Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
1. Може ли да ми кажете населено место и општина за финки?
2. Дали налепницата што ја има во индексот да ја дадам, или да си остане кај мене и кога ќе ми го вратат да ја залепам?
3. Кај нив пишува шв20 образец а јас имам вои20, дали станува збор за ист?
4. Каде се наоѓа техничкиот кампус на финки?
 
Член од
6 октомври 2019
Мислења
38
Поени од реакции
62
Некој што полагал Софтверско инженерство во претходната сесија да сподели искуства, посебно за третиот дел со есејски прашања?
 
Член од
9 септември 2020
Мислења
13
Поени од реакции
4
Тежина на предметите Бази на податоци и Веб програмирање во споредба со некој од предметите од првите две години? Дали трета година е исто толку напорна како и втора (во однос на задолжителните предмети)?
 
Член од
9 септември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
da prasam koi programi(code editori) se koristat za programiranje vo prva godina, dali proseforite ni kazuvaat ili sami si birame programa
 
Член од
9 август 2020
Мислења
14
Поени од реакции
11
1. Може ли да ми кажете населено место и општина за финки?
2. Дали налепницата што ја има во индексот да ја дадам, или да си остане кај мене и кога ќе ми го вратат да ја залепам?
3. Кај нив пишува шв20 образец а јас имам вои20, дали станува збор за ист?
4. Каде се наоѓа техничкиот кампус на финки?
1. Населено место: Скопје Општина: Карпош
2. Да ја дадеш они ќе ја залепат, треба печат да стават на индексот врз сликата, па налепницата за да не се мења сликата
3. Истиот е
4. Еве локација
 
Член од
2 февруари 2020
Мислења
45
Поени од реакции
17
Aok dali ke mi se dovolni prasanjata od bazite za teorija da izvadam min poeni?
Теорија годинава беше реално повеќе со задачи :aplauz:Препорачувам од книга и презентации, сите задачи што се после лекциите во книгата се налик на тие на испит. Јас така положив и немав особено проблем. Провери и во групата финки аок, имаше сликано некои мислам
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Меилот што го праќаат за активација на ајноу, тој линк, важи 30мин одкако ќе го пратат или 30мин одкако ќе го отвориме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom