Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Беларди-Манингер замена а?
Ајде нека му е со среќа на голманов Беларди можеби таму ке има повеќе среќа, нема да прави големи киксови,
Инаку да кажам да во право е Јувентин мислам дека Недвед ке биде надвор од играта, заеднои со Маркиони и Занетии кој ке ни недостасуват, тогаш Тиаго би играл на негово место иаку го нема Џовинко(кој најмногу ни недостасува) како и да е Раниери да се сложи некако и ако игра Тиаго да му посакувам се најдобро во играта и да даде се од себе ако е стартер мора да покаже нешто
Ајт со среќа
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Можно е Тиаго да му дадат шанса да поигра (не е битно дали стартер или не)..Недвед е казнет поради жолти картони, уште пред да појди Јуве во Сериа Б...
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
najubo ke im bidi da si go pododvrzat kesenceto oti ostanaa uste camoranezi,sisoko,salihamidzic,ekdal,tiago,poulsen drugo se e vo aut
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
najubo ke im bidi da si go pododvrzat kesenceto oti ostanaa uste camoranezi,sisoko,salihamidzic,ekdal,tiago,poulsen drugo se e vo aut
Занети и Маркиони се враќаат за нецел месец, ќе паузираат само две кола од Италијанското...
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
zborot mi bese za kvalifikaciite ako ne gi mineme ne daj boze, za sto ni se posle igraci ili kako sto vikase juventinit posle kvalifikaciite ke sme go kupele akvilani. neka si go kupat sea zs so koj misli da igra ranieri vo kvalifikaciite. camoranezi ne e 100% tiago, ne me bendisuva, poulsen pa ic , ekdal e mal ,sisoko ,salihamidzic samo se ok
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Поулсен е добар..Добро се покажа на досегашните натпревари..Тука е Недвед, Каморанези ќе игра..Битно е да не се потцени противникот, мотивираност да има
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Decki mislam deka Ranieri nema da go vikne Tiago vo mecot protiv Artmedia, bidejki toj saka preselba vo Atl.Madrid (ili vtora opcija Fenerbahce). I ako ke igra protiv onie od Bratislava, togas nema da moze da nastapuva vo Ligata na Sampionite so edna druga ekipa, kade ke se transformira od Juventus do bilo koja druga ekipa. Moe mislenje e vaka.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
zborot mi bese za kvalifikaciite ako ne gi mineme ne daj boze, za sto ni se posle igraci ili kako sto vikase juventinit posle kvalifikaciite ke sme go kupele akvilani. neka si go kupat sea zs so koj misli da igra ranieri vo kvalifikaciite. camoranezi ne e 100% tiago, ne me bendisuva, poulsen pa ic , ekdal e mal ,sisoko ,salihamidzic samo se ok
Torpedo зошто секогаш си толку негативно настроен за играчите на Јуве... Еве на пример Екдал е мал но ако го имаш гледано е доста стабилен... Тиаго колку толку ке дај се од себе... Полсен е камен според мене... Човекот си работи на случајот... Каморанези не е 100% но е 99% посто... Дај малку свежина во постовите... А не само нешто не ти се бендисува во тимот...:smir:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Decki mislam deka Ranieri nema da go vikne Tiago vo mecot protiv Artmedia, bidejki toj saka preselba vo Atl.Madrid (ili vtora opcija Fenerbahce). I ako ke igra protiv onie od Bratislava, togas nema da moze da nastapuva vo Ligata na Sampionite so edna druga ekipa, kade ke se transformira od Juventus do bilo koja druga ekipa. Moe mislenje e vaka.
Да да..Ако им е тактика да го продадат Тиаго, тогаш мислам дека нема шанси да влезе во игра, односно да биде најавен во тимот на Јувентус со Артмедиа.Ако биде повикан во тимот, тогаш мислам дека 99 посто Тиаго нема шанси да се пресели во друг тим (освен во некој што не игра ЛШ)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Decki mislam deka Ranieri nema da go vikne Tiago vo mecot protiv Artmedia, bidejki toj saka preselba vo Atl.Madrid (ili vtora opcija Fenerbahce). I ako ke igra protiv onie od Bratislava, togas nema da moze da nastapuva vo Ligata na Sampionite so edna druga ekipa, kade ke se transformira od Juventus do bilo koja druga ekipa. Moe mislenje e vaka.
Ако мислиш така и ако е точно тоа што го мислиш
Тиаго нема да настапува, со Каморанези,Сисоко,Поулсен,Екдал,Салихамизич со тие ке останаме ме боли многу тоа што салихамизиџ игра не ми се свиѓа неговата игра, Многу трча се труди да но понекогаш во 100% шанси се лигава(дрибле) незнам некако незнам како да ви кажам како и да е ке се најди решение за средниот ред сега ,ако не изиграме добро(не дај боже) и ако не победиме поради тоа ке е причината 100%, многу ни недостига Занети верувајте ми и сами сте свесни колку помага во одбрана али како и да е како што рече Кико Поулсен е тука, тоје задолжен да стопира контри и акции со Сисоко и Каморанези(машинката) ке напраиме нешто дај боже и со победа,
Само да прашам утре кога игре Јувентус или у среда и колку часот, и имате ли информација кај ке ја даваат на Тв или пак од нет ќе ја гледиме ?
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Јас и не сметам многу на Тиаго... Покрај тоа што го бранам во минатиов пост, немам верба во него... Сепак ке се состави екипа... Ете ке можи крило да игра Роси... Него го заборавивме... Тој се покажа и со Интер,Милан, Манчестер... Добар играч е... Но без Џовинко, Маркизо,Маркиони,Занети,Недвед... Малку ке треба да се намачат... Но верувам во Јуве... Верувам во Победа...:helou:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Denesniot Tuttosport imase edna interesna tema za Juventus. Temata bese doaganjeto na Aquilani. Tamu pisuvase deka Juventus mu ponudil 3.6 milioni evra godisno na Il Romanista, i plus kes od pari od okolu 20 milioni evra. Rossela Sensi mislam deka se slozil so ova ponuda od Juventus. A isto taka i Aquilani 100% bi se slozil so tolkavata suma ponudena za nego i ubeden sum deka naskoro Aquilani ke go nosi belo-crniot dres (ne pisuvam crno-belo zatoa sto Bianconeri ako ke go preveduvame na mak.jazik e Bianco-Belo a Neri-Crno). Roma nema namera da mu ja ispolni sumata na Aquilani koj toj samiot ja bara 2.5 Milioni evra godisno. Tie mu ponudat samo 1.6 milioni evra godisno i bez nikakov bonus, dokolku klubot ke uspee da triumfira vo Italija ili vo Ligata na Sampionite. Ciao Juve.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Torpedo зошто секогаш си толку негативно настроен за играчите на Јуве... Еве на пример Екдал е мал но ако го имаш гледано е доста стабилен... Тиаго колку толку ке дај се од себе... Полсен е камен според мене... Човекот си работи на случајот... Каморанези не е 100% но е 99% посто... Дај малку свежина во постовите... А не само нешто не ти се бендисува во тимот...:smir:
Znam za ekdal go gledav stabilen e ama ne veruvam deka moze da izdrzi cela utakmica. a sto velis deka sum nastroen negativno gresis. nastoen sum negativno samo kon poulsen i tiago . se drugo e ok. A sto se odnesuva do mojte postovi Fler otsea ke pustam i muzika so sekoj post da bidi poveselo. se salam pozdrav
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
РОси сепак морам да кажам неможат (бар според мене) ваква борба и трчење како што е во лигата на шампионите, секако ке запнат Артмедија со сите сили и што ние ташак ке си играме демек се слаби НЕ, ке се атакува и кај нас Роси и Екдал не можат скоро ова да го поднесат во Екдал верувам, најдобар од сите млади имам поверение во дечково ама во роси не толку, брз е техника има но нема доволно сила за 90 минути со исто темпо одма ке папси и ке се осека неговото папсење во средниот ред така да добри ке се за свежина некаде на второто полувреме тоа е тоа

 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Denesniot Tuttosport imase edna interesna tema za Juventus. Temata bese doaganjeto na Aquilani. Tamu pisuvase deka Juventus mu ponudil 3.6 milioni evra godisno na Il Romanista, i plus kes od pari od okolu 20 milioni evra. Rossela Sensi mislam deka se slozil so ova ponuda od Juventus. A isto taka i Aquilani 100% bi se slozil so tolkavata suma ponudena za nego i ubeden sum deka naskoro Aquilani ke go nosi belo-crniot dres (ne pisuvam crno-belo zatoa sto Bianconeri ako ke go preveduvame na mak.jazik e Bianco-Belo a Neri-Crno). Roma nema namera da mu ja ispolni sumata na Aquilani koj toj samiot ja bara 2.5 Milioni evra godisno. Tie mu ponudat samo 1.6 milioni evra godisno i bez nikakov bonus, dokolku klubot ke uspee da triumfira vo Italija ili vo Ligata na Sampionite. Ciao Juve.
Јувентит..Многу не верувам во оваа „понуда“, зошто Јуве веќе беше одбиен со понуда од 20 милиони, и нормално сега ако Рома сака да го продаде Аквилани (чие доаѓање ептен би ме израдувало,ама реално тешко изводливо би било) ќе биде сумата повисока од минимум 22 милиони..Како второ, Росела Сенси не е тој, туку таа..Женско е...
btw Тутоспорт е Торински весник, така да мора малку да провоцира, да подготвува терен..Нешто слично како Марка и Реал Мадрид..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom