Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Drughi

Green Out Bandit
Член од
12 септември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
teska rabota za juve
ke pomine vo fazata po grupi ama potoa nema sansi:pos2::pos2:
Ќе поминеме биди ти оптимист не песимист зошто Јуве не се некој тим од послабите туку се нај нај добрите може Реал да не влезе пошто го праат кралски клуб а уствари сите се дрва така да се е можно..... И за по групи и за понатаму...Поздрав:helou:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Да почекаме да видиме тоа со Андраде дали е вистина или е само уште една балалајка, глупост напишана од гол.ком..Инаку, ХРТ2, кога ќе биде ЛШ ќе биде кодирана, зошто не смее да се пренесува во Македонија ЛШ, зошто правата ги има купено МТВ..Е сега некои може да рискираат, ама може да бидат казнети..
нема врска. не ја кодираат. кај мене секоја година си гледам на хрт 2, само тогаш за утакмица ја пуштаат хрт 2, иначе ја нема. и европското првенство го глеав таму. ама дива лига е тука бе:pos2:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
нема врска. не ја кодираат. кај мене секоја година си гледам на хрт 2, само тогаш за утакмица ја пуштаат хрт 2, иначе ја нема. и европското првенство го глеав таму. ама дива лига е тука бе:pos2:
Зависи која кабловска ја имаш...Изгледа таа твојата не се плаши од казни:toe:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Ete go sostavot anti Zenit..

1 Buffon
3 Chiellini
4 Mellberg
7 Salihamidzic
8 Amauri
9 Iaquinta
10 Del Piero
11 Nedved
13 Manninger
15 Knezevic
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Poulsen
19 Marchisio
20 Giovinco
21 Grygera
22 Sissoko
28 Molinaro
29 De Ceglie
30 Tiago
32 Marchionni
33 Legrottaglie
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Очекувам Киелини --- Легро да бидат столбот на одбраната, очекувам дека нема да го видам Молинаро во прв состав, посебно по прикажаното на Де Чеље против Удинезе...Ако бев јас Раниери утре ќе настапев со овој состав...

----------------------------Буфон-------------------------


-Григера-------Киелини-------Легротаље--------Де Чеље-


--------------------Поулсен-----Сисоко-------------------


---Каморанези---------------------------------Недвед-------


--------------------Дел Пиеро----Трезеге----------------------
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Mala ispravka za Kiko.
Mislam deka kje go stavi Amauri, Trezege sega se oporavi i nekako ne e vo forma plus mozno e da igra i Jakinta mesto delpjero.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Mala ispravka za Kiko.
Mislam deka kje go stavi Amauri, Trezege sega se oporavi i nekako ne e vo forma plus mozno e da igra i Jakinta mesto delpjero.
Познавајќи го Тинкерман, ништо не би ме изненадило:)Можни се секакви ротации..:toe:
 

Drughi

Green Out Bandit
Член од
12 септември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Абе сеа ја даваат на МТВ 1 Ливерпул утакмицата со Марсеј ама дали утре ке ја даваат Јувентус-Зенит или некојда друга ама јас мислам дека нема утре некоја поинтересна од таа утакмица ке биде јакооо ејјј снаоѓајте се гледајте ја негде тоа не се пропуштааа:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Ete go sostavot anti Zenit..

1 Buffon
3 Chiellini
4 Mellberg
7 Salihamidzic
8 Amauri
9 Iaquinta
10 Del Piero
11 Nedved
13 Manninger
15 Knezevic
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Poulsen
19 Marchisio
20 Giovinco
21 Grygera
22 Sissoko
28 Molinaro
29 De Ceglie
30 Tiago
32 Marchionni
33 Legrottaglie
Пазете на болдираниот тој ке свети утре вечер:vozbud::vozbud::vozbud:
Mala ispravka za Kiko.
Mislam deka kje go stavi Amauri, Trezege sega se oporavi i nekako ne e vo forma plus mozno e da igra i Jakinta mesto delpjero.
За Трезеге можно е да не настапи уре од прв состав но за Дел Пиеро со сигурност ке биде во првите 11 денеска одржа пред конференција со Раниери и искажа големо значење за овој дуел така да 99% е дека Дел Пиеро ке настапи пред Јакинта кој може ке биде џокерот на Раниери:toe:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Момци сега даваат на МРВ1 дека утре ДИРЕКТЕН ПРЕНОС КЕ ИМА НА ЈУВЕНТУС-ЗЕНИТ значи без паника никакви стримови и слично си чекаме на прва и спокојно !!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Момци сега даваат на МРВ1 дека утре ДИРЕКТЕН ПРЕНОС КЕ ИМА НА ЈУВЕНТУС-ЗЕНИТ значи без паника никакви стримови и слично си чекаме на прва и спокојно !!
Ма каква прва да ми се одмили фудбалот со оние неписмените коментатори. Златна Хрт
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
ами нели манчестер ќе го даваа на прва?
како и да е, си ја имаме хрт2:vozbud: денес беше блажичко коментатор, така да мислам оти утре не ни бега феноменалниот божо сушец:vozbud: а не на прва, да ми го чита де цегле :pos2:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ќе ги даваат и двата фудбали, и Јуве и Јунајтед, едниот на МТВ1, другиот на МТВ2 така да има за секој по нешто:helou:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
ами нели манчестер ќе го даваа на прва?
како и да е, си ја имаме хрт2:vozbud: денес беше блажичко коментатор, така да мислам оти утре не ни бега феноменалниот божо сушец:vozbud: а не на прва, да ми го чита де цегле :pos2:
Тој де цегле, а онај на телма чељи. :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom