Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Да ама
1. за Алонсо е заинтересиран и Реал.
2. за Алонсо нашите сакаат да дат „само“ 7 миљончиња
3. за Алонсо лузерпул бара 15 миљончиња
значи на кој му е гајле шо сака Алонсо важно е да се изват пари.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Nie imavme 3 zvezdi,ama na kokoskite im bese krivo.Epten sme silni site se plasat a i treba da se plasat.ne pratija vo vtora liga so golem minus na bodovi,ama toa ne e dovolno,nie pak sme the best
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
“When I arrived in Italy eight years ago I had a dream – to play for a big team,” beamed the Brazilian.
„Кога пристигнав во Италија пред 8 години, јас имав сон - да играм за голем тим“- рече бразилецот, Амаури

“Today I have realised that dream. I am happy and I want to win with Juve.
Денеска јас го остварив сонот..Јас сум среќен и јас сакам да победувам со Јуве...
“It’s true that Milan were also interested, but Juventus were my first choice. I never had any doubt since I first heard the Bianconeri wanted me.
Вистина е дека Милан исто така беа заинтересирани за мене, но Јувентус беа мој прв избор.Јас никогаш немав никаков сомнеж, седодека не слушнав дека Бјанконерите ме барале“

Ова е дел од интервјуто, на најпресниот играч на старата дама, Карваљо Де Оливеира Амаури..juve2
Does Amauri’s arrival mean Trezeguet and Iaquinta will leave? Certainly not,” said Blanc.
„Дали доаѓањето на Амаури значи заминување на Трезеге и Јакинта?..Се разбира дека не“ - рече Бланк
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Имаат многу напаѓачи јакинта изгледа ќе лета некој..трезеге,амаури,паладино,јакинта,дел пиеро..
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Имаат многу напаѓачи јакинта изгледа ќе лета некој..трезеге,амаури,паладино,јакинта,дел пиеро..
Паладино можеби ќе биде продаден..Или пререциклиран за во средниот ред..Имаше изјава и Раниери и Бланк, дека Јакинта,Трезеге,Амаури и Дел Пиеро, никој од овие никој нема да си оди...

Алонсо е заинтересиран за преселба во Јуве Агентот на Чаби Алонсо, Инаки Ибанез открива дека фудбалерот од средниот ред на Ливерпул сака да се пресели во Јувентус и покрај интересот од Реал Мадрид.
Јувентус е во процес на градење на силен тим кој ќе биде конкурентен во сите натпреварувања идната сезона. Алонсо е едно од најпосакуваните засилувања за Клаудио Раниери, кој со негов ангажман сака да го спои тандемот кој играше заедно во Ливерпул, Алонсо - Сисоко.
Агентот на Алонсо потврдува дека преговорите веќе се започнати со Јуве и дека неговиот клиент е заинтересиран за преселба во Торино.
"Вистина е дека мојот клиент е посакуван од Реал Мадрид, но во моментов ние преговараме само со Јувентус" - изјави Ибанез за Tuttosport.
"Во моментов Алонсо е фокусиран на Европското првенство, но ми соопшти дека е горд на тоа што поранешниот клуб на Зидан и Платини се интересира за неговите услуги".
Проблем за овој трансфер може да преставува оштетата која ја бара Ливерпул а таа изнесува 15 милиони фунти, Јувентус е подготвен да плати само пола од таа сума.
Јас мислам дека ќе најдат заеднички јазик..Јуве се решени да го имаат тандемот на Ливерпул, Алонсо Сисоко...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Тоа е тоа...веруваме во нашата управа и сигурен сум дека ке дојде алонсо...каков реал таму нема да заигре како што треба.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.230
Тоа за Алонсо се само шпекулации...
Тој изјави дека останува во Ливерпул, ако го сакаат ...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Тоа за Алонсо се само шпекулации...
Тој изјави дека останува во Ливерпул, ако го сакаат ...
Алонсо е заинтересиран за преселба во Јуве
Јув
Агентот на Чаби Алонсо, Инаки Ибанез открива дека фудбалерот од средниот ред на Ливерпул сака да се пресели во Јувентус и покрај интересот од Реал Мадрид.Јувентус е во процес на градење на силен тим кој ќе биде конкурентен во сите натпреварувања идната сезона. Алонсо е едно од најпосакуваните засилувања за Клаудио Раниери, кој со негов ангажман сака да го спои тандемот кој играше заедно во Ливерпул, Алонсо - Сисоко.
Агентот на Алонсо потврдува дека преговорите веќе се започнати со Јуве и дека неговиот клиент е заинтересиран за преселба во Торино.
"Вистина е дека мојот клиент е посакуван од Реал Мадрид, но во моментов ние преговараме само со Јувентус" - изјави Ибанез за Tuttosport.
"Во моментов Алонсо е фокусиран на Европското првенство, но ми соопшти дека е горд на тоа што поранешниот клуб на Зидан и Платини се интересира за неговите услуги".
Проблем за овој трансфер може да преставува оштетата која ја бара Ливерпул а таа изнесува 15 милиони фунти, Јувентус е подготвен да плати само пола од таа сума.
Ѓаволче, а што викаш на ова..
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Замброта во Милан (официјално)
Колку и да е стар колку и да го неќите сеуште сметам дека се работи за добар играч.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
алонсо ќе биде екстра засилување пошо освен што игра дефанзивно како сисоко може да игра и како плејмејкер да прави акции шутира дава голови ни треба ваков играч ама и паладино сакам да остане али у напад нема шанси да фати место ако сака да игра средина тоа е добро ако нејќе тоа е лошо а у средина сеа го имаме и зверчето Џовинко најдобро ќе биде паладино да игра средина пошо таму треба да се засилуваме

http://juvepoland.com/text.php?id=164

песни за јуве за доунлоад има и видеа и голови
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Замброта во Милан (официјално)
Колку и да е стар колку и да го неќите сеуште сметам дека се работи за добар играч.
Мхм..Добар играч?Мислам дека ако му тргни (како што играше во Јувентус), на неговата позиција нема подобар од него..Мене ми ги мати водите, зошто замина од Јуве кога најмногу беше потребен..
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Демек му требале пари на клубот и против негова желба бил продаен. За ова имам само нешто читано колку има вистина незнам.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Демек му требале пари на клубот и против негова желба бил продаен. За ова имам само нешто читано колку има вистина незнам.
Хмм..Не знае никој, ама треба да кажат, зошто се ствара одмазда меѓу навивачите на Јувентус ако вистина ја има предадено довербата на клубот..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom