godina klub koji je magičan koliko je i Cicciolina nevina nas nije dobio u Rimu. Nemoj da im pružimo to zadovoljstvo u nedelju. Gladnima nikada ne treba davati da se nažderu, pući će im stomak.

Hajde Juve, ti to možeš.

(Boris Jovanović - juventusworld)
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Касерас во Четвртокот мислам имаше натпревар за Уругвајската репрезентација, на кој натпревар постигна гол, и најверојатно ќе одмара овој натпревар, или ако влези ќе влези на крајот од натпреварот, останува да се види .

.:toe:
Мислам дека Уругвај игра на 5 септември ама не сум сигурен
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Мислам дека Уругвај игра на 5 септември ама не сум сигурен
Можеби на 5ти има друг натпревар, но исто така имаше и во Четвртокот или Средата, и Чиро дури на официјалната изјави дека е задоволен од играта на Касерас во Репрезентацијата , и дека ќе смета на него на десната бековска позиција .

Диего и Мело се во составот за утре, а Чиро за Meло изјави:

«Felipe is coming from a period in which he played a lot and we have tried to make him re-gain his optimal condition. From a character point of views he has had no difficulty with fitting into the environment since he is very open and available.
„Фелипе помина период во кој изигра многу натпревари и ние ќе се обидеме да ја повратиме неговата кондиција. Од карактерна точка на гледање тој не чувствува никаква тешкотија за прилагодување кон средината, одтогаш тој е спремен .
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Рафиња потпиша за Баерн Минхен тука :tapp: баш ме интересира сумата
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Рафиња потпиша за Баерн Минхен тука :tapp: баш ме интересира сумата
Ке биде седнат на земја и тој кога ке играме против нив. Едноставно да му се докаже кај требало да потпише. :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Рафиња потпиша за Баерн Минхен тука :tapp: баш ме интересира сумата
Сумата најверојатно е 11 милиони евра, но сеуште не е потврден трансферот , бидејќи токму на таа страна некни излезе и веста "Ufficiale: Rafiha alla Juventus" . Јуве потроши 50 милиони летово за засилувања, понудата за Рафиња беше 8 милиони, и мислам дека таа е највисоката цена што можеше да ја понуди Јуве со оглед дека Рафиња е играч на кого вгодина му завршуваше договорот .
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
:nenene:
Гомез е одличен играч, тука неможеш да кажеш лошо зборови. Еден Лука Тони лани можеше да постигнуваше голови по асистенциите на Рибери а сега Гомез кој му зема одма местото на Тони. Тешко ке биде ама да не заборавиме и ние имаме одбрана нема лесно да му давиме. Од двете страни ке не напаѓат а дали и ке и успее да напаѓат ке видиме кој ке има посед на топка. Од прекини ке бидат многу опасни али ајде рано е да зборуваме за ова.



Чудно и глупо ми е преместувањето на Каморанези со Мело, подобро би било Маркизо да дојде во сред а Фелиме Мело горе да оде, по логички и по напаѓачки би била формацијата.
Конечно Де Чеље прв состав еве држете ме за збор, ке изигра феноменален натпревар. :)
Нека му е со среќа денес на Иаго и очекувам победа на Бари.

Пак Григера десен бек :tapp:
Одличен играч се покажува на големи натпреварувања, тој за Германија дрво беше, ниту еден гол на целото европско првентсво, а Тони за него е Професор, не го гледај Тони сезонава што падна малку.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Одличен играч се покажува на големи натпреварувања, тој за Германија дрво беше, ниту еден гол на целото европско првентсво, а Тони за него е Професор, не го гледај Тони сезонава што падна малку.
Се сложувам со тебе . Тони иако игра во очајна форма последниве месеци, но дефинитивно со неговото искуство, и реномето што го поседува, сигурен сум дека неговото не е завршено . Гомез според мене е од оние играчи кои се преценети, чинам Баерн за него плати 30 ако не и повеќе милиони евра, а искрено мислам дека не вреди повеќе од 18 .

Spalleti изјави дека Де Роси ќе биде играчот кој ќе се погрижи за Диего . линк
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Се сложувам со тебе . Тони иако игра во очајна форма последниве месеци, но дефинитивно со неговото искуство, и реномето што го поседува, сигурен сум дека неговото не е завршено . Гомез според мене е од оние играчи кои се преценети, чинам Баерн за него плати 30 ако не и повеќе милиони евра, а искрено мислам дека не вреди повеќе од 18 .

Spalleti изјави дека Де Роси ќе биде играчот кој ќе се погрижи за Диего . линк
Треба да биде по претпазлив, покрај Де Роси и Мексес тешко дека ке поминеш без фаул.

А за Гомез не заебавај, послаб е Лука Тони од него.Ај да не бегаме оф топик нека си остане твоето мислење твое а моето мое.
:)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Треба да биде по претпазлив, покрај Де Роси и Мексес тешко дека ке поминеш без фаул.

А за Гомез не заебавај, послаб е Лука Тони од него.Ај да не бегаме оф топик нека си остане твоето мислење твое а моето мое.
:)
Лука Тони можеби е во опадната форма, ама она што го има постигнато Лука Тони во својата кариера Гомез може само да го сонува . Погледни ги статистиките, и тие доволно говорат .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom