Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
срамота е ова бе, Што кур му е на раниери крвта да му ебам
Само Киелини да не е сериозно повреден
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
tolku li ne se najde nekoj da mu ja dade na amauri topkata so raka za da dade gol da mu ebam se najmilo u golgetero i na taj klapcoto ranieri ako bil aren ke si ostanase vo celzi. ne bilo vazno da se pobedi ke se povredele igracite da gi ebam. se e selska bagra se treba da se namava. vo pravo e kamoranezi na juve ke mu trebaat 10 god. Poulsen Amauri zasiluvanje, ebati zasiluvanjeto ebati. Giovinko igrac nema uste voda vo ocite , vazduh uste na zaem dise igrac za vo liga na sampioni.Uf da mi e sea pred nos ranieri ili seko da i ebam mamata.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
арно јас цело време си викав дека Амаури не е стрелец од врвна класа... немојте да сте го продале Трезеге ! ќе се упропастите
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] There are fears the sprain could be serious enough to warrant a long lay-off, possibly at least a month. Ova se odnesuva za Chiellini
[/FONT]
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Арно не е сериозна утакмица и можи да се учи од неа. Раниери има мноооогу за учењеод ова вечерва. Во средината се појавува којстигни и немаме стабилен состав за кој можиме да сме сигурни дека ќе игра. Секогаш само се комбинира нешто.

И најголемата поука од вечерав одбраната ни е далеку од готова.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Што се замарате ?

На нас ни почна сезоната, не чека дуел за Лига на Шампиони.
На Милан уште им трае пред-сезона: Спремање за УЕФА.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
i uste nesto imam videno ekipa koja gubi ama ti ova poraz go smetas so vakva ekipa ke bideme prvi vo seria A ke igrame finale ne liga na sampioni. Mene me zagrizuva ovoj rezultat na juve sto go postigna niz celo leto bez nieden trofej od prijatelskite kupovi. i na kraj jas sum fan na juve so srce e ne samo na forumov
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Заебите резултатот... ова ме плаши мене...



:nesum:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
The defender collided with Milan striker Alberto Paloschi and appeared to sprain his left knee in the aftermath. Latest reports suggest he heard a 'crack' in his knee, which would imply ligament damage. If confirmed, that could mean a lay-off of three to six months.

ojde i on kutrio ali ne se znae
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Одбраната беше тапа Циментото уште потапа не ми е јасно зошто не почна со Манингер Сисоко незнам зошто толку го критикувате топ изигра Молинаро ветрушка а тој јарецот Гатузо ко финале да игра лига на шампиони ебате земал рога не оти иде на топка се ова им беше на Милан да се оправдаат за Манчестер сити и Челзи и да се повредат што поише играчи за у претстојната сезона преку кур од таков фудбал:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom