Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Павел Недвед ќе игра уште една сезона за јуве,ова го изјави за Тутоспорт жена му,заборавив како се викаше,ова се добри вести
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.012
Павел Недвед ќе игра уште една сезона за јуве,ова го изјави за Тутоспорт жена му,заборавив како се викаше,ова се добри вести
Ivana se vika zena mu. I tocno e deka ova go izjavila, samo ne se znae kolku e seriozna vo vrska so prodolzuvanjeto na karierata na Nedved. Od nego nema nikakva izjava, taka da...
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Trezeguet se vraka za 1 mesec ova e odlicno, uste poopasni ke bideme vo napadot, samo zal mi za Iaquinta uste poretko ke igra togas.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Павел Недвед ќе игра уште една сезона за јуве,ова го изјави за Тутоспорт жена му,заборавив како се викаше,ова се добри вести
Мене искрено ич не ме радува тоа што како кажуваат последните информации дека тој ке го продолжи и за уште една година својот договор со Јуве. Не знам што и треба него да заигра фудбал кога нема крв да и помогне на Јувентус. Фала му на се што направи за овој клуб, но искрено подобро и за него и за нас па и за Јувентус би бил тој после оваа сезона да се пензионира. Ако го продолжи договорот, постои можноста да го продолжи и после 2009 година. Јас сум тој да се пензионира. Нема капацитет веќе кај него. Нема кондукција за Модерен Фудбал. Не знам што мислите вие, но јас навистина сум за негово ПЕНЗИОНИРАЊЕ. Па ќе имаме и можност да го видиме Џовинко стартер, и зошто да не да купуваме некој играч како што е Диего. А сигурен сум дека, ако Недвед ке продолжи да игра уште една година, Јувентус нема да купува играч од калибарот на Диего, а постои можност и да го загубиме него, бидејќи и Реал и Челзи се загреани за бразилецот.

Добра вест е тоа што Амаури најверојатно ќе игра за Италија, и тоа на мечот против својата земја Бразил на 10 февруари. Tyка

И уште подобар вест е враќањето на Трезегол, за кого се мисли дека ке биде фит од повредата за 4 недели. Форца Јуве.... Рагаци Бјанконери:smir:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Trezeguet se vraka za 1 mesec ova e odlicno, uste poopasni ke bideme vo napadot, samo zal mi za Iaquinta uste poretko ke igra togas.
Мала поправка, воопшто нема да игра. Најверојатно ќе ни замини Јакинта, а ич не сакам да се случи тоа. Во случај да не замини или ќе го заменат или ќе го продадат. Не знај Раниери да ги менува играчите, се запнал се само истите, многу пати имам кажано и пак ќе кажам, на сигурен резултат од два-три гола со послаба екипа комотно можи да ги искористи измените и да му дај шанса на резервите играчи и воедно да одмараат првотимците.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Il prossimo colpo sarà Savio Nrereko, 18enne attaccante tedesco di origini ugandese del Brescia.
(Corriere dello Sport)
Не знам колку ова е вистина, но како пишува кориере дело спорт, идното засилување за Јувентус е Савио Нререко, 18 годишниот напаѓач на Бреша. Да видиме колку ова е вистина или пак ке биде некоја луксузна шпекулација.

Додека голманот на Фиорентина, Себастијан Фреј сонува да постигне гол, и тоа против Јувентус со ножички. Тука
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
2
Potpolno se soglasuvam deka Nedved treba da zamine vo penzija.Dovolno napravi za Juve.Fala mu.Vo Juve sega treba da dojde nekoj igrac od kalibarot na Diego.....I nekoj vo odbrana kako Galas.Ima nekoj informacija za nekoj oficijalen transwer vo Juve.

FORCA JUVENTUS
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
До овој момент за жал нема, но во иднина сигурно ке има.

Welcome Dejan_24 ... Ти посакувам добредојде во нашиот форум на Јувентините
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.012
Dobredojde vo klubot Dejan_24.
P.S. Sto e so Iago sto go zemavme od Barcelona? Igra za mladincite ili e pozajmen vo nekoj klub?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Не знам колку ова е вистина, но како пишува кориере дело спорт, идното засилување за Јувентус е Савио Нререко, 18 годишниот напаѓач на Бреша. Да видиме колку ова е вистина или пак ке биде некоја луксузна шпекулација.

Додека голманот на Фиорентина, Себастијан Фреј сонува да постигне гол, и тоа против Јувентус со ножички. Тука
Убаво е човек да сонува:pos2:

Potpolno se soglasuvam deka Nedved treba da zamine vo penzija.Dovolno napravi za Juve.Fala mu.Vo Juve sega treba da dojde nekoj igrac od kalibarot na Diego.....I nekoj vo odbrana kako Galas.Ima nekoj informacija za nekoj oficijalen transwer vo Juve.

FORCA JUVENTUS
Добредојде во Фан Клубот Јуве...

Мала поправка, воопшто нема да игра. Најверојатно ќе ни замини Јакинта, а ич не сакам да се случи тоа. Во случај да не замини или ќе го заменат или ќе го продадат. Не знај Раниери да ги менува играчите, се запнал се само истите, многу пати имам кажано и пак ќе кажам, на сигурен резултат од два-три гола со послаба екипа комотно можи да ги искористи измените и да му дај шанса на резервите играчи и воедно да одмараат првотимците.
За да добие константност играта на Амаури мора да игра постојано, и засега има дадено 12 гола во официјални натпревари, и е еден од топ напаѓачите во Европа...Екипата му вети специјални бонуси ако стигне до бројката 20..И веројатно е дека ќе ја достигне таа бројка..

И мене Јакинта ми е еден од омилените играчи во Јувентус, но покрај Трезеге, Дел Пиеро, Амаури, а тука е и Џовинко, не ни очекував дека ќе добива голема минутажа..

Да се надеваме дека ќе го повлече правилниот потег, и ако одлучи да го напушти Јувентус, ќе ми биде многу жал, но ќе го поддржам, ако знам дека во тимот кај што ќе појди ќе игра повеќе,зошто стварно е расен напаѓач...
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Jas ne sum za penzioniranje na Nedved iako se soglasuvam deka ne treba da ima vaka golema minutaza no samoto negovo prisustvo vo klubot moze da im pomogne na pomladite igraci, no sekako toa sto ke prodolzi da igra ne mora da znaci deka Juventus ne treba da se zasili vo sredniot red, uste sega jasno e deka Nedved ne moze da go izdrzi tempoto sreda-nedela.

Dobredojde Dejan_24:)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Недвед ако се пензионира сигурен сум дека ке остане во јуве како некој координатор или тренер на младински школи. Неговото место во историјата на Јуве е загарантирно. ЛЕГЕНДА НА КЛУБОТ!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom