Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Професорот му објаснува некој работи на Иаго... :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.814
Поени од реакции
5.474
Професорот му објаснува некој работи на Иаго... :)
Леле ама Раниери е лудило:)Ги искрши прозорците...

Инаку браво за Џовинко:) Изјави...

"The extension of my contract with Juventus is not a priority; it's up to my agent to think about these things; I don't care if I renew or not, all that I know is that my future is at Juventus and that I will accept any decision of the trainer concerning my position"
„Oбновувањето на договорот со Јувентус не ми е приоритет.Работа на мојот агент е да мисли на овие работи, а јас не се грижам за тоа дали договорот ќе ми биде обновен или не, се што знам е тоа дека мојата иднина е во Јувентус и јас ќе ја прифатам секоја одлука на тренерот во врска со договорот “ рече Себастијан Џовинко...Тука

Секоја чест за Себа, алал нека му е .... Има потенцијал да го замени Дел Пиеро мајсторе..Секоја чест...
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
знаев дека Себа не е по парите,он изјавуваше дека Јуве му е у срце,не игра за пари е такви играчи ни требаат бе Кико, и Јакинта е таков,си ги поштувам сите ,мислам дека играчиве не се како други што играатсамо за пари,едноставно ова е ЈУВЕЕЕ ,тука се игра со срце
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Ова ме радува. Играчите ни оздравуваат а исто така и Џовико јасно кажува дека ке ја продолжи карирата во Јуве (да се надеваме дека е точно)
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Гиовико е звер ме радувба и мене што ке допише договор со Јуве... но само да го става на натпревари ај се надеваме следнава ќе добие шанса некоја минута
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.814
Поени од реакции
5.474
Арсенал ке испрати понуда за Џовинко во јануари

Мислам дека раководството уште сега треба да им каже НЕ!
Енерџи,не вредат тие глупости да ги постираш тука, измислувања и лаги на гол.ком...
Инаку браво за Џовинко:) Изјави...

„Oбновувањето на договорот со Јувентус не ми е приоритет.Работа на мојот агент е да мисли на овие работи, а јас не се грижам за тоа дали договорот ќе ми биде обновен или не, се што знам е тоа дека мојата иднина е во Јувентус и јас ќе ја прифатам секоја одлука на тренерот во врска со договорот “ рече Себастијан Џовинко...Тука

Секоја чест за Себа, алал нека му е .... Има потенцијал да го замени Дел Пиеро мајсторе..Секоја чест...
Еве ти што изјави Џовинко, и тој мислам е повеќе за верување:)Остави ги гол.ком, си пишуваат што ќе им текне!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Џовинко не си оде бе, зошто се нервирате и пастирате за глупости
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.705
Поени од реакции
9.391
Џовинко ќе биде новиот Дел Пиеро и не морат да се грижите за неговата иднина.Го има пред него најдобриот пример во Јуве(Дел Пиеро) и ќе ги следи сите негови чекори и ќе стане легенда.Знаејќи каква легенда е Дел Пиеро во моментов ќе се труди да биде уште подобар.Не се грижите за него,кога дава такви изјави некој играч едноставно му се дивам за почитта и лојалноста кон истиот тим.:salut:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Forza Juve. Џовинко не си иде. Да се надеваме дека ке игра во недела со Удинезе
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Да се надеваме ама јас сепак мислам дека нема да добие шанса. Во прв тим нема шанси евентуално како замена а баш би сакал да заигра добар е типот.. поточно одличен е:wink:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Ќе добие шанса ќе видите мора да му се укаже шанса иначе ќе се чувствува омаловажен мора да го пушти у игра барем малце!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom