Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
С

сашенко

Гостин
Utre kje gi izgazimo Roma beter od Inter shto gi gazi Milan sea :)

Еј Интер ама ме изненади лол не очекував ваков резултат.Мислев дека Милан ке се врати после првиот гол на интер ама 3-0 на полувреме не очекував жими се.Овде ми мириса на барут ке падне петарда у мрежата на милан се ми се чини ако продолжи вака интер.Малку ме изнасмеаја коментарите на кака и на ибрахимович.И двајцата изјавиле :Ке победиме на дербито.Како да се уште дел од Интер и Милан.Хаха.Колку бедно...
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Go slushate li ovja klosharov Pancev shto zbori ? :) Samo Inter ima shanse neshto godinava da naprae u evropa , siromav chuek , to4no e deka postignal neshto u zhivotov i igral za Inter ama stvarno e losho informiran ili ne go sledi kal4ovo , neka go izbaca shto pobrzo od studio se gleda deka ne go bidue za komentator i neka so nosi u kurac i toj i " negoviot " inter :tapp:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Go slushate li ovja klosharov Pancev shto zbori ? :) Samo Inter ima shanse neshto godinava da naprae u evropa , siromav chuek , to4no e deka postignal neshto u zhivotov i igral za Inter ama stvarno e losho informiran ili ne go sledi kal4ovo , neka go izbaca shto pobrzo od studio se gleda deka ne go bidue za komentator i neka so nosi u kurac i toj i " negoviot " inter :tapp:
и јас тоа ќе го пишев сега ме изнасмеа со неговите "бедни" коментари дека Интер е најак на целиот свет:haha::haha::haha: Колку ќе го :drk: на Интер оваа година:haha::xD:...Мислам дека утре не треба да има никакво опуштање треба да се преземе работата од почеток до крај и да се заврши на најдобар можен начин:vozbud::juve:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
С

сашенко

Гостин
Абе каков панчев бе кој сака нека дојде да ми збори кур ме заболе си знам јас кој е фаворит во сериа а сезонава.Врвни експерти го фаворизираа јувентус сезонава за сериа а панчев ке ми збори овде Интер бил најдобар жими кур.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Абе каков панчев бе кој сака нека дојде да ми збори кур ме заболе си знам јас кој е фаворит во сериа а сезонава.Врвни експерти го фаворизираа јувентус сезонава за сериа а панчев ке ми збори овде Интер бил најдобар жими кур.
Панчев за мене е најпростата и најодвратната спортска личност во Македонија:toe::vozbud:Имаше едно време ако се сеќавате и коментари против нашата фудбалска репрезентација и против Пандев сметајки се себе за најдобар македонски фудбалер на сите времиња:tapp: Така да кој го ебе Панчев:xD: Утре одиме на победа и предност од 2 бода над Шинтер:vozbud::juve:
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Ej mozhe da se vratime na komentarive za utakmicava , poshto ne cheka utre derbi , ve molim da prodolzhite bez karanje i koj ima da kazhe neshto pametno neka kazhe , poshto sakam da chitam moabeti shto se odnesuaa pretezhno na Juventus kako i svite ovde u fan klubov , zatoa bi ve zamolil za malce pokorekten odnos i drugarsko ponashanje ;) poshto na kraj kraeva trgnite od toa shto svite sme Bianconeri ovde :)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ej mozhe da se vratime na komentarive za utakmicava , poshto ne cheka utre derbi , ve molim da prodolzhite bez karanje i koj ima da kazhe neshto pametno neka kazhe , poshto sakam da chitam moabeti shto se odnesuaa pretezhno na Juventus kako i svite ovde u fan klubov , zatoa bi ve zamolil za malce pokorekten odnos i drugarsko ponashanje ;) poshto na kraj kraeva trgnite od toa shto svite sme Bianconeri ovde :)
Така е бате те подржувам во тоа само имам една замерка за тебе:vozbud: може ли да пишуваш на кирилица?:xD:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Кико во некои други прилике ке сватиш кој е Марио Гомез.

Инаку да потсетам:
Bayern Munich3 - 0Wolfsburg

27'[1 - 0]M. Gomez



68'[2 - 0]A. Robben



80'[3 - 0]A. Robben





Молинаро спремај се уште од сеа.


А Билан добро го јадеа од Шинтер 4 комада. Утре толку и на Рома.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Кико во некои други прилике ке сватиш кој е Марио Гомез.

Инаку да потсетам:
Bayern Munich3 - 0Wolfsburg

27'[1 - 0]M. Gomez



68'[2 - 0]A. Robben



80'[3 - 0]A. Robben





Молинаро спремај се уште од сеа.


А Билан добро го јадеа од Шинтер 4 комада. Утре толку и на Рома.
Ќе им дадеме повеќе на Рома ние бе:vozbud: Туку мајката овој Робен отиде во БМ и почнаа да победуват:kesa:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Кико во некои други прилике ке сватиш кој е Марио Гомез
Јас не реков дека Марио Гомез е слаб, или дека нема врска со фудбал, напротив . Јас реков дека е преценет , и дека 30 и кусур милиони евра се доста голема сума за него . Иднината не се знае, можеби ќе биде еден од најдобрите напаѓачи, а можеби ќе освои и Златна Топка, ама за она што го има прикажано досега, мислам дека не вреди 30 милиони .
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Јас не реков дека Марио Гомез е слаб, или дека нема врска со фудбал, напротив . Јас реков дека е преценет , и дека 30 и кусур милиони евра се доста голема сума за него . Иднината не се знае, можеби ќе биде еден од најдобрите напаѓачи, а можеби ќе освои и Златна Топка, ама за она што го има прикажано досега, мислам дека не вреди 30 милиони .
Бидејки неможам да ти пишам порака забрането ти е само нешто да кажам.
Не реков за парите тоа ни најмалку нема врска ние што го говориме. Сакам да ти кажам дека Марио Гомез е ај да не речам многу туку подобар од Тони. Зошто? Ке ти кажам неколку примери, Гомез се снаоѓа брзо и се жртвува за топка. Лука Тони во спротивно промашува топки, и не се снаваѓа во секој момент. Многу повеке промашува од Гомез. Го имам гледано и во репрезентацијата Тони, не кажувам дека е ТРУП али со Гомез неможе, барем според мене. А ти тоа што викаш дека е преценет што има врска искубиле повеке пари Штутгард за него, а и ти претера со намалувањето. Гомез вреди над 20 милиончиња без размислување.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Да ви се надоврзам на муабетот. Борче, сеќаваш ли се на Гомез на Европското лани какво дрво беше? Промашуваше од дека шо не смее да се промашува и нема шо да прааме маабет слични се со Тони е саа на секој може да му се случе да му падне формата и да е слаб:toe: иначе за повеќе од 15М не вреде Гомез искрено:toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Бидејки неможам да ти пишам порака забрането ти е само нешто да кажам.
Не реков за парите тоа ни најмалку нема врска ние што го говориме. Сакам да ти кажам дека Марио Гомез е ај да не речам многу туку подобар од Тони. Зошто? Ке ти кажам неколку примери, Гомез се снаоѓа брзо и се жртвува за топка. Лука Тони во спротивно промашува топки, и не се снаваѓа во секој момент. Многу повеке промашува од Гомез. Го имам гледано и во репрезентацијата Тони, не кажувам дека е ТРУП али со Гомез неможе, барем според мене. А ти тоа што викаш дека е преценет што има врска искубиле повеке пари Штутгард за него, а и ти претера со намалувањето. Гомез вреди над 20 милиончиња без размислување.
Јас реков дека Лука Тони минатата сезона беше очаен . И нормално, минатата сезона Гомез ја изигра на повисоко ниво од Лука Тони, тоа не го негирав никаде . Тони имаше бледо издание во Баерн минатата сезона, во Италијанската репрезентација беше катастрофа . Минатата сезона Гомез беше подобар од Тони, но гледано како играч и како поединец што имаат постигнато Лука Тони е далеку пред Гомез . Тоа не го измислив јас, еве ти официјални бројки од Википедија:

Лука Тони:

Марио Гомез:


Конкретно, Гомез од 2003 до 2009 година ( 5 години ) има постигнато 63 гола, додека пак Тони од 2003 до 2009 година ( 5 години ) има постигнато 136 гола што е за повеќе од дупло од она што го има постигнато Гомез . Бројките се официјални и не лажат . Лука Тони . Марио Гомез .
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Јас реков дека Лука Тони минатата сезона беше очаен . И нормално, минатата сезона Гомез ја изигра на повисоко ниво од Лука Тони, тоа не го негирав никаде . Тони имаше бледо издание во Баерн минатата сезона, во Италијанската репрезентација беше катастрофа . Минатата сезона Гомез беше подобар од Тони, но гледано како играч и како поединец што имаат постигнато Лука Тони е далеку пред Гомез . Тоа не го измислив јас, еве ти официјални бројки од Википедија:

Лука Тони:

Марио Гомез:


Конкретно, Гомез од 2003 до 2009 година ( 5 години ) има постигнато 63 гола, додека пак Тони од 2003 до 2009 година ( 5 години ) има постигнато 136 гола што е за повеќе од дупло од она што го има постигнато Гомез . Бројките се официјални и не лажат . Лука Тони . Марио Гомез .
Фала за статистиките. Само прати колку години има Тони а колку Гомез. Само прати во какви екипи се играјале бидејки од класичен напаѓач треба да имаш солиден тим за да блеснеш неможеш ти сам да решиш се како што се они.
Има уште за играње Гомез, а и мислам дека зборевме за сегашноста и пред 1-2 години.
Лука Тони беше кога играше во Фиорентина покрај Муту,Јоргенсен,Монтоливо, се се играчи кои можат на глава да му ја наместат топката.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Фала за статистиките. Само прати колку години има Тони а колку Гомез. Само прати во какви екипи се играјале бидејки од класичен напаѓач треба да имаш солиден тим за да блеснеш неможеш ти сам да решиш се како што се они.
Има уште за играње Гомез, а и мислам дека зборевме за сегашноста и пред 1-2 години.
Лука Тони беше кога играше во Фиорентина покрај Муту,Јоргенсен,Монтоливо,се се играчи кои можат на глава да му ја наместат топката.
Зборуваме за сегашност и минато, во иднина може се да се случи како што напоменав.Може Гомез и Златна Топка да добија, може и да даде 400 гола ,може Тони да даде 40 гола сезонава, но споредувајќи ги досегашните достигнувања помеѓу Тони и Гомез,Гомез беше подобар само минатата сезона, додека пак за севкупна споредба Тони е класи над Гомез,пак ќе напоменам,во она што двајцата го имаат покажано досега.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom