Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.701
Поени од реакции
5.384
Срања од гол.ком, не се потребни.Џовинко останува, тоа е јасно..
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Срања од гол.ком, не се потребни.Џовинко останува, тоа е јасно..
:bravo:
дајте да се обрнеме на сегашноста...дел пиеро можеби ќе стартувал в среда против грузија...тоа значи дека повредата поминала, што е добро, ама и дека може да се обнови ако игра во среда...за јуве е најдобро липи да не го става во среда...не е толку потребен за една грузија (без абхазија и ј.осетија:pos2:)
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
ne se grizete ke si ja dobie svojata sansa i Giovinco, sezonata e dolga site ke igraat :) Forza Juve
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.701
Поени од реакции
5.384
Брависимо за Гиљи во врска за Буфон..

“Yes, lets call it fantasy football, this summer we had another incident of fantasy football, the reports of Trezeguet to Barcelona. Buffon’s reports are surely fantasy too,” said the unimpressed president.
„Да, да г наречеме тоа фудбал на фантазии, ова лето имавме еден сличен фантази фудбал, шпекулациите за Трезеге во Барселона.Шпекулациите со Буфон се исто така фантазија“-изјави не-импресионираниот Претседател..
“I’m not interested in Buffon’s price, I’m interested in having him as a person, as a sportsman, as an athlete and as a fundamental part of Juventus,” explained Gigli.
„Не ме интересира цената (понудата) за Буфон.Јас сум заинтересиран да го имам него како личност, како спортист и како атлета како фундаментален дел од Јувентус-објасни Џиљи“
Секоја чест..Им ги затна устите на злите јазици од Манчестер Сити кои мислат дека се можат со пари да купат,и длабоко ги негираше изјавите дека Трезеге би заминал во Барса..Forzzaaaa Juve...Forzzaa Giggli за оваа изјава...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Добро де само постирав информација шо толку...

Гиљи демантира дека не им е приоритет ЛШ и вели дека сака да ги види Бјанконерите во Јапонија на Интерконтиненталниот Куп:vozbud:
Повеке

Here!
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Брависимо за Гиљи во врска за Буфон..


„Да, да г наречеме тоа фудбал на фантазии, ова лето имавме еден сличен фантази фудбал, шпекулациите за Трезеге во Барселона.Шпекулациите со Буфон се исто така фантазија“-изјави не-импресионираниот Претседател..

„Не ме интересира цената (понудата) за Буфон.Јас сум заинтересиран да го имам него како личност, како спортист и како атлета како фундаментален дел од Јувентус-објасни Џиљи“
Секоја чест..Им ги затна устите на злите јазици од Манчестер Сити кои мислат дека се можат со пари да купат,и длабоко ги негираше изјавите дека Трезеге би заминал во Барса..Forzzaaaa Juve...Forzzaa Giggli за оваа изјава...
Едно големо браво за оваа изјава на Џиљи пред се Буфон е одличен за кревање на моралот кај фудбалерите погледнете само како се дере на натпревари цел стадион ечи од него:pos2:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Abe dzovinko ne si odi toa sum siguren 100%, nego vecer da vidime so ke kazat vo magazinot na liga na sampioni za juve, redno e da go falat za ekspresnoto vrakanje, vo nedela ocekuvam sigurna pobeda na juve mada malce me zagrizuva ovoj di natale, ali ako igra kielini ziv ke go izede.FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.712
Поени од реакции
3.704
Abe dzovinko ne si odi toa sum siguren 100%, nego vecer da vidime so ke kazat vo magazinot na liga na sampioni za juve, redno e da go falat za ekspresnoto vrakanje, vo nedela ocekuvam sigurna pobeda na juve mada malce me zagrizuva ovoj di natale, ali ako igra kielini ziv ke go izede.FORZA JUVE FORZA RAGAZZI

Vecer ima magazin?? Od kolku, od 8??
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.701
Поени од реакции
5.384
20.15 Фудбалски магазин..Значи да видиме што ќе кажат за Јуве...Дваесет и петнаесет!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.655
Поени од реакции
11.314
Не е тоа што го даваат на МТВ 1 секој понеделник ?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.712
Поени од реакции
3.704
Nego jas mislam deka nema da dadat niso za Juve, zasto prvo ke gi davaat prvite cetri grupi, a naredniot ponedelnik ke bideme nie:toe::toe:! Nema da mozat da gi pokrijat site grupi. Barem jas taka mislam...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.701
Поени од реакции
5.384
Nego jas mislam deka nema da dadat niso za Juve, zasto prvo ke gi davaat prvite cetri grupi, a naredniot ponedelnik ke bideme nie:toe::toe:! Nema da mozat da gi pokrijat site grupi. Barem jas taka mislam...
Да почекаме да видиме дали ќе кажат..Може нема да мораме да чекаме до наредната недела..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom