Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.344
Некој што дипломирал ако може да ми каже дали темата што ја бирам има некаква врска со менторот и со предметите кои ги држи или можам да го одберам било кој професор за било каква тема?
Во пријавата за дипломска има поле за област, која е некој од предметите што си ги слушал. Така што треба да гледаш менторот да е од таа област.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Во пријавата за дипломска има поле за област, која е некој од предметите што си ги слушал. Така што треба да гледаш менторот да е од таа област.
Хартиена пријава е ова или на сајтот за дипломски на финки има некаде онлајн да се пријавува нешто?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.344
Хартиена пријава е ова или на сајтот за дипломски на финки има некаде онлајн да се пријавува нешто?
При избор на тема менторот ја внесува онлајн на сајтот за дипломски, заедно со опис, членови на комисија и сл.


Кога сме кај хартиена пријава, ќе ти треба и таа бидејќи дипломската се пријавува и како класичен испит.
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Дали на листот за семестар треба да се напише код на предмети, за уписи сега
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.344
А фонд на часови и проф затоа што сега се запишуваме и незнаеме
Фонд на часови пишував во тип 2+2+2
(2 часа предавања, 2 аудиториски, 2 лабораториски).
Ама ако немаш инфо не е страшно и непополнето да ти остане. Во iKnow не ти е доделен професор? И тоа непополнето можеш да го оставиш во тој случај
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
На финки пишува образрц шв20, а во книжара ми дадоа вои20, ги гледав на инѕернет исти се само различно име, штп да правам
 
Член од
13 декември 2018
Мислења
20
Поени од реакции
10
1599563362072.png
Nekoj sho ima zapisuvano 6ti predmet, dali e ova molbata koja treba da se popolni?
I malce me buni ova sho vika studentot prethodno da ima zapisano 5 predmeti?
Ne sfakam, dali za skoro ke izleze koj predmeti ke gi zapisam vo sledniot semestar pa da ja popolnam molbata za koj sakam da go zeam za 6ti?
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Прегледај го приврзокот 265523
Nekoj sho ima zapisuvano 6ti predmet, dali e ova molbata koja treba da se popolni?
I malce me buni ova sho vika studentot prethodno da ima zapisano 5 predmeti?
Ne sfakam, dali za skoro ke izleze koj predmeti ke gi zapisam vo sledniot semestar pa da ja popolnam molbata za koj sakam da go zeam za 6ti?
Треба да заврши последната испитна сесија , па тогаш све ќе отворат , дека нели и тогаш запишуваме нов семестар/ година,и оттогаш ќе знаеш кога е пуштен системот за молби, сега немаш што да праќаш.
 
Член од
13 декември 2018
Мислења
20
Поени од реакции
10
Треба да заврши последната испитна сесија , па тогаш све ќе отворат , дека нели и тогаш запишуваме нов семестар/ година,и оттогаш ќе знаеш кога е пуштен системот за молби, сега немаш што да праќаш.
Of, moja greska.. Ova molba bese za prosliot leten semestar ne gi primetiv ni datumite...
Fala inace
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.638
Поени од реакции
3.654
Kade se naogja knizarata kaj sto se kupuva indeks i od kolku da kolku raboti?
Имаш на машински, имаш пред технолошки една жена продава, имаш две книжари до школото шо е, а работно време од 7-8 до навечер 6-7 мислам
 

kid

Член од
7 февруари 2015
Мислења
14
Поени од реакции
2
Кои асистенти предаваат по Напредно програмирање?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom