Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 март 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Imame neubava serija od tri meca bez pobeda kako sto odi mozeme da go zagubime 4 mesto tesko do kraj ne smeeme da napravime kiks so srednite ekipi mora da se odi na pobeda na sekoj mec
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
хммм...имаме проблем со лојалноста кон клубот:nenene:
се сложувам дека Сисоко добро изигра...Григера треба фифа да му забрани футбал да игра... и Паладино ме изненади одлично изигра..добро игравме али среќата не ни се насмевна ок е сеа ке се бориме за кфалификации на лига на шампиони следната година :toe:
Брат немаме проблем со лојалноста спрема клубот . Мене искрено батериите ми се полнат повеќе кога ќе изгубиме одколку што ќе победиме. Вистинското, она навивачкото е да го сакаш клубот повеќе кога губи , бидејќи кога победува и онака сите го сакаат.

Иначе мислам дека Раниери треба да иде аут ( или Липи или Мурињо да дојде ). Па неможе цела сезона да го фура Носерињо кога се гледа дека типов благе везе нема , посебно на крилна позиција.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Носерињо е младинец уште ама раниери го форсира овој молинаро (читај дрволинаро) шо нема појма од фудбал. И мора итно ремонт на одбраната мислам иделна би била Киелини-Стендардо-Легро-Зебина!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Брат немаме проблем со лојалноста спрема клубот . Мене искрено батериите ми се полнат повеќе кога ќе изгубиме одколку што ќе победиме. Вистинското, она навивачкото е да го сакаш клубот повеќе кога губи , бидејќи кога победува и онака сите го сакаат.

Иначе мислам дека Раниери треба да иде аут ( или Липи или Мурињо да дојде ). Па неможе цела сезона да го фура Носерињо кога се гледа дека типов благе везе нема , посебно на крилна позиција.
Мала исправка. Носерињо ни е вториот најдобар МЦ сезонава.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Епа тоа зборам и јас има иднина пред него ама овој молинаро е дрво невидено големо ! незнам шо гледа раниери во него
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Епа тоа зборам и јас има иднина пред него ама овој молинаро е дрво невидено големо ! незнам шо гледа раниери во него
Пополнување на дупката во тој дел од теренот.
Вервај несакаш пак да го видиш григера в средина, значи мора таму да седи киелини.

Инаку ме интересира шо гледа Буфон во него :pishtoldz
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
епа толко ли нема играчи да пополни дупка? инаку како мислиш што гледа буфон во него ?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
епа толко ли нема играчи да пополни дупка? инаку како мислиш што гледа буфон во него ?
Кој? Да земи некој младинец?

Како мислам? Ај види го смајлито шо го ставив ќе ти стани јасно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom