Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339


И според Тутоспорт, ќе играат и Мело и Диего, но најверојатно се работи за ненамерна замена на позициите на Мело и Каморанези во можната формација на Тутоспорт .

Јаго денеска најверојатно ќе го има својот деби настап во Сериа А за Бари, па му посакувам да покажи што е можно подобри перформанси .
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Дино Ѕоф типува на Јувентус како освојувач на Скудето оваа година во Италија. Тука


Очекувајте реакција од Мурињо у скоро време у стилот "Кој е тој да изјавува кој ке биде шампион" :) :)
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68

Сега ми е јасно зошто Саки цело време јаде гомна против Липи, веројатно човекот има кошмари од тој натпревар, гревота!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Амаури во Вторник ќе го добие пасошот, и ќе биде спремен за во Италијанската репрезентација .

Додека пак, Гросо од што има голема желба да заигра за Јуве, понудил тој сам да даде 500.000 евра (половина милион) за да ја намали сумата за трансфер што треба да ја плати Јувентус..линк
Уште од сега почнува да собира фанови. Ретки се ваквите луѓе шо би платиле самите.



И според Тутоспорт, ќе играат и Мело и Диего, но најверојатно се работи за ненамерна замена на позициите на Мело и Каморанези во можната формација на Тутоспорт .

Јаго денеска најверојатно ќе го има својот деби настап во Сериа А за Бари, па му посакувам да покажи што е можно подобри перформанси .
Пазете составот на рома, нема класичен шпиц, пазете одбраната - (на буквата на буквата Б).

Сепак ме интересира како ќе се покажи средината. Рома игра со 5(2-3)мина ние со 4(3-1)ца. Ќе биди интересно да се види кој ќе има посед на топка
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238

Сега ми е јасно зошто Саки цело време јаде гомна против Липи, веројатно човекот има кошмари од тој натпревар, гревота!
:haha::haha::haha::haha::haha:Нека се ослесни бе остајте го:haha:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Уште од сега почнува да собира фанови. Ретки се ваквите луѓе шо би платиле самите.



Пазете составот на рома, нема класичен шпиц, пазете одбраната - (на буквата на буквата Б).

Сепак ме интересира како ќе се покажи средината. Рома игра со 5(2-3)мина ние со 4(3-1)ца. Ќе биди интересно да се види кој ќе има посед на топка
Еии па не го видов него јас! хахаха само уште еден со буква Р недостига.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953


И според Тутоспорт, ќе играат и Мело и Диего, но најверојатно се работи за ненамерна замена на позициите на Мело и Каморанези во можната формација на Тутоспорт .

Јаго денеска најверојатно ќе го има својот деби настап во Сериа А за Бари, па му посакувам да покажи што е можно подобри перформанси .
sigurna pobeda od 4 5 0 si znaat koj se pacienti
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Еии па не го видов него јас! хахаха само уште еден со буква Р недостига.
И еден по име Лориа:) Штета, појде на TORINO MERDA да му помага во Сериа Б .

Но, очекувам тврд меч, и не толку лесен . Рома, првото коло беше поразена и ќе стори се за да не ја почне сезоната со 2 порази по ред . Јуве треба да изигра максимално сконцентрирано, и мислам дека може да се врати во Торино со 3 бода .

Сисоко најверојатно се враќа на терените на 15 Септември .:forza:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
И еден по име Лориа:) Штета, појде на TORINO MERDA да му помага во Сериа Б .

Но, очекувам тврд меч, и не толку лесен . Рома, првото коло беше поразена и ќе стори се за да не ја почне сезоната со 2 порази по ред . Јуве треба да изигра максимално сконцентрирано, и мислам дека може да се врати во Торино со 3 бода .

Сисоко најверојатно се враќа на терените на 15 Септември .:forza:
Мислам дека нема да може за 16 дена да биде подготвен за натпревар, сепак долго време не тренира, но да се надеваме дека ќе биде подготвен за војна.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Мислам дека нема да може за 16 дена да биде подготвен за натпревар, сепак долго време не тренира, но да се надеваме дека ќе биде подготвен за војна.
Сисоко е борбен играч со огромна желба, и со самото тоа 50% од работата е завршена :). Ако не за мечот со Лацио кој се игра на 13, тогаш сигурен сум дека ќе биде спремен за на 20 Септември против Ливорно .
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Тони со многу пофални зборови за Амаури, Буфон, пааа да речеме и неговиот Баерн!

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Luca Toni is facing down his Amauri nightmare in the Champions League and World Cup. “He’s stronger than me now, but things change.”
[/FONT] [FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“Before being an Italy player, I am above all a fan,” said Toni in Tuttosport. “That means I want the best player to represent the country.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“At this moment in time, that is Amauri, he’s stronger than me now. But things change and anything could happen in the coming year. I just want to play and take my chances to win back the Azzurri shirt.”
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“In truth, I am happy to meet up with old friends, but I would’ve preferred a less impressive opponent. In my career I have scored a few against Gigi [Buffon], he still remembers the time I hit a brace for Vicenza when he was at Parma.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“However, when you come face to face with him, the goalmouth seems to shrink to a tiny size.”
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“Juve are absolutely and utterly favourites. Potentially we are a great squad, but we have had a very bad start in the Bundesliga without a single win. Things are very chaotic here at the moment.”[/FONT]
За Амаури:

"Моментално е подобар од мене, но работите може да се сменат. Пред се сум фан на Италија, а потоа нејзин играч. Тоа значи дека сакам најдобрите играчи да ја претставуваат оваа земја.
Моментално Амаури е тој кој е подобар од мене. Но работите можат лесно да се сменат нареднава година. Сакам само да играм, да ги искористам шансите и повторно да си го вратам местото во репрезентацијата."

За Буфон:

"Навистина сум срекен што ке можам повторно да се сретенам се некои од моите стари пријатели иако да бидам искрен очекував некој послаб противник. Во кариерата имам постигнато некоколку голови против Буфон, а тој сеуште памти дека му дадов 2 гола кога играв за Виченца, а тој за Парма.
Кога ке излезеш очи во очи со него, голот како да се смалува и станува премал" .:)

За Баерн - Јуве:

"Јуве е апсолутен фаворит. Имаат одличен тим, а ние имавме многу лош старт во Бундес лигата, без победа. Моментално владее хаос"


Епа фино си кажа човекот. Амаури е три пати боље од мене, Јувентус фаворит во групата, а ние сме камења. Свака част, мајсторе:pos:. Волку искрен тип не сум сретнал!
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
1 Buffon
2 Caceres
3 Chiellini
4 Felipe Melo
5 Cannavaro
8 Marchisio
9 Iaquinta
10 Del Piero
11 Amauri
12 Chimenti
13 Manninger
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Poulsen
19 Molinaro
20 Giovinco
21 Grygera
28 Diego
29 De Ceglie
30 Tiago
33 Legrottaglie

Gio, Diego and Melo are back!:vozbud:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Aбе колку и да се опасни болдираниве, сигурно не се поопасни од Диего, Дел Пиеро, Амаури, Јакинта, Трез, Каморанези, Џовинко. Нели гледате дека ништо немаат одбраната швајцарско сирење, средниот ред ништо подобар, напад ако мислат дека Гомез е добар се лажат, само по крилните позиции се јаки, а до 30 септември гарант тој стаклениот ќе се повреди мада и не е многу важно дали ќе се повреди или не, двајца играчи не го прават тимот.
:nenene:
Гомез е одличен играч, тука неможеш да кажеш лошо зборови. Еден Лука Тони лани можеше да постигнуваше голови по асистенциите на Рибери а сега Гомез кој му зема одма местото на Тони. Тешко ке биде ама да не заборавиме и ние имаме одбрана нема лесно да му давиме. Од двете страни ке не напаѓат а дали и ке и успее да напаѓат ке видиме кој ке има посед на топка. Од прекини ке бидат многу опасни али ајде рано е да зборуваме за ова.




И според Тутоспорт, ќе играат и Мело и Диего, но најверојатно се работи за ненамерна замена на позициите на Мело и Каморанези во можната формација на Тутоспорт .

Јаго денеска најверојатно ќе го има својот деби настап во Сериа А за Бари, па му посакувам да покажи што е можно подобри перформанси .
Чудно и глупо ми е преместувањето на Каморанези со Мело, подобро би било Маркизо да дојде во сред а Фелиме Мело горе да оде, по логички и по напаѓачки би била формацијата.
Конечно Де Чеље прв состав еве држете ме за збор, ке изигра феноменален натпревар. :)
Нека му е со среќа денес на Иаго и очекувам победа на Бари.

Пак Григера десен бек :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom